Aktuálně: 5 595 inzerátů168 330 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

papoušek senegalský

sendy23 (neregistrovaný) 27.10.2013, 21:42:48 xxx.xxx.225.24
Dobrý den/ahoj, Chtěla bych se zeptat.před týdnem jsem si domů přivezla skoro 3letého samečka senegala,je vysazený předevšim na ženské,chlapy rád nemá a myslím,že se mi to ani nepodaří ho přeučit.zatím se mu nejvíce líbím já,což mě na jednu stranu těší,ale pokud bych někam odjela na dovolenou,nedokážu si to moc představit ale teď už k tomu,na co se chci zeptat :) předchozí majitelé ho nenaučili,aby když mu nastavím ruku,aby si na ní nastoupil (jedná se především o situaci,když ho chci dát večer do klece).když už se mi to povedlo,odměnila jsem ho zrníčkem slunečnice.ovšem předcházeli tomu útoky a štípání do ruky,což moc příjemné neni,ale snažim se to vydržet.mohl by mi někdo poradit,jak ho naučím,aby když před něj dám ruku,aby mi na ní v klidu nastoupil?zatím ho mám pouze týden,jak jsem uváděla na začátku,takže nečekam po týdnu zázraky.děkuji předem za rady
sendy23 (neregistrovaný) 27.10.2013, 22:29:46 xxx.xxx.225.24
A ještě bych se chtěla zeptat,když jsme si papouška přebírali,nevšimla jsem se,že má jednu stranu spodního zobáčku přerostlou :/ bohužel jsem neviděla ani původní klec,jak byla vybavena.pán už v ní měl amazoňana :/ po příjezdu domů jsem se jich hned ptala na ten zobák a řekli mi,že tam měl brusné bidýlko,o které si zobák brousil,ale nemyslím si...myslíte,že ho mám brát hned k veterináři nebo mu mám dát čas,zda si ho o větve nezbrousí?dala jsem mu tam i sépiovou kost.a ještě,zda jsou větve z vrby pro něho vhodné?chtěla bych mu z nich udělat strom vedle klece,aby na něm mohl blbnout a brousit zobáček.děkuji za odpovědi
sendy23 (neregistrovaný) 28.10.2013, 11:14:12 xxx.xxx.225.24
A taky jsem si všimla,že ten spodní nemá dorostlej v jednej tloušťce,možná to na té fotce poznáte
Obrázek
cone (neregistrovaný) 28.10.2013, 11:37:35 xxx.xxx.156.224
Zobák má vyosený, tedy spodní část nezapadá celou řeznou hranou pod část horní. Máte asi jen tři možnosti - sama mu tak jednou za dva tři měsíce vybočující ( a tudíž se neobroušující !!) část zastřihávat, zkracovat, nebo jej vozit k vetovi který již někdy zobák paouškům upravoval, nebo doufat, že se vždy po nějakém čase přerůstající část sama odlomí.Já měl jednou koupeného pap. konžského s podobným problémem, zobák jsem za asistence někoho, kdo ho držel co cca tři měsíce zastřihával. ujištuji vás, že to je nepříjemné a stresující pro obě strany. Na vašem místě bych papouška vrátil - jedná se o vadu, kterou vám prodávající zatajil.
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2013, 11:47:24 xxx.xxx.251.134
Pokud to majitelka nikdy nedělala, tak doporučuji k veterináři, který s tím má zkušenost. Sama to , myslím, neudělá. Já bych ho také vrátila.
sendy23 (neregistrovaný) 28.10.2013, 11:58:57 xxx.xxx.225.24
Sama jsem to nikdy nedělala,jelikož se mi nikdy takový problém nevyskyt :/ a neznáte nějakého spolehlivého veterináře z plzně a okolí?já bych ho vrátit nemohla,přirostl mi k srdci a vím,že se u mě bude mít lépe než u předchozích.jen mě naštvalo,že mi to pán sám neřekl!jen doufám,že se nejedná o nějakou nemoc...a zeptám se,když jste to dělali sami doma,tak čím?ale jak říkám,raději navštívím veterinu.a ty větve z vrby jsou dobré?a děkuji za odpovědi
cone
cone (1412 příspěvků) 28.10.2013, 13:26:59 xxx.xxx.156.224
Přistřihával jsem spodní část zobáčku kleštičkama-nůžkama na manikůru, jen nejprve musíte nechat papouška zakousnout do nějaké dřevěné kulatiny, dost snadno byste mu mohla poškodit jazyk. U mne to byl vždy boj. Hlavně sledujte jak s touto deformací přijímá potravu, pokud to přeroste moc, má s příjmen potravy problém.
sendy23 (neregistrovaný) 28.10.2013, 14:06:44 xxx.xxx.225.24
Když já mam strach,že mu ublížim :/ že mu ho třeba zastřihnu moc.potravu přijímá bez problému.rozlupuje zrníčka slunečnice,klásky prosa taky ozobává a i ovoce si bere jablko,mandarinky a i banán,ale ten si nejraději bere ode mě z pusy :) ale koukala jsem,že se mu z toho spodního oloupává trošku zobák,pod tim přerostlym,tak snad to nic neni :/ nikdy jsem se s tim nesetkala...bohužel ale neznám veterinu se spefializací v okolí plzně
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2013, 17:58:32 xxx.xxx.251.134
Já bych se ještě zeptala těch bývalých majitelů, jak to řešili ty tři roky, abyste věděla.
cone (neregistrovaný) 28.10.2013, 18:05:54 xxx.xxx.156.224
Obavu ze zastřihnutí spodního dílu zobáčku nemusíte mít, jednak se upravuje lépe než horní a hlavně jej nezastřihnete tak aby krvácel, vždy by to mělo být upraveno na velikost té části spodku, která ještě zapadá do horní části. Jinak jedna chovatelka která tento server navštěvuje má také mazlíčka senegalce s vykřiveným a přerůstajícím zobáčkem, možná se vám ozve a poradí, já to řešil jen u jednoho papouška konžského.
sendy23 (neregistrovaný) 28.10.2013, 18:36:00 xxx.xxx.225.24
Předchozích majitelů jsem se ptala a bylo ki řečeno,že tam měl bidlo,o které si zobák brousil,ale jak řikam,myslim si,že by vypadal jinak :/ ovšem,těžko říct.myslím si,že už to má dlouho,jelikož horní zobák už je narostlý křivě...má tam sépiovku,ale té se vůbec nevšímá.dnes jsem dle vašich rad zkusila vzít kleštičky,jakmile je viděl,začal je zkoumat.jen mám strach také z toho,aby si pak na mě nevypěstoval zlost,tím jak se ho budu snažit držet,abych mu to uštípla :( mohlo by se to stát?
biza
biza (1 příspěvků) 02.11.2013, 21:11:24 xxx.xxx.8.130
Mohu Vám dát tel.na výbornou veterinu okolo Plzně.Mněl sem nemocnýho žaka a jel sem do přeštic tam my i určily pohlavi a byly velice příjemný.tel.zdělim když my zavoláte na tel.605117174 kdykoli.Já jako chovatel bych ho vrátil nebo neprodával.
sendy23 (neregistrovaný) 07.11.2013, 20:45:39 xxx.xxx.225.24
Pohlaví určené mám.jinak veterinu už jsem si sehnala :) já chovatlka nejsem,takže ho vracet nechci
cone (neregistrovaný) 07.11.2013, 21:07:29 xxx.xxx.156.224
sendy23 - neregistrovaný Dobrý den, Ještě bych se ráda zeptala,zda se papoušek naučí nějaká slova,když mu budou už 3 roky a od předešlých majitelů nemá žádné naučené?dělá pouze zvuky. Děkuji předem za odpověďi
cone (neregistrovaný) 07.11.2013, 21:09:08 xxx.xxx.156.224
pro Sendy23 - nezakládej prosím stejná vlákna, postrádá to význam i smysl, pokud něco budeš chtít, napiš to zde do tohoto vlákna
sendy23 (neregistrovaný) 08.11.2013, 00:53:07 xxx.xxx.225.24
Myslela jsem si to,ale založila jsem to z důvodu jiného dotazu :) alespoň vím pro příště ;)
sendy23 (neregistrovaný) 08.11.2013, 19:46:02 xxx.xxx.225.24
Ráda bych se ještě dozvěděla,zda větve z vrby jsou pro papouška vhodné,zatím mi nikdo neporadil,a ještě ohledně toho mluvení,kdyz už mu budou 3 roky a doteď žádné slovo neumí,pouze zvuky.a ještě by mne zajímalo,papouškovi se jakoby ,,třepí,, loupe zobáček,mohou mu chybět nějaké vitamíny?
cone (neregistrovaný) 08.11.2013, 19:49:57 xxx.xxx.156.224
Vrbové větve všech průměrů - od větviček až po hrubá bidla jsou vhodné. Zobák starších papoušků se olupuje normálně, čím jsou starší tím více, možná by to ale chtělo fotku.
sendy23 (neregistrovaný) 09.11.2013, 08:26:31 xxx.xxx.65.18
nevim,zda je to na tej fotce dobře vidět :/ každopádně jak jsem tu psala,že má přerostlej zobák,tak už se mu to ulomilo.a s tim mluvenim?
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 15.11.2013, 18:52:44 xxx.xxx.11.157
A je nutné, aby napodoboval slova? Že se tak horlivě ptáte. Někteří jedinci jsou výborní v opakování slov, někteří neřeknou nikdy nic, ale zase jsou třeba skvělí v imitaci zvuků. Já bych s tím moc nepočítala, i když viděla jsem senegálce ze špatných podmínek, kterého si známí vzali a ten jim začal opakovat alespoň své jméno a to v 5ti letech. První snaha o nápodobu. Ale víc už nikdy nic. Takže možné to je, ale iluze bych si asi nedělala.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.