Aktuálně: 5 143 inzerátů172 451 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Tibetská doga-kotec

Tubo (neregistrovaný) 25.05.2014, 00:03:18 xxx.xxx.111.76
Dobrý den, Máme tibetskou dogu.nebo teda spíš teď můj otec,protože jsme se od něj odstěhovali.Všude jsem četla že tento pes trpí v kotci.Bohužel našemu Tubovi je 10 let,a mám pocit že 80 procent života strávil v kleci 2m-1.5m.Vždycky když přijedu k otci je zavřený a jen kňučí.Pokaždé se snažím otce přemluvit,aby ho pustil.Někdy je zavřený i 4 měsíce v kuse.Je to už poměrně starý pes a měl by už podle mě dožít tam kde to má rád a to je zahrada.Myslíte že se to na něm může nějak podepsat?Poslední dobou mi už nepřijde tak veselý,a to ani když se mi ho jednou za čas podaří tajně pustit.
terr (neregistrovaný) 01.06.2014, 15:09:56 xxx.xxx.148.13

dlouhodobé držení v kotci se na psovi může docela hodně podepsat....

J.M. (neregistrovaný) 01.06.2014, 21:31:17 xxx.xxx.168.107

Vážená slečno nebo paní, jsem poněkud v rozpacích nad Vašimi řádky o psovi Tubo. Myslíte si, že Váš starý otec je schopný a že je jeno povinností honit Vašeho starého psa po zahradě a uklízet po něm na zahradě výkaly ? Myslíte, že Vy byste se o psa lépe postarala ? Myslíte, že pes by byl ve Vaší péči veselejší ? V tom případě se nabízejí následující řešení: 1)  Vezměte si psa  k sobě, zajistěte mu velikou prostornou boudu, velikou prostornou zahradu, hračky, veterinární péči, odčervení, očkování, pravidelné procházky a venčení a krmení v hodnotě nejméně ve výši =12000 Kč ročně; také musíte zajistit, aby pes na zahradě nikomu a ničemu neublížil, nic nepoškodil a nerušil sousedy a kolemjdoucí matky s kočárky svým štěkáním. ( Váš pan otec Vám psa, peněžní náklady na psa a starost o psa  určitě rád přenechá. Váš pan otec není ani Vaším nevolníkem, ani placeným ošetřovatelem Vašeho psa. Váš pan otec se Vám o Vašeho psa pravděpodobně bez nároků na odměnu dobrovolně stará tak, jak může a umí. Jestli se Vám to nelíbí, tak se zkrátka o psa budete muset začít starat sama.  Ono je snadnější si v mládí pořídit štěně, než ve stáří dosloužit starému psovi). 2) Nebo si najměte člověka se zahradou , psí boudou a sepište s ním pracovní smlouvu s pracovním úvazkem 24 hodin denně se starat o Vašeho psa, dokud ten pes bude naživu. Do pracovní smlouvy tomu ošetřovateli Vašeho psa můžete napsat všechny požadavky, co si přejete, aby pro psa celé dny dělal. Pak ovšem musíte k těm 12000,- Kč ročně nákladů na výživu a veterinární služby připočítat ještě mzdu ošetřovateli tj.  24 x 50,-- x 365 = 438000,-Kč ročně. Celkem tedy by pak Vaše náklady na psa činily cca = 450000,--Kč za rok. Je mnoho mladých lidí, kteří by si rádi přivydělali péčí o Vašeho psa. Takže klidně si můžete najmout např. tři studenty, kteří se budou ve třech směnách každý den o Vašeho psa starat a určitě každému z nich přijde vhod roční nadstandardní příjem =150000,--Kč. 

 

MARIE ROSENBERGROVÁ (neregistrovaný) 17.04.2020, 21:55:47 xxx.xxx.47.34
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 01.06.2014, 21:31:17

TA SLEČNA,NEBO PANÍ-KTERÁ MÁ OPSA SVÝHO TÁTY STAROST ,TO MYSLÍ DOBŘE.nechápu vaše sáhodlouhé psaní-spíš pokárání.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.