Aktuálně: 5 019 inzerátů173 911 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

papoušek senegalský

sendy23 (neregistrovaný) 04.01.2014, 21:05:43 xxx.xxx.225.24
Dobrý den/ahoj, chtěla bych se zeptat,mam 3 letého papouška senegalského,doma ho máme teprve 3 měsíce. Se mnou je velkej kamarád,ale někdy má zkraty,že opravdu dost štípe a i přesto,že mu vynadam nějak si to nepamatuje. Vždy ho chytnu za zobák a zalomcuju mu s nim a řikam mu,že to nesmí!Pokud sedí na mě a štípne,ihned ho přenesu na klec a vynadam a on se ještě urazí :) jinak cizí lidi taky štípe. Chci se tedy zeptat,zda ho to jde nějak odnaučit,aby neštípal???Děkuji
sendy23 (neregistrovaný) 04.01.2014, 23:27:03 xxx.xxx.225.24
A ještě bych se chtěla zeptat,čim se odměňuje,pokud používáte klikr?Dočetla jsem se,že ,,kokinko,, ale nevím,co to je. Slyším to poprvé..Předem děkuji za rady a typy
Katka S. (neregistrovaný) 07.01.2014, 19:04:44 xxx.xxx.231.94
Odpověď na příspěvek uživetele Orina z 04.01.2014, 23:27:03

no kokino je ta nejvíc nejoblíbenější mlska - př. slunečnicové semínko, dýňové... je to něco co nedostává v denním krmivu a je to pro něj velmi vzácné a udělal by pro něj vše. Na téhle stránce to hezky popisují. S Rikim (amazoňan oronžovokřídlý) to používáme, ale jsme zatím jen na začátku, máme nacvičenou vodící hůlku a teď pracujeme na  "ano". Jde hlavně o srandu :-)

http://www.lerl.info/clickertraining/index.php

Radila bych u toho kousání vysledovat, co mu předchází. Nějaký spouštěč tohoto chování. 

sendy23 (neregistrovaný) 08.01.2014, 19:40:08 xxx.xxx.225.24
Když slunečnici dostává pořád :) a tak nějak dostává v podstatě vše,co mu chutná :/ takže bude těžký vybrat něco,co mu nejvíce chutná. S tim útočenim je to těžký,on totiž dělá i to,že když mu dávam jablko,útočí na něj. Když vidí papírovej kapesník,tak taky. Teďko poštípal přítele. Riki,náš papouch :), mu přiletěl na ruku a první,co udělal,že se mu zakousnul do prstu a nepustil a to k tomu neměl žádnej důvod :( vážně negim,co to v něm vyvolává. Hlavně tim,že ho nemáme od malinka,ale od lidí který ho dávali v jeho 3 letech pryč,nevim,jak s nim zacházeli a tak může mít něco zafixováno od nich :( tak doufam,že ho nějak přeučim :( ale je to s nim těžký,je dost paličatej :) Mě nedavno štípnul do ucha a to proto,že jsem se na něj nechtěla otočit,rád mi leze do pusy,když jim. Tak jsem mu vynadala a dala na klec a on se urazil a ještě začal nadávat :)
simca (neregistrovaný) 15.02.2014, 13:35:05 xxx.xxx.180.214

Nevi nekdo o naky dyskuzi senegalskych papousku

Iveta (neregistrovaný) 28.10.2016, 20:24:30 xxx.xxx.236.87

Všechny zdravím. Dnes dostala naše Nela (papoušek senegalský) nové balení kemiva. Předešlé bylo obsahově stejné, ale tohoto se nějak netkne. Vyžrala dýňová semínka...snad neumře. Máme vyčkat.....opět připomínám, že je obsahově zcela stejné. 

Děkuji za odpověď.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 28.10.2016, 21:44:54 xxx.xxx.46.72

zkusila bych nejdříve namíchat se starým a dávku nového v denní dávce zvyšovat a starého snižovat, možná že je obsahově stejné ale semena jsou od jiného výrobce, tedy jsou zpracovávány jinde a z vlastní zkušenosti: kupovala jsem jeden druh krmiva za 89Kč pytlík, ten měla od začátku, najednou se v tomto krmení oběvovali moli a to po sobě takže jsem přešla na krmení 165Kč stejně velký pytlík, toho se ani nedotkla a jelikož bylo zamolované zrní odstraněno nemohla jsem již míchat, musela jsem koupit znovu minulé zrní a teď míchám, už žere i ty nové

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 30.10.2016, 17:31:38 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

Co se týká kousání senegalce. Je to jejich povahou.  2, 3  roky jste šílení kamarádi, nebo s někým jiným, a rázem, proštípne ucho, prokousne ret, kousne do prstu. Pokud senegalec neprojde "pubertou" nikdo neví na čem je. Každý ji má různě, ale cca 5 rokem by ji měl mít za sebou. Takže co platilo první 4 roky, již nyní padá. Koukal jsem sice na různá videa našich "kolegů" chovatelů z USA (:-)) , kde se jim na 100% daří těmto neduhům papoušky odnaučit, ale nevím kde dělají soudruzi z NDR chybu, když se to u  nás nikomu tařka nedaří.....

Takže, pokud začal dané jedince štípat, obávám se, že s tím již nic neuděláte, pokud si to papoušek sám nerozmyslí.

 

Co se týká toho krmení. Může se stát, že nová směs může být něčím "napuštěná" ošetřená proti plísním apod. a to mu může vadit, proto se do toho nehrne. Tím když to smícháte, může to mít utlumující efekt. To samé může být také opačně, co podáváte je něčím cítět a z nového to necítí......


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.