Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 05.01.2019, 20:07:24 xxx.xxx.213.37

Nikola84 15.11.2018, 00:12:13, ip: xxx.xxx.39.3, #121029

Janča 05.01.2019, 14:46:57, ip: xxx.xxx.39.3, #121187

takovouhle reklamou prokazujete Britu fakt medvědí službu👎

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 02.11.2018, 15:27:35 xxx.xxx.213.37

RC je předraženej šrot pro slepice.. i když, ani těm slepicím bych to nedala, zbytečná sůl a duchucovadla. Na prvním místě kukuřice a obilí, živočišný tuk( z čeho? konzervace?) a jediný maso je až na čtvrtém místě bez udání množství... ty karcinogeny nejspíš myslíte BHA (E320), Cituji:většina odborných studií označuje látku za bezpečnou, ale dlouhodobější pokusy s podáváním vyšší dávky u krys, naznačovalo karcinogenní účinky této látky. V Kalifornii je se tato látka nachází na seznamu karcinogenů. York toho nesežere moc, s lepší kvalitou se také sníží dávka, zkuste se podívat třeba na Wolfsblut( kamarádka na nich má 5 yorků), Barking heads, ND, Aatu, Simpsons nebo normální jíllo na začátek třeba http://www.krmimmasem.cz/25-barf-mrazene-smesikomplety

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.10.2018, 00:24:29 xxx.xxx.213.37

Zdravím, pokud jste doteď krmila supermarketovkama, pomůžete si prakticky čímkoli, bylo by fajn napsat, pro jaké plemeno granule budou, jestli má nějaké alergie, aktivitu apod.

obecně taková střední třída je Brit Care, z opravdu kvalitních potom ND, Barking heads, Wolfsblut, Aautu, Simpsons, nejlépe pro psa krmení( alespoň jedna část dávky)  barfem( kniha od Novosádové, krmimmasem.cz apod)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.04.2018, 14:48:55 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Lenny z 19.04.2018, 21:33:12

Zdravím, v prvé řadě si na vycházky vyhraďte 2-3x delší čas než normálně( může se stát že půjdete 10min trasu i hodinu), poříďte klasické 1,7m vodítko, široký obojek/ postroj a obrňte se svatou trpělivostí a spoustou pamlsků:) možností je více:

1. ve chvíli kdy napne vodítko, zastavte se a nehněte se dál dokud vodítko nepovolí, když jej povolí slovně/pamlskem pochvalte a pokračujte, toto opakujte každou vycházku, někteří psi pochopí po pár procházkách, jiní po týdnu, další po měsíci 2. ve chvíli kdy napne vodítko, otočte se a jděte na druhou stranu než na kterou fenka chce(táhne), jakmile vodítko povolí slovně/ pamlskem pochvalte a jděte zase tam, kam chce ona, časem pochopí že tam kam chce se dostane jen s prověšeným vodítkem

3. ve chvíli ky napne vodítko, jemně( žádné škubání!) ji přitáhnete o pár centimetrů k sobě tak aby se vodítko prověsilo, pochválíte a jdete dál všechny metody jsou pro psovoda zkouška trpělivosti a pravidlo "taháš= ani se nehnu/ jdeme jinam/ půjdeme až prověsíš vodítko" musíte důsledně dodržovat, ve chvíli kdy např. budete někam spěchat a necháte ji tahat, ukážete jí, že tahat se může a bude se vám to o to hůře odnaučovat  

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 18.04.2018, 00:34:56 xxx.xxx.91.8

Dobrý den, pro Vás je teď nejdůležitější, abyste si s pejskem vytvořili pouto a navázala ho na sebe, takže by bylo ideální kdyby jste s ním pár nocí zůstala venku v boudě (alespoň)dokud neusne a pak se ideálně vrátila těsně před probuzením, vytvořte si nějaký jednoduchý a pro psa srozumitelný rituál, např. "vyvenčit, nakrmit, pohrát na zahradě a odvést do boudy se slovy " jdeme spát"( jakkoli Vám bude vyhovovat). Po téhle větě bude ze začátku následovat vaše přítomnost a uhlazení do spánku, později už bude po téhle větě vědět, že následuje "klid a spát, panička se ráno vrátí" a půjde si sám lehnout. Ráno zase zaveďte podobný rituál. další tipy a návody pohledejte zde https://www.ifauna.cz/diskuse/?q=jak+nau%C4%8Dit+%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9B+do+boudy&search-in=diskuse , mě a mým známým se nejvíc osvědčila tahle metoda. Přeji hodně štěstí s pejskem:)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.01.2018, 19:29:59 xxx.xxx.91.8
Annie:

Zajímám se o koupi štěněte německé dogy, nejsem žádná chovatelka a proto bych raději hledala pejska bez papírů, bohužel většinou se jedná o chovatelské stanice. Lze i od chovatelských stanic sehnat štěňátko bez PP? Máte s tím nějaké zkušenosti?


dobrý den, chcete- li si pořídit "dogu" bez PP, jděte se porozhlédnout do útulku, tam budete mít stejnou šanci na psa šmrncnutého dogou jako u koupě štěněte bez PP...

a teď vážněji: pokud chcete německou dogu, pořiďte si s PP, bez PP to bude kříženec možná s dogou s nejistým vzhledem a povahou. CHS by vám možná štěně prodala i bez PP, ale za stejnou cenu jako s PP, jinak pokud se chcete ohánět "šílenou" cenou psů s pp, tak 1. pokud nemáte na psa s pp, kde vezmete třeba na případnou operaci? 2. to co ušetříte na bezPP, necháte někdy ve dvojnásobku na veterině protože psi s PP mají minimálně vyšetřené( a negativní) rodiče na dědičné nemoci, 3. nestandartní štěně s PP je někdy i levnější než namnoženej bezPPrák

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 11.01.2018, 16:43:37 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 10.01.2018, 20:38:24

dobrý den,

proplan je vážně s prominutím sra.ka, pokud chcete něco vážně kvalitního, vybírejte třeba něco jako Wolfsblut, Barking Heads, ND, Aatu, Sipsons... a hlavně syrové maso, zelenina, ovoce, různé oleje...

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 08.01.2018, 18:38:18 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 08.01.2018, 18:24:42

dobrý den nechte udělat na veterině základní všetření ať máte jistotu že to není zdravotní problém, když si budete jisti že to není zdravotní problém, určitě začněte podávat krmení 2x denně (ráno a večer), mému to zvýšilo chuť k jídlu. Pokud doteď žral o samotě, sednětě si kousek od něj a počkejte než dojí- když to kolem baráku háralo a pes nechtěl žrát, jednoduše jsem byla u misky tak dlouho dokud alespoň část nesežral( vždy když chtěl odejít ukázala jsem do misky se slovy "hele, tady zbyla ještě trocha okurky, koukej to sníst než ti to sní ostatní zvířectvo"). Dále začněte do krmení přidávat kvasnice, ty jsou dobré na rozežrání,nebo alespoň trochu syrového masa či kapku lososového oleje ( také můžete psa nechat vyhladovět stylem nechceš- nežer ale to já beru jako krajní možnost)

přeji ať se pesan co nejdřív zase rozežere:)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 08.12.2017, 19:47:06 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Kira z 08.12.2017, 08:15:07

1. pouštějte ji do ložnice jen pod vaším dohledem 2. dělejte jí "ocas" - kdykoli půjde do ložnice jděte za ní/ zůstaňte za dveřmi a ve chvíli kdy si přičupne rychle ji čapnětě( i kdyby to bylo v půlce čůrání) a vyneste bez emocí ven, venku přiměřeně pochvalte

u tohoto nepomáhá řvaní zákazů( navíc píšete že zákaz stejně ignoruje), musíte zabránit špatnému chovaní a chválit za dobré

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 16.11.2017, 21:45:54 xxx.xxx.91.8
Anonymní: Mám dva roky papouska v domneni ze je to kluk a dnes ráno mi snesl vajíčko takže je to holka. Na vajíčku sedi braní ho ze všech sil co s tím mam vajíčko sebrat nebo ne? Bojím se aby mě měl na dále rád jako předtim. Nechával se drbat a mazlil se dokonce se naučil spoustu kousků. Co mÁmos dělat?

vejce nenápadně vyměňte za oblázek a vysaďte zelené krmení, samičku po pár dnech přestane "vajíčko"  bavit, když uvidíte že si ho již vůbec nevšímá odeberte jej. můžete taky zkusit samičku více zaměstnat aby na hnízdění zapoměla

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.11.2017, 23:44:30 xxx.xxx.91.8
Naty1:
Anonymní:

Hezký den všem, již delší dobu přemýšlím nad problémem s naším pejskem. Nejdříve ho v pár bodech představím. Je to 8-mi letý Maďarský ohař s PP (bohužel geny nejsou uplně dobré) se kterým se od štěněte cvičilo. Mám různé lovecké zkoušky a dá se říct, že je to poslušný pes. Co se jeho povahy týče, tak už od štěněte se projevuje nevyrovnaně. Největším jeho problémem je majetnická agrese. Jde-li mu pes/fena nebo štěně po něčem co je jeho, tak startuje. Chňape i po lidech, kteří k nám přijdou a nezná je. Prostě vyjede, stáhne se a pak už je klid a dotyčného si nevšímá nebo naopak se mu vtírá. Uvedu příklad z poslední situace, kdy jsme jeli s pánem ve výtahu, který pak přišel k nám a stál jen se psem v předsíni, mezitím co já hledala nějaké věci. Pes po něm vyjel, ale pak se hned stáhl. Zajímavé je, že celou dobu ve výtahu na něj vrtěl ocáskem a mazlil se s ním. Přijde mi, že je dost nervózní, když je u nás někdo koho nezná. Přijde mi, že někdy chňape i ze strachu, přitom ale s lidmi žádnou špatnou zkušenost nemá. Naposledy, když jsem s ním jela v metru, tak si ho začal hladit nějaký pochybný a dost opilý pán. Nejdříve vrtěl ocasem, ale po chvíli přestal. Najednou vyjel, ale hned potom zalezl pod sedačku a sklopil hlavu. Pán řekl, že se lekl a hladil si ho dál... To už mu bylo jedno. To stejné je když ho uvážu u obchodu a půjde k němu někdo cizí, tak taky vyjede. Venku si lidí vůbec nevšímá, jen ve tmě je hodně ustrašený a uštěkaný. Obecně je dost lekavý a všeho neznámého se bojí a je k tomu nedůvěřivý. Se psy se nerve na potkání, ale sem tam po někom vystartuje a když už se to stane, tak je to vždy po slabším psovi. Psa nepokouše, spíš mi přijde, že si na něm honí triko. Větším a silnějším se klidí z cesty. Máte s tím někdo zkušenost? Co si o tomto chování myslíte? Děkuji za názory

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.11.2017, 23:40:23 xxx.xxx.91.8
Anonymní:

Hezký den všem, již delší dobu přemýšlím nad problémem s naším pejskem. Nejdříve ho v pár bodech představím. Je to 8-mi letý Maďarský ohař s PP (bohužel geny nejsou uplně dobré) se kterým se od štěněte cvičilo. Mám různé lovecké zkoušky a dá se říct, že je to poslušný pes. Co se jeho povahy týče, tak už od štěněte se projevuje nevyrovnaně. Největším jeho problémem je majetnická agrese. Jde-li mu pes/fena nebo štěně po něčem co je jeho, tak startuje. Chňape i po lidech, kteří k nám přijdou a nezná je. Prostě vyjede, stáhne se a pak už je klid a dotyčného si nevšímá nebo naopak se mu vtírá. Uvedu příklad z poslední situace, kdy jsme jeli s pánem ve výtahu, který pak přišel k nám a stál jen se psem v předsíni, mezitím co já hledala nějaké věci. Pes po něm vyjel, ale pak se hned stáhl. Zajímavé je, že celou dobu ve výtahu na něj vrtěl ocáskem a mazlil se s ním. Přijde mi, že je dost nervózní, když je u nás někdo koho nezná. Přijde mi, že někdy chňape i ze strachu, přitom ale s lidmi žádnou špatnou zkušenost nemá. Naposledy, když jsem s ním jela v metru, tak si ho začal hladit nějaký pochybný a dost opilý pán. Nejdříve vrtěl ocasem, ale po chvíli přestal. Najednou vyjel, ale hned potom zalezl pod sedačku a sklopil hlavu. Pán řekl, že se lekl a hladil si ho dál... To už mu bylo jedno. To stejné je když ho uvážu u obchodu a půjde k němu někdo cizí, tak taky vyjede. Venku si lidí vůbec nevšímá, jen ve tmě je hodně ustrašený a uštěkaný. Obecně je dost lekavý a všeho neznámého se bojí a je k tomu nedůvěřivý. Se psy se nerve na potkání, ale sem tam po někom vystartuje a když už se to stane, tak je to vždy po slabším psovi. Psa nepokouše, spíš mi přijde, že si na něm honí triko. Větším a silnějším se klidí z cesty. Máte s tím někdo zkušenost? Co si o tomto chování myslíte? Děkuji za názory


majetnická agrese na psy- sežeňte si pár o trochu menších klidných vyrovnaných psů a nechejte je brát cokoli tomu vašemu, ale pozor, jakmile psu jiný pes něco vezme, vy si ho musíte okamžitě přivolat a dát mů něco mnohem lepšího čímž ho naučíte aby s problémem " on mi sebral hračku" šel k vám  píšete že pes začíná vyjíždět až v určité situaci- ve chvíli kdy je cizí člověk u vás doma- voďte si domů co nejvíce jakýchkoli lidí( ženy, muže, vysoké, nízké....) ze kterých se musí  "sypat" pamlsky aby si pes spojil cizí člověk u mě doma ve společnosti pána= dobře, také se můžete pokusit vypozorovat co předchází "útoku" a těsně před ním odlákat pozornost na hračku či pamlsek u obchodu mu dejte náhubek nebo lépe ho nejdříve vyvenčete a pak si běžte nakoupit, pes uvázaný u obchodu nemá co dělat. tma- zase socializujte- sežentě i pár lidí kteří budou chodit ve tmě za vámí, proti vám, vedle vás... a když po nich pes začne štěkat ukažte mu že se není čeho bát- odložte si ho a běžte prohodit s tou osobou pár slov, zívněte, jakkoli psu ukažte že je to v pořádku, neustále odměňujte za jakýkoli pokrok takže socializujte jak můžete, odměňujte za jakýkoli pokrok + ideální bude když psa zvyknete na kovový prostorný náhubek který bude v problémových situacích nosit aby neublížil okolí jinak ještě k výcvikářům- bez výčitek můžu doporučit asi jen tyhle:

- pokud jste z čech tak Evu Štemberovou

- pokud z moravy tak Koiru a na SK Kaču Hambalkovou Desenský má pro mě poněkud zvláštní přístup jak ke psům tak lidem, s lidmi to neumí a se psy má sice výsledky, ale způsob jak jim dosáhnul mě dosti odrazuje( jak kdy, jak co)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.11.2017, 23:19:27 xxx.xxx.91.8
Anonymní: Máte někdo zkušenost s dřevitou vlnou do psí boudy přes zimu? jak často je potřeba měnit a kolik dát kg do jedné boudy (border kolie)?

osobně mám zkušenost jen se slámou, ale dost chovatelů použivá i dřevitou vlnu. podestýlka se mění tak po 1-2 týdnech podle stavu. a kolik kg? podle velikosti boudy ale ideálně tak, aby se do ní mohl pes trochu "zahrabat". jen k radě J.M.- závěs souhlasím, ale pelech bych určitě nedávala- když navlhne studí a navíc může začít zevnitř plesnivět

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 24.10.2017, 18:07:42 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Miroslav z 24.10.2017, 15:23:29

tipuju možná JRT nebo foxík? ale u štěněte toho moc jen podle dvou fotek netipnu

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 22.10.2017, 19:10:56 xxx.xxx.91.8
Miroslav: Dobrý podvečer máme nové štěňatko 15.8.2017 se na narodila a jméno jsme ji dali my. Akorát nevíme co je Sisinka za plemeno. Přikládám foto,ale Sisinka je divoký mazel.Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">

Dobrý den,

pokud nemá Vaše Sisinka průkaz původu(PP), nemůže příslušet k určitému plemeni je to krásná vořešanda, ať vám dělá radost!🙂

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 11.10.2017, 18:14:32 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Romana z 11.10.2017, 17:04:43

dobrý den, 1. pokud štěně nemá PP, nemůže být čistokrevné, takže si kupujete křížence 2. pokud nemáte peníze na psa s PP, jak zaplatíte náklady na vybavení, krmení, veterináře( kterého koupí bez PP budete nejspíš navštěvovat častěji kvůli vadám) atd.? (pokud už mermocí musíte mít psa, proč neadoptujete štěně z útulku? pomůžete tím a budete mít stejného vořecha jakého si hodláte koupit+ nepodpoříte množení) 3. fleky pod očima můžou být způsobeny nevhodnou stravou která způsobuje alergii a slzení očí, které způsobuje ty fleky, dále může slzení způsobovat zánět či cizí těleso v oku

štěňata na jiných inzerátech fleky nemají protože a) neslzí jim oči, b) majitel byl schopný jim je na focení utřít mimochodem, nestandardní štěně s PP s nějakou drobnou  kosmetickou vadou stojí stejně/někdy i míň než "zaručeně čistokrevný cosi bez PP"( což je typická hláška množitelů, čistorevné bez PP neexistuje)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.10.2017, 16:44:51 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Veru z 06.10.2017, 09:27:05

možnosti: 1. cena se odvíjí od kvality štěněte, nechcete si třeba vzít nějaké nestandartní či s drobnou vadou? 2. co udělat dobrý skutek a adoptovat z útulku nějakého voříška vypadajícího jako kavalír? 3. koupit si za 5tis. "čistokrevného kavalíra bez pp"( nic takového neexistuje, pouze trik množitelů)  z množky a v budoucnu vrazit do léčby vad tisíce na veterině prosím uvědomte si, že cena štěněte je vážně ta nejmenší kterou za život psa utratíte!( krmení, vet, vybavení apod.)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 03.10.2017, 22:49:29 xxx.xxx.91.8
janafuc:

Dobrý den,

od potencionálního zaměstnavatele jsem dostala v rámci druhého kola výběrového řízení za úkol zpracovat studii týkající se pamlsků pro psy. Konkrétně analýzu trhu.

 

Mohla bych vás poprosit o velmi stručné vyjádření k těmto otázkám? Předem Vám děkuji za ochotu.

a) o které pamlsky máte, jako chovatelé psů, největší zájem? A proč?

b) napadá vás, jak by mohl vypadat pamlsek nové generace? Jaké vlastnosti spojit v jedno, aby byl pro vás ještě zajímavější? Potažmo výjimečnější pro psa?

c)jaký je, dle vás současný trend na trhu s psími dobrotami?

 

Přeji Vám prima den a děkuji!

 

Jana Fuč.


Dobrý den, pokusím se alespoň trochu odpovědět: a) kupuji pouze 100% masové pamlsky sušené mrazem. Proč? protože nechci do svého psa zbytečně cpát chemii... b) za mě co nejjednoduší a nejminimalističtější obsah, jeden druh masa, méně obvyklé druhy masa( zvěřina, králík...), 100% masa bez konzervantů, dochucovadel apod. neobarvené, netvarované do kostiček či podobných nesmyslů, voňavé... c) dle mého se to ještě rozděluje na dva tábory- 1. přemýšlející lidé kteří čtou složení a jde jim o zdraví psa- Raw pamlsky, co nejméně chemie 2. lidé kteří se podívají " to má hezký obal, to je pěkně barevné atd.- barevné kostičky apod., na obalu nejlépe štěňátka modního plemene... Doufám že jsem vám alespoň trochu pomohla, přeji hezký den🙂

Obrázek
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 19.09.2017, 13:15:04 xxx.xxx.200.195
sysel:

když mi někdo řekne že vaří z barf "kuchařek" tak jdu do mrákot. Takové žvásty lidí co nemají ani potuchy co znamená vyvážená strava. 


nejdříve si něco o BARFu zjistěte, pak komentujte:) děkuji