Aktuálně: 5 001 inzerátů173 748 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

poraďte-společný chov pižmovek a slepic

Pitrs (neregistrovaný) 01.04.2014, 14:21:48 xxx.xxx.72.82

Dobrý den, máte někdo zkušenosti se společným chovem kachen pižmových a slepic. Společným chovem myslím jak výběh tak kurník-kachňák. Jak moc slepice ovlivní odchov malých kachen a je možné , aby se navzájem nakazily nemocemi? Výběh je cca 120metrů čtvereční a odpoledne jsou vypuštěny na louku tento prostor si myslím je bez problému pro mých 10 slepic a 5 kachen, ale ten kurník je prostorove cca 2.5 metru čtvereční. Zatím mám mezi kachnama a slepicema příčku, ale jsem nucen to vyřešit jinak  a tak  společný chov by byl pro mě řešení!! pokud máte někdo ukušenost poraďte . Děkuji :Pitrs

J.M. (neregistrovaný) 01.04.2014, 22:23:41 xxx.xxx.168.107

Zkušenost s tím nemám, ale doporučuji druh slepice a druh pižmovka mít ustájené odděleně (samostatné kurníky) i ve výběhu je chovat odděleně tj. v oddělených výbězích. Ano, oba druhy drůbeže se mohou navzájem nakazit nemocemi. Kromě toho jsou slepice a pižmovky různě velké, slepice v noci hřadují na hřadech, kachny sedí na podlaze (nebo na roštu), slepice by měly mít jiný druh krmiva v krmítkách než pižmovky, slepice by měly mít jinou velikost a jiné umístění a tvar hnízd, než pižmovky. Pokud budete mít oba druhy pohromadě, budete se potýkat s mnohem větším počtem chovatelských problémů, než při ustájení a výbězích oddělených. Však si to můžete vyzkoušet a také se určitě najdou chovatelé, chovající oba druhy společně, kteří budou hrdě hlásat "není problém" 🙂.  

Monika (neregistrovaný) 11.04.2014, 11:38:52 xxx.xxx.80.65

Dobrý den , já jsem tento problém řešila loni. Musím říci určitě odděleně. Slepice udělaly náběh na sedící kačenu tak jí dobláznily, že máme malé kačenky na chodbě. ( podotýkám zkušená matka toto bylo její 4 sezení )   . Přes den když je všechny pustím  na pastvu problém není, ale jakmile se dostanou slepice ke kačenám, nebo naopak tak je mela. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.