Aktuálně: 4 979 inzerátů173 938 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Slepice nenesou

J.M. (neregistrovaný) 02.12.2017, 23:05:36 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.12.2017, 17:35:56

2. Dodatek: Kromě roztrávení krmiva v trávicím traktu nosnice a vstřebání a využití živin z krmiva do krve v podobě nejjednodušších sloučenin, je nedílnou součástí fyziologie trávení také vyloučení balastu tj. nepotřebných a nestravitelných součástí zkonzumovaného krmiva.

Vlasta (neregistrovaný) 15.03.2018, 11:10:03 xxx.xxx.177.101
Co dělat, když sklípky po zimní odmlce cca 2 měsíce se rozsnasivaji, ale hned vajíčko sežerou. Krmivo mají směs a doplňky pro snůšku. I když jim hnízdo vyčistím, nastelu slámou, nic nepomáhá, sotva vajíčko snese začne hrabat a rozbije ho a sežere.
J.M. (neregistrovaný) 16.03.2018, 18:40:04 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 15.03.2018, 11:10:03

Jediné řešení: koupit zvláštní hnízda, která mají uprostřed podlážky kulatý otvor, kterým vejce ihned po snešení propadne do prostoru pod podlážkou, kde ho už slepice nemůže sežrat. 

helena.kondrova (neregistrovaný) 30.08.2018, 11:27:26 xxx.xxx.166.118
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 20.09.2014, 21:47:10

Díky já jsem za Vaší radu ráda mějte se hezky.

Vlasec. (neregistrovaný) 09.09.2018, 20:08:31 xxx.xxx.18.49
Já to tu čtu.. jako snad budoucí chovatel. I jsem se zasmál. Pana JM tedy obdivuji.. že má trpělivost odpovídat všem i těm "moudrým ". Nicméně děkuji. Já jsem si z toho vybral. Plánuji krmit co dům a zahrada dá. Pokud neponesou.. koupím onu zázračnou směs. Chtěl bych si koupit Rodajlendky. Podle popisu by nám měly sedět. Teď hltame s ženou info o špičkách. Děkuji.
J.M. (neregistrovaný) 09.09.2018, 23:10:04 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasec. z 09.09.2018, 20:08:31

Dobrý večer. Plánovat můžete a koupit si můžete co chcete. Krmit můžete také čím chcete. Sám však poznáte, že plemeno "Rodajlendky" je plemeno těžké, s nižší snáškou, trpící horkem, a že krmivo "co dům a zahrada dá" je obsahem živin nedostatečné. Kompletní krmná směs není "zázračná", ale je to jediné moderní krmivo, které obsahuje ve správném poměru všechny živiny, které nosnice k produkci vajec potřebují. Připravte se na různé chovatelské problémy. Nicméně Vám k Vašemu optimismu přeji "Chovu zdar!". 

Vlasec. (neregistrovaný) 10.09.2018, 19:36:42 xxx.xxx.18.49
JM. Děkuji. Můžu se prosím ještě zeptat.. jaké plemeno by jste mi doporučil? Bydlíme v cca 580 m.n.m. Zima zde taková tužší. Dále.. mám udělat kurník zateplený.. nebo ne? Dále váš názor.. u nás máme drubežárnu. Myslím.. že mají hybrydy nějaké hnědé. Samo.. že krmení je směs. Nevím co obsahuje aby byl výnos maximální. Proč to píší.. myšlenka.. že si pořídíme slipky byla proto.. že máme zbytky. Pečivo. Kopřivy. Pšenice. Zahradu. Atd. Pokud bych krmil tímto.. Podle vás to bude s vejci bída. Tak jsem to říkal ženě. Ta nechápala. Prý jestli budeme krmit směsí.. jsme jako ti v drubezarně. Tak to si u nich to vejce můžeme koupit. Tak jsem znejistěl
Vlasec. (neregistrovaný) 10.09.2018, 19:54:53 xxx.xxx.115.253
No a ty slepičky jsem našel popis zde. A líbí se mi. Nebo to nesedí? http://www.kavapo.cz/rodajlendky-temperamentni-slepice-s-vysokou-snaskou/
J.M. (neregistrovaný) 10.09.2018, 21:25:10 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasec. z 10.09.2018, 19:36:42

Dobrý večer pane Vlasec.

  1. Nejdůležitější je Vaše nadšení pro chov slepic a to, že máte zahradu, že je máte kde chovat.  TO JE VELKÉ PLUS.
  2. Ano, udělejte kurník zateplený, protože izolace v horkém létě naopak působí na snížení teploty v kurníku. Můžete ke kurníku přistavět stínící stěnu nebo vysadit stínící stromy a keře od jihu a od jihozápadu. Vedro nosnice nesnáší a v horku přestávají nést vajíčka. 
  3. Pokud byste dokázal eliminovat nepříznivé vlivy tzv. krmení "Co dům dal" a dokázal byste doplnit ve správném množství a procentickém poměru živiny, které chybí v krmivu "Co dům dal", tak MOŽNÁ Vaše nosnice zůstanou zdravé, a budou mít i vyšší snášku.
  4. Seznam negativ krmení nepasterizovanými kuchyňskými zbytky: a) Infekce nosnic od lidí nemocemi např. rýma, angina, TBC aj. b) Vysoký podíl NaCl, pro drůbež nevhodný až jedovatý. c)Vysoký podíl tuku, který v horku žlukne a krmivo se tak stává zdrojem průjmů slepic.
  5.  Pozor na levné zrno. Může se jednat o staré MOŘENÉ ZRNO, původně určené k setí, které původní majitel nezodpovědně prodává chovatelům jako zrní krmné. Mořené zrno je pro drůbež JEDOVATÉ ! Podobně levná tzv. "zadina" může obsahovat jedovatá semena některých plevelů.
  6. Dobře usušené pečivo (rohlíky) a chléb je vhodné krmení. Nesmí však být plesnivé, a to ani zjevně, ani skrytě ! Plísně totiž produkují toxiny (jedy), které jsou pro zdraví slepic škodlivé.
  7. Charakteristika rodajlendek na internetu je správná, avšak většinou se nemůžete spolehnout, že kupované kuřice jsou opravdu čistokrevné, často to jsou pouze kříženci v různém %. Čistokrevné kuřice jsou dražší, ty je nutné koupit přímo od chovatele, registrovaného v Klubu chovatelů R.
  8. Jako tzv. užitkové hybridy (např. TETRA) prodávají výdělečné firmy drobnochovatelům např. tzv. "červené" kuřice, které jsou čtyřliniovými dvouplemennými kříženci plemene Leghorna bílá a Hempšírka. Jsou určeny na intenzivní využití na snášku na jeden rok při krmení "Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu", na to jsou vyšlechtěné. Jejich vzájemné připařování vede k tzv. genetickém rozpadu jejich pozitivních vlastností, lidově řečeno je neperspektivní. 
  9. Představa, že si člověk  koupí za co nejnižší peníz "slepičky" , bude je krmit kuchyňskými zbytky, trávou ze sekačky a trochou pšenice, a že se vajíčka od nich v hojném počtu bez problémů budou sypat jako od "oslíka otřes se", je hodně zidealizovaná. Zidealizovaná je i předstaba, že "si koupíme i kohoutka a bez problémů si vychováme dostatek levných a zdravých vlastních kuřátek". 
  10. Závěr: Čistě ekonomicky se nedomnívám, že domácí chov nosnic na produkci vajec by byl jednoznačně výnosný, a už vůbec ne, že vajíčka z toho chovu by byla levnější, než z velkochovu. 
  11. Poznámka: Ale můžete to zkusit všechno dělat po svém a třeba objevíte NOVÝ ZLATÝ DŮL  😉
J.M. (neregistrovaný) 10.09.2018, 23:29:20 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasec. z 10.09.2018, 19:36:42

Dodatek:

 Doporučuji koupit kuřice hybridy TETRA, nebo kuřice čistokrevné plemene "Česká zlatá kropenka".  Až už budete zkušenější chovatel, tak můžete chovat Leghornky bílé nebo Vlašky koroptví. 

Anonymní (neregistrovaný) 11.09.2018, 03:38:56 xxx.xxx.18.49
Na odkazu.. který jsem uvedl.. se píše.. že rodaljlendky mají ročně cca 280 vajec. Ano.. už vím..že při správném krmení. Ale pak v tabulce.. která je na tomto webu.. výsledky z kontroly užitkovosti.. má 180. No to je rozdíl. Tak se v tom vyznej. A pravdou je.. že si chceme udělat i slepičí polívku. Tedy aby měla i nějaké maso. Dále psali.. že nese i v zimě. Což se mi také líbilo. Se zahradou je to tak.. že výběh s kurnikem bude oplocen. Má cca 25 m2. Na zahradu je budeme podle času pouštět. Bydlíme u lesa. Sousedům tu likvideje chov třeba liška.. která preze i plot. Budu muset udělat normálně klec. No bude to šichta :-) Proto mi přišla rodajlendka jako vhodná. Nosná i masná. Rád si nechám poradit. Jinak nehledám zlatý důl.. sakra. Jen nám je líto vyhodit třeba pečivo. Měli jsme kozu.. musela kvůli času jit pryč .. přírodu máme rádi. Jak pročítám.. hybrydy nechceme. A už vůbec ne závod z velkochovů. Ano budu hledat u chovatele. Chceme cca 6 slípek. Takže tady se korunu nekouká. Prosim o dva odkazy. Jeden na krmnou směs.. kterou doporučujete. Druhý na registrované chovatele.. kde bych mohl slípky koupit.. ať už se rozhodneme jakkoli. Děkuji vám.
J.M. (neregistrovaný) 11.09.2018, 15:43:08 xxx.xxx.168.107
  1. Rodajlendka není špatné plemeno. Ten rozdíl ve snášce za rok mezi různými autory zprávy je možný. Důvod je v různých genetických předpokladech, to znamená, že i v rámci plemene jsou různé linie a různá úroveň péče chovatele. Na maso je to plemeno také dobré, obzvláště kuřata. 
  2. Nevím, proč nechcete hybridy; na snášku jsou nejvýkonnějšími nosnicemi.
  3. "Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu" , varianta startovní je N1, varianta pro slípky v plné snášce je N2.
  4. Liška a kuna jsou nebezpeční predátoři. Nejdůležitější je ucpat všechny díry v pletivu, ve zdi, i v podlaze, kterými by predátoři mohli vlézt do výběhu nebo do kurníku. Zejména v noci útočí.

Pokračování v další zprávě.

  1.  
J.M. (neregistrovaný) 11.09.2018, 16:14:40 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2018, 03:38:56

1) Odkaz na seznam Klubů chovatelů plemen slepic:

http://www.cschdz.eu/odbornosti/drubez/kluby.aspx

2) Odkaz na Klub chovatele rodajlendek:

Blaha Oldřich, Řideč 281, 785 01 Šternberk, tel.byt: 585 034 215, e-mail: oldrichblaha@email.cz

 

 

J.M. (neregistrovaný) 11.09.2018, 16:45:42 xxx.xxx.168.107
  1. Krmiva pro nosnice koupíte např. v každém ZVERIMEXU.
  2. Nebo např. odkaz na jednoho z  prodejců "Kompletních krmných směsí pro nosnice" :

JaM Servis s.r.o. Potoční 240 284 01 Kutná Hora IČ: 25710222, DIČ: CZ25710222 Tel: 728 478 382, 327 523 126 327 523 422 (kontakty na konkrétní osoby naleznete v sekci O nás) Č.ú.: 9350480287/0100 Pro rady a přípomínky můžete také využít tento email: jamservis@email.cz

Číslo pro telefoní objednávky je 728 478 382.

V případě, že potřebujete např. odborně pomoci s výběrem krmiva můžete využít:

  • email: jamservis@email.cz
  • telefon 728 478 382
  • ______________________________________________________
  • 3) Ale výrobci a prodejci KS jsou jistě i jinde, v každém kraji.

    J.M. (neregistrovaný) 11.09.2018, 21:12:13 xxx.xxx.168.107
    Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2018, 03:38:56

    Ještě upozorňuji na nutnost proočkování mladé drůbeže proti nejhorším onemocněním. Dále je nutné zakrýt výběh hustou textilní sítí, aby do výběhu k drůbeži nemohlo létat divoké ptactvo, které je přenašečem nemocí a parazitů. Podobně je nutné zcela vyhubit v kurníku a ve výběhu veškeré myši a potkany, kteří také infikují drůbež nemocemi. 

    J.M. (neregistrovaný) 12.09.2018, 13:32:15 xxx.xxx.168.107
    Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2018, 03:38:56

    Ještě poznámka: 

    Pokud budete krmit slípky převážně kuchyňskými zbytky, suchým pečivem, trávou ze sekačky, vařenými bramborami a trochou pšenice, tak jim tímto krmivem (chudým na živiny) zaplníte trávicí ústrojí, ony pak nesežerou dostatek plnohodnotné kompletní krmné směsi, a budou trpět nedostatkem určitých živin, což se projeví na rychlém vyčerpání jejich organismu, na snížení snášky, a možná nakonec i jejich úhynem.

    Vysvětlení: Nosnice musí v krmivu přijmout dostatečné množství všech živin, které potřebuje k tvorbě vajec. Pokud se tak nestane, onemocní, nebo dokonce uhyne. 

    Vlasec. (neregistrovaný) 14.09.2018, 20:09:00 xxx.xxx.15.151
    Děkuji za info. No... je toho dost.. to jse. Nečekal. Ještě se zeptám zde... než pohoršit nějakého chovatele. Existuje nějaká možnost poslat slepičky poštou? Dřív to tak bylo? Ne?
    J.M. (neregistrovaný) 15.09.2018, 15:18:13 xxx.xxx.168.107
    Odpověď na příspěvek uživatele Vlasec. z 14.09.2018, 20:09:00

    Dobrý den pane Vlasec. Děkuji za odezvu, protože tak vím, že moje "námaha" 🙂s psaním informací nebyla marná, že jste to četl. 

    Ano, dříve se běžně posílala drůbež poštou (vlakem spěšně), včetně jednodenních kuřátek, a fungovalo to dobře. V současnosti se domnívám, že tento druh dopravy byste si předem měl domluvit s dodavatelem, abyste oba mohli pro kuřičky zajistit ideální dopravní podmínky, aby byly na cestě co nejkratší dobu, netrpěly zbytečně ani horkem, ani chladnem, ani žízní. Dobrý chovatel a dodavatel drůbeže si také přeje, aby jeho drůbež cestovala pohodlně a aby ji odběratel obdržel v ideálním zdravotním stavu. Ale můžete si pro kuřičky také dojet osobně automobilem, a po cestě např. kuřičkám dát i napít vodu. Možná, že by Vám kuřičky mohl dovézt i sám dodavatel (pokud mu cestu zaplatíte). Současně by si mohl prohlédnout Vaše chovatelské zázemí a zařízení, dát Vám další rady, a mohli byste se stát přáteli. 

    Informací o drůbeži a o jejich ideálním chovu je ještě mnohem více. Nikdy neustávejte ve své zvídavosti a čerpejte další informace z knih, ze zahraničních i dřívějších odborných časopisů, přímo od chovatelů nebo na středních a vysokých zemědělských školách.  Samozřejmě, že se mne můžete zase zeptat na tomto webu. ( Nevím, kde bydlíte; já bydlím v Pardubickém kraji, na trati mezi Č.Třebovou a Pardubicemi). 

    Chov slepic je zajímavý koníček, často celoživotní, pokud má člověk dům se zahradou a sadem.

    CHOVU ZDAR !

    J.M. (neregistrovaný) 15.09.2018, 23:03:45 xxx.xxx.168.107
    Odpověď na příspěvek uživatele Vlasec. z 15.09.2018, 19:11:21

    Pane Vlasec, na co jste se chtěl ještě zeptat, shora je pod Vaším jménem prázdné okénko ?

    Doplňuji, že pro začínající chovatele jsou zajímavé i slípky zakrslé, jako např. krásné sebritky zlaté nabo sebritky stříbrné. Že chovná drůbež je nabízená k prodeji i na různých výstavách a burzách, kterých bývá nejvíce v podzimních měsících, a to nejen ve venkovských obcích, ale třeba i v Praze. 


    Přispět do diskuze
    neregistrovaný
    Nepřihlášený uživatel
    Jméno:
    Text příspěvku:
    Youtube video:
    Vložte odkaz na Youtube video.
    Fotografie:
    Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.