Aktuálně: 5 019 inzerátů173 886 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Rosela Pestra

Gabča (neregistrovaný) 25.02.2015, 11:34:08 xxx.xxx.109.52

Dobrý den mám doma asi půl roku roselku,ale je to tak pět dní co přestala lítat a píská jen občas.Je taková apatická když vyleze s  klece tak sedne na skřín a jen sedí.Myslíte že by mohla být nemocná.Dřív si semnou i  pískala.A ted se mně jako by bojí když se přiblížím tak se načepíří a třepe se .Moc děkuji za odpověď.    

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
25.02.2015, 12:53:28 xxx.xxx.40.76
Odpověď na příspěvek uživatele Gabča z 25.02.2015, 11:34:08

Dobrý den, dle popisu je nemocná určitě. Létat není schopna nebo když musí tak letí? Některé nemoci mají rychlý průběh, proto bych neváhal a navštívil nejbližšího veterináře zaměřeného na ptactvo.

Gabča (neregistrovaný) 25.02.2015, 13:18:17 xxx.xxx.109.52
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 25.02.2015, 12:53:28

Děkuji za odpovědˇ.Toho jsem se obávala :-( .My jsme si ho pořídili když jsem přišla o miminko.Ani ne tak na mazleni to jsem věděla že rosela na to není ale je to skvělý společník když jsem na něj mluvila tak se tvářil jak kdyby mi rozumněl.A hlavně odpovídal když jsem na něj zapískala.Určitě teda nebudu váhat a ani čekat.Tak ještě jednou děkiji za odpovědˇs pozdravem Gabča 

Lucas (neregistrovaný) 18.06.2015, 20:24:17 xxx.xxx.168.5

Tdravím, mám Roselu pestrou, již 15 let, je to volieroví pták, takže k člověku nejde spíše se celou dobu co ho mám bojí a když se nemá kam schovat tak řve a to doslova a dopísmene, dycky ale pískal odpovidal na pískání a byl přívětiví ale za poslední rok začína být agresevní, naráži v kleci do plexiskla když projdele okolo jako by chtěl zaútočit a když je někdo s ním v místnosti tak neustále řve až do úplného unavení nebo dokut neodejdete do vedlejší místnosti, dříve to dělal pouze na cizí a nikoho nepustil k sobě tak blízko jako mě ani manželku, ale nyní i přesto že se o něj staráme stále stejně, čistím a krmím ho jenom já tak je na mě nejagresivnější, dokonci i když je v místnosti manželka tak řve méně než když se tam objevím já, vůbec nechápu co se mohlo stát, a chtěl jsem se zeptat co stím, zda se stím dá něco dělat, nebo máme najít nějakáhe zkušeného chovatele který by se ho ujmul, jako málí měl družku ale vzhledem k tomu že neměli budku a milospán měl choutky tak se každou chvilku rvali a nepomohlo ani když se oddělili, naopak to bylo horší oba se trápi neustále na sebe volali ale asi ve třech letech se tak porvali že přišla o zobák a umřela odté doby byl semnou a jinek sám, nevíte někdo jak se k tomuto postavit a řešit to, nemám nervy den co den poslouchatjek řve dalších 12 let, děkuji.

Anonymní (neregistrovaný) 19.06.2015, 10:59:19 xxx.xxx.14.8

Správně, rosela je voliérový pták, proto bych ho daroval někomu do voliéry. Je mu ale už 15 let, tak to je na sklonku života, kdepak dalších 12 let. Rosely žijí 15-20 let v dobrých podmínkách.

Lucas (neregistrovaný) 19.06.2015, 21:29:29 xxx.xxx.168.5
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.06.2015, 10:59:19

Zdravím ano, je volieroví ale já to myslel jako ž není ručně odchovaný, otec měl ručně odchovaného a normalně od mala sedal na rameno a nebál se lidí, kdežto tento takto odchován nebyl vyrostl jentak ve volieře, takže k sobě člověka nepustí ani mě, mno s těmi 15 až 20 lety si nejsem jistý v knížkách a i od chovatele od kterého jsme ho získali tvrdil že se dožívají 20 až 25 roků, jinak udělal jsem mu vlastní klec, která rozhodně i podle knih je nad limity jedné rosely. Rozhodně děkuji za Váš poznatek ale darování bych nechal až jako krajní řešení. Rád bych se dověděl nějaké rady co třeba zkusit nebo jak s ním pracovat aby k tomuto drastickému rozhodnutí nemuselo dojít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.