Aktuálně: 5 004 inzerátů173 754 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Kachny rouenske

Michal Neuman (neregistrovaný) 19.02.2008, 17:55:59 xxx.xxx.223.2
Prosím nevíte jak dlouho se inkubuje kachna rouenska dekuji potrebuji to nutne.
civka
civka (102 příspěvků) 19.02.2008, 19:30:59 xxx.xxx.179.124
Dobrý večer pane Neuman, většina kachen sedí těch 26 - 28 dní (což bude i kachna rouenská) . Vyjímku tvoří kachna pižmová což je 35dní.
Přeji vám hodně chovatelských úspěchů.

S pozdravem Tichota Martin
anonymní (neregistrovaný) 25.03.2008, 17:07:28 xxx.xxx.25.17
Prosim poradí mi někdo? Rouenské kachny mi sice vyseděly kachnata ale když se začali líhnout ozobaly jim křídla, nohy i zobáky. Nevíte čím to je?
Jirka (neregistrovaný) 13.06.2009, 22:24:38 xxx.xxx.205.29
Po vyzkoušení všeho možného s kachnami pižmovými jsem se rozhodl vyzkoušet něco složitějšího - kachny rouenské. Sehnat kachňata v Praze byl docela očistec. Měl jsem je slíbené z jedné malé zoo u Prahy, tam se jim bohužel nevylíhla, takže jsem hledal dále. Nejbližší k prodeji byla 150 kilometrů od Prahy. Po krátkém rozmyšlení jsem se ale odhodlal a dalekou cestu absolvoval, nakonec z ní bylo neskutečných 500 kilometrů, díky bloudění po naprosto neznačeném okolí Golčova Jeníkova. Doufám, že se mi chov bude dařit a vyměním s někým kačera. Další zájemci z Prahy a středočeského kraje, tak snad nebudou muset podnikat, tak dlouhé cesty. Postupně budu přidávat fotografie a případným nerozhodnutým zájemcům o tento druh rád zodpovím dotazy v této diskusi, pokud ovšem budu znát odpověď, ze své vlastní zkušenosti. Přiložená fotka je část kachňat osmý den od vylíhnutí.
Obrázek
Jirka (neregistrovaný) 13.06.2009, 22:30:55 xxx.xxx.205.29
Email na mě: 880046102(zavinac)seznam.cz
A kachňata v pěti týdnech.
Obrázek
domino (neregistrovaný) 29.08.2009, 00:31:07 xxx.xxx.58.138
dobry den, chcel by som sa spytat kedy rozoznam pohlavie u kacic? dakujem
Jirka (neregistrovaný) 29.08.2009, 18:22:19 xxx.xxx.205.29
Dobrý den, odhadnout to můžete již po dvou týdnech. Kačeny jsou vetší, než kačeři. Zhruba po šesti týdnech naopak kačeři přerostou kachny. Asi v osmi týdnech se začínají vybarvovat odlišně. Kachna má hnědo černě žíhané peří a kačer má jednobarevná pera, postupně světlající, až do stříbrné barvy. Dalším věcí co vám může pomoci v rozpoznávání je si na slunci velmi zblízka prohlídnout pírka kolem očí. U kačerů začínají zelenat právě odtud. (daleko dříve se však projevuje ten rozdíl dvoubarevných a jednobarevných per) Doufám, že se v údajích nepletu, chovám tyto kachny první rok a poznámky jsem si nedělal, hodně zdaru při rozpoznávání.
Jirka (neregistrovaný) 31.08.2009, 01:14:12 xxx.xxx.205.29
Tak konečně jsem opět dokopal k vyfotografování mých kachniček. Rostou jako z vody, teď mají kačeři 3,5 kila. Fotka je ve čtrnácti týdnech od vylíhnutí. Vlevo jsou dva kačeři, vpravo kachnička. Chováte někdo kachny rouenské? Kdy vám začala kachna poprvé snášet?
Obrázek
Jirka (neregistrovaný) 31.08.2009, 15:13:06 xxx.xxx.205.29
Obecně se kachní vejce nedoporučují. Já si však nemohu pomoct a kachní vejce jím. Jeden argument pro nejedení kachních vajec je ten, že obsahují více cholesterolu, než slepičí. Ovšem v momentě kdy se ukázalo, že slepičí vejce sice obsahují cholesterol, ale u 96% lidské populace nezvyšují jeho hladinu v krvi, tak je myslím zbytečné si myslet, že kachní vejce budou z tohoto hlediska rizikovější. Druhý daleko pádnější argument proti, je riziko salmonely. Kachní i slepičí vejce má údajně pod skořápkou bakterie salmonely. Slepičí vejce má však pod skořápkou blánu, která salmonelu nepustí dovnitř, namnožit se. Blána u kachních vajec je proti salmonele méně odolná a ve vejci tak hrozí její namnožení do takové míry, že by mohla nakazit člověka. Ale… při správném skladování vajec do 4stupňů celsia a hlavně při dobré tepelné úpravě nákaza nehrozí. Největší problém je snesené vejce včas uložit do chladu. Při snesení má v sobě vejce údajně kolem deseti bakterií, což je dávka naprosto bezpečná i při konzumaci v syrovém stavu. Každých 20-30minut se však při pokojové teplotě jejich množství zdvojnásobí a jejich počet stoupá exponenciálně. Za dva dny tam tedy máme několik miliard bakterií a riziko nakažení výrazně stoupá. Pokud tedy zapomene kachní vejce v teple, musíme ho dobře tepelně upravit. Nejlépe uvařit natvrdo. Salmonela se ničí při 65stupních, a zcela bezpečně při 80stupních. Doba potřebná k uvaření vejce natvrdo je dostačující. Pokud bychom zatoužili po volském oku, je potřeba nechat vejce usmažit tak, aby i žloutek nebyl tekutý. Do pečení jsou vejce vhodná podle toho při jaké teplotě a jak dlouho danou věc pečeme. To jsme probrali argumenty proti kachním vejcím a teď pro: Kachní vejce jsou při správném skladování naprosto bezpečná. Vím to z vlastní zkušenosti, jím je i nedostatečně tepelně upravená, z hlediska zničení salmonely, a nikdy mi nic nebylo. Chce to je jen dát hned po snesení do lednice. A další argument pro je, že jsou velmi chutná. Kachní vejce je celkově větší a má větší, výborný žloutek. Rovněž bílek mi připadá lepší, než u slepičích vajec. Zdá se být tužší, čistší a koncentrovanější. Poslední výhodou je spotřeba těchto vajec. Zatím co slepičích si do hamandeggsu dávám 5, kachní mi stačí dvě a jsem najedený. Bohužel mi kachny rouenké ještě nezačaly snášet, jsem na jejich vejce zvědavý, ale předpokládám, že budou stejná jako ostatní kachní vejce.
Pavol (neregistrovaný) 06.09.2009, 11:18:37 xxx.xxx.119.136
Pán Jirka,Tak to máťe pekne ruanske kachny.Ja mám ťiež dva kachny ale chcel by som kňim pozhaňať kačera.Byvám v okrese prosťejou.a pracujem v Olomouci.Tak niekďe v tom okoli.Može mi to niekdo ponuknuť?Mám len kačera saskeho a dva kachny saske.A jednu neviem čo to je to pomali ani hlas nevidava je to ťiež saske.Tak to vypada ako od paná Aleše čo tu ma fotky kachen saskych.
Jirka (neregistrovaný) 15.11.2009, 00:26:38 xxx.xxx.205.29
Tak nastal u nás ten velký den, kačer bude dnes k obědu. Je to pořádný macek, má 4kila. Poznatky ze zabíjení mám dva. První je ten, že se zabíjí těžko, vůbec se mi do toho nechtělo - je to tak nádherné a hodné zvíře.. A druhý, že se nebrání a nesyčí a nesnaží se útočit jako někteří kačeři od pižmovky. Rouenské kachny jsou opravdu mírumilovné k ostatní drůbeži i lidem.
Obrázek
Třešnák Zdeněk (neregistrovaný) 04.06.2011, 20:10:11 xxx.xxx.47.221
Dobry den schanim kacata Rouenske kachny nebo pižmove kolem Prahy -zapad jižni okraj děkuji tel 728825722.
Růžena Grobelná (neregistrovaný) 02.08.2012, 20:52:23 xxx.xxx.187.19
Dobrý večer, jsem chovatel začátečník, pořídila jsem si indické běžce a úplně jsem se zamilovala. Jenže můj muž by chtěl kachny, které se pasou, doslova, porotože máme spoustu pozemku, zatravněných a tak by to chtělo něco na spásání.Rouenské kachny se mi líbí nejvíc. Ovce, kozy a pod. nepřichází v úvahu, protože by nám nadělaly škodu na vánočních stromcích. Takže zbývá drůbež. A také nemáme vodní nádrž, máme pouze pískoviště naplněné vodou, -mušle-, prosím o radu, které kachny by byly vhodné. Mělo by to být masné plemeno. Děkuji Grobelná
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2012, 23:37:15 xxx.xxx.242.43
Dobrý večer,má kachna rouenská zachovaný pud sezení na vejcích a voděnín kachnat?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.