Slepice nenesou

Odpověď na příspěvek uživatele pavlicek z 17.01.2017, 19:50:03

 1. Nevhodné krmení t.j. pouze:  šrot, kukuřice, pšenice, zbytky z kuchyně.
 2. Správné krmení: " Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu" , musí být v záruční době, nezaplísněná, bezvadná.
 3. Extrémně mrazivé zimní počasí a krátký světelný den způsobují také snížení snášky nosnic. Zateplete kurník, do kurníku instalujte žárovku s možností rozsvítit ji každý den večer přibližně od 18°° hodin do 20°° hodin  a ráno od 6°° hodin do 8°° hodin. Umožněte nosnicím během dne pást se a hrabat ve skleníku, aby nebyly na mrazu a v mrazivém větru.
 4. Přidejte také naklíčenou nezaplísněnou pšenici a umytou zdravou mrkev.
 5. Též čistý suchý hrubší říční křemičitý písek a pitná vlažní voda "ad libitum" je nezbytná.  Chovu zdar !
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele pavlicek z 17.01.2017, 19:50:03

Dodatek:

Samotná bezvadná pšenice nebo bezvadný pšeničný šrot nejsou krmiva nevhodná, ale obsahem živin nedostatečná.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Mame 6 slepic cca 1rok staré .3mesice koupené , zhruba po týdnu se roznesli na cca3-5vajec denně . Tet už 3 týdny nenesou , zničeho nic ani vajíčko .Zda se nám, že jsou tlusté ,protoze jsme jim dopřávali aby neměli hlad. Dostávali i krmnou směs kurník je nový vyčištěný a veliký stejně jako výběh .Zkoušeli jsme i dietu a nic.
 • Obrázek
neregistrovaný Lehký neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lehký z 22.08.2017, 20:42:35

Možné příčiny zastavení snášky:

 1. Nevhodné, a na živiny chudé krmivo. NEKRMTE ZBYTKY Z KUCHYNĚ ! Začněte kmit pouze bezvadnou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu ", která je čerstvá t.j. v záruční době. Krmte dle návodu.
 2. Nepřekrmujte trávou ze sekačky !
 3. Občas můžete přidat jemnou mladou nadrobno nakrájenou travičku nebo salát, dále např. trochu uvařeného libového neslaného nemastného namletého hovězího masa (asi jedenkrát týdně).
 4. Vysoké teploty a nedostatek stínu ! V průběhu dne asi dvakrát vyměňte a doplňte ohřátou pitnou vodu v napáječce za studenou.
 5. Doplňte do popeliště pod kurník suchý čistý hrubší říční písek. Písková zrnka potřebují nosnice do žaludku pro správné trávení. V písku se popelí, a tím se ochlazují a zbavují se parazitů. Vytvořte jim proti slunečnímu úpalu stínící stěnu nebo vysaďte do výběhu stínící keře a jiné rostliny např. topinambury(dokonce by tu službu poskytly např. i vzrostlé kopřivy.)
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

toje  kravina 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Dobry den,poridili sme si 5slepicek rok stare uz je mame 3 mesice a od zacatku sme meli 3-5vajec dene,krmime je smesi primo od chovatele,v tom asi problem nemame.Dostali sme kohouta a nejdrive nesli min,ale ted uz asi 3tyden ani vejce,mohl je tak zaskocit,ze prestali nosit?Dekuji za odpoved.
neregistrovaný Zacatecnice neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zacatecnice z 19.10.2017, 23:14:40

Příčiny mohou být různé: Nemoc (?), nekvalitní a na živiny chudé krmivo (?), stres (?), zanášení (?), vejce odnáší predátor ? Pokud nemáte v plánu líhnout kuřata z vajec snesených Vašimi slepicemi, tak kohouta ke slepicím nepotřebujete.  Chovu zdar .

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
No mala kuratka vazne nechcem,pry na to kohout nema vliv,byl to darek,toz co s nim(pry je jako ochrance).Kdyz vejce odnasi nejaky predator,tak je mozne ze nikde nezanecha zadne stopy,ani skorapecku?
neregistrovaný Zacatecnice neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zacatecnice z 20.10.2017, 13:46:11

Co můžete udělat s kohoutem: Někomu ho darovat nebo prodat, zavřít ho samostatně do malého kurníčku, "na pekáč" ?

Slepice můžete ráno "ohledat", zda a která má vajíčko v sobě připravené; může se to udělat nahmatáním v kloace, nebo i zvenku těsně pod konečníkem lze pevné vajíčko ráno nahmatat; Slepici s vajíčkem zavřete do kurníku, dokud vejce nesnese. Ano, "predátoři" dokáží vejce odnést nebo zkonzumovat i tak, že nezanechají stopy. Vejce Vám může krást i člověk nebo dítě.

Kupte slepicím novou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" a krmte ji samotnou podle návodou. Směs musí být bezvadná v záruční době.

Příčinou pauzy ve snášce může být i pravidelné podzimní pelichání Vašich nosnic. Až přepelichají (pokud jsou jinak zdravé), opět začnou snášet.  Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Jak dlouho trva prepelichani slepic?,,Peri je vsude vic nez dost".(kohouta zatim nechame). Chovu zdar
neregistrovaný Zacatecnice neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zacatecnice z 21.10.2017, 00:37:02

"Přepelichání"  trvá asi měsíc až 1,5 měsíce. V průběhu pelichání nosnice dobře krmte, ať je nikdo nehoní, a ať mají pokud možno chráněný kurník a malou část výběhu před větrem, deštěm a sněhem; bez peří jim je více chladno.

 Kohout Vám pouze žere krmnou směs. Jeho "ochranářská funkce" je sporná. Liška totiž např. často jako prvního odnese kohouta  wink.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Myslim,ze vse pro spokojenost slepicek delam,vyckam jeste tak tri tydny a uvidime.Dekuji za rady,pro me urcite uzitecne,popr. dam vedet jak sme dopadli,zdravime
neregistrovaný Zacatecnice neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 22.08.2017, 21:24:22

Dříve krmné směsi nebyly a slepice snášely. Jak je to možné? Jak si to mám vysvětlit....

Nikdo kolem slepic tak neběhal. Dostaly pšenici, šrot, domácí zbytky/ v rozumné míře, bez přepalovaného tuku/ a trávu. Maximálně bedýnku s popelem a kastrol s pískem.

Teď se jim málem lakujou drápy a na bidlo se dávají všechny hlavou jedním směrem a stejně nenesou.laugh

 

 

 

 

 

neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 30.10.2017, 17:10:59

Vysvětlím: Pokud tím "dříve" myslíte dobu před II. světovou válkou a po II. světové válce ( tedy přibližně mezi rokem 1945 až 1960), tak v té době na dvorcích na vesnicích se chovaly převážně slepice kříženky různých plemen, nevyšlechtěné na snášku, které snášely tak přibližně do cca =120 ks vajec za rok, přes zimu převážně nesnášely a odpočívaly. Je pravda, že byly živeny prostě, krmivy "co dům dal".

V současné době chovatelé nakupují kuřice nosné hybridy, vyšlechtěné a křížené tak, aby jejich snáška byla vysoká, tedy cca = 250 ks až 300 ks vajec za rok; podmínkou pro tak vysokou snášku těchto hybridních nosnic však je jejich dokonalá výživa kompletní krmnou směsí pro nosnice.  Současné hybridní nosnice mají jinou genetickou podstatu, než slepice "dříve", a proto z "lidového krmení" (chudého na živiny) mnoho vajec nevytvoří, nebo přestanou snášet úplně.

Je to podobné, jakoby jste chtěli do nádrže moderního závodního automobilu lít naftu nebo LTO (místo moderního správného předepsaného benzínu) a současně od něho chtít bezvadný provoz a vysokou rychlost.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Zdravim,tak sem vas chtela informovat,ze nase slepice se asi prepelichaly a uz konecne nesou.Sice tak 3 vejce za den,ale to je pro nas dostacujici,zvladaji uz i naseho kohouta.Dik za prinosne informoce
neregistrovaný Zacatecnice neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zacatecnice z 14.11.2017, 21:02:32

Děkuji za zprávu. 3 vejce denně od pěti slepic je víc než 50% snáška, což je dost na pozdní podzimní období a pravděpodobně i částečně "statkové" krmení. Pokud byste chtěli snášku zvýšit, kupte a krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu"  a kohouta můžete ustájit samostatně. Důležitý je hrubší čistý říční křemičitý písek, aby měly stále k dispozici, a samozřejmě pitnou vodu mírně temperovanou, aby jim nezamrzala. Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Vracím se ke krmným směsím. Obsahují GMO obiloviny.Nepochybuji o tom, že přes ptáka se to dostane do vejce a tím pádem i do našeho organismu.

Co si o tom myslí ostatní, co krmí jen těmito směsmi.????

Zdraví Z.

neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 15.11.2017, 22:20:27

Doplňuji:

Zvýšení snášky nosnic v zimním období (kromě výše řečeného) je možné také prodloužením jejich světelného dne tak, že jim v kurníku budete svítit žárovkou v podvečer v době přibližně od 16°° hodin do 19°° hodin, a ráno cca od 6°° hod do 8°° hod.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.12.2017, 17:35:56

Odkaz:

https://technet.idnes.cz/geneticky-modifikovane-plodiny-dn2-/veda.aspx?c=A131216_122147_veda_mla

Moje glosa:

Např.: Nebezpečí geneticky modifikované sóji pro výživu člověka  ve smyslu odolnosti sóji proti herbicidu rundop není v té odolnosti samotné, ale v tom, že může být tím herbicidem na poli ošetřená, a tudíž může obsahovat jeho rezidua.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.12.2017, 17:35:56

Dodatek:

"Přes ptáka se GM krmivo do vejce a do našeho (lidského) organizmu " NEDOSTANE !!! Tato úvaha odporuje logice fyziologie živého organizmu.Vysvětlím:

Ve svém trávicím ústrojí nosnice rozloží a roztráví biologické části krmiva na nejjednodušší sloučeniny, které projdou střevní stěnou nosnice do její krve. Vejce tvoří nosnice ve svém reprodukčním ústrojí z těch nejjednodušších sloučenin, které čerpá ze svého krevního řečiště. Podobně probíhá proces trávení vajec v lidském těle.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 114)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »