zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pro ptáky všeobecně je nejdůležitější vitamín D3, který je hojně obsažen ve výrobku SupervitD - jeho foto najdeš i na těchto stránkách. Je však nutné dodržet dávkování, protože jeho nadbytek může mít někdy horší následky jako nedostatek. Krom toho podávám všechny přípravky zobrazené zde na mých stránkách. Nejlepší je ale podávání vitamínů v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Snad se vyjádří ještě někdo další.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Využil jsi psaní e-mailu přímo ze stránek, ale zapomněl jsi napsat svoji vlastní e-mailovou adresu, která je samozřejmě nutná pro moji odpověď. Odpovím tedy zde. Je to jednoduché, to co má na sobě kakarik žlutý žlutě, to je na zeleném zelené, dobře vidět je zde: http://papousci.webz.cz/popis/kakariki_rudocely.html
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Bude se určitě jednat o vápenku. Postižené místo mírně potři stolním olejem. Vápenka během pár dnů zmizí. Existují i jiné přípravky (např. Ivomec), které získáš u veterináře.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pohlavně dospívají kakarici velmi brzo, říká se, že ve 4 měsících ale pokud byste měli pár, tak je nechejte hnízdit až po dosažení jednoho roku. Chování samečka nijak neovlivníš.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pokud má sepiovou kost, tak není omítka nutná. Těžko říct, čím je průjem způsoben. Pokud je korela jinak čilá a nemá příznaky nemoci, nemusí se jednat o nic hrozného a nebezpečného. Při dalších příznacích nemoci doporučuji návštěvu veterináře. Místo vody je dobré dát na pár dnů černý čaj.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
V praxi se to běžně nedělá, já nikdy nemusel andulkám stříhat ani drápky ani zobák. Něco jiného může nastat při chovu v malé "andulčí" kleci, kde takový problém nastat může. Andulka by měla mít v kleci pár bidélek přírodních, které by oštipovala a zobák obrušovala. Nicméně pokud už Vaše andulka přerostý zobák má, tak doporučuji návštšvu veterináře, který zobák upraví.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Vkládejte fotografie Vaších exot. ptáků.
  • Obrázek
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Je pravda, že jsou alexandři malí celkem uřvaní a těžko s tím lze něco dělat. Je to pro ně přirozené a to hlavně v ranných a večerních hodinách. S tímto už se má počítat při jeho pořízení. Já je mám ve venk. voliéře, kde se jeho křik rozléhá a není tak silný. Pokud máš možnost, tak ho dej také ven, v panelovém domě třeba na balkón. Jinak existují určitě metody, jak křik omezit ale právě proto, že je přirozeným projevem ptáka bych tyto metody nedoporučoval. Snad se vyjádří se svým názorem ještě někdo další.
  • Obrázek
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pokud není alexandr ručné dokrmený, tak se do klece nehodí. Kvůli plachosti není ani moc možné pouštět jej proletět po místnosti, špatně by se chytal. Plachost alexandrů je známá. Doporučoval bych prodat tohoto alexandra do voliérového chovu, tím se vyřeší i to štípání. Pokud stojíš o alexandra, kupte ručně dokrmeného.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
2 týdny.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Pokud jeste zije tak jdi k veterinari.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Zajímavé téma, proto přidám moje zkušenosti. Křik mých papoušků ve venk. voliéře čas od času přiláká nějaké uprchlíky. První na koho si vzpomínám byla před léty zelená andulka, která celý týden poletovala v okolí klecí. Bylo léto, takže si myslím, že nějaké to krmivo našla, proto byla dost nevyčerpatelná a polapit se nenechala. Poté jsme s rodinou odjeli na týdenní dovolenou a po příjezdu seděla andulka na voliéře v dost špatném stavu. Vysílená se nechala chytit a okamžitě se vrhla na proso a vodu. Brzy se vzpamatovala, ve volné přírodě tak strávila celé 2 týdny. Ten rok přilétla ještě jedna korela. Předloni ulétla kamarádovi samička papouška zpěvavého. 3 týdny nebyla k zahlednutí a až po této poměrně dlouhé době přilétla opět na střechu voliéry. Přichystal jsem na ni lest, stejně jako na tu korelu. To znamená, že jsem připravil obyčejnou klícku a vzal z ní bidlo, na které jsem přivázal několik metrů dlouhy provaz. Dřevěným bidlem jsem podepřel klec a provaz natáhl do okna našeho domu. V kleci byla samozřejmě miska s krmením. Pravděpodobně hladový zpěvák posedával prvně po okolních stromech. Brzy slétl na střechu voliér, kde chvilku pobíhal a jakmile si všiml nabídnutého krmiva, tak nemohl odolat. Nechal jsem jej vyloupnout pár zrnek, aby se správně "zažral" a byl čas trhnout za provázek, který klec podsekl. Papouška jsem samozřejmě vrátil kamarádovi, kterému brzy nato uletěl pro změnu sameček ale ten už se zde nikdy neukázal (pravděpodobně byl uloven dravcem). Ještě ten rok se tu objevil alexandr malý. Pravděpodobně přilétl ze 7 km vzdáleného města, protože v okolí nevím o nikom,kdo by je měl. Let alexandra ve volné přírodě byl velice zajímvý a doprovázen jejich tipickým křikem. Choval se docela klidně. Sedal na stromy, kde okusoval jablka-opravdu zajímavý pohled. Ale neustále byl v hlasovém kontaktu s mými alex. Nezbývalo než opět zkusit štěstí s nalíčenou klecí. Alexandr se opravdu brzy usadil blízko voliéry a koukal na nachystané krmení. Bohužel první pokus byl nepovedený, protože si sedl přímo na nalíčenou klec, a pod jeho vahou se naklopila do boku a sama spadla. To alexandra dosti poplašilo a rychle odletěl. Po nějaké hodině už ale seděl na misce s krmením a tentokrát se mi jej podařilo úspěšně odchytit. Tímto způsobem se mi podařilo chytit ještě několik andulek. Zvláště chycení pap. zpěvavého po 3 týdnech považuji docela za náhodu ale taky si nemyslím, že je tvůj agapornis nadobro ztracený a je možné, že se ještě objeví nebo bych se zkusil optat chovatelů v tvém městě nebo vesnici protože tam často uprchlíci zamíří. Mně samotnému žádný pták neulétl ale bohužel mému dědovi před několika dny podklouzla pod rukou samička hol. diamantového. Ta se objevila druhý den ale chytit se mi ji nepodařilo. Od té doby už se neobjevila a pravděpodobně se stala obětí dravce.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pro křepelky se běžně používá velikost 4mm ale klidně i 4,5 můžeš použít.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Pravděpodobně jsi se spletl s tou nemocí. DNA není označení pro žádnou nemoc. DNA = určení pohlaví z krve a u korel se neprovádí. Provádí se u větších druhů, kdy pohlaví nelze určit okem. Jinak to ochrnutí může být z více příčin. Napadá mě třeba vysoký věk korely. Ale určitě doporučuji návštěvu veterináře, který ti ty pojmy ujasní a hlavně prohlídne korelu. Zbyněk
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. To záleží na více faktorech ale pokud máte 100% pár, dostatečně starý, a klec je umístěna v teplé místnosti, tak je šance veliká.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
1,0 pap. senegalský
  • Obrázek
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
a 0,1
  • Obrázek
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Z krmné dávky by určitě slunečnice neměla obsahovat 80%. Pokud ji chováš jen v malé pokojové kleci, tak předkládej velmi malé množství. V takovém případě na barvě až tak nesejde ale pokud je možnost krmit jinou než černou, tak toho využij. Základ krmiva u korel by mělo tvořit jako u většiny jiných druhů proso. Jinak černý bez není vůbec jedovatý. Větvičky a plody můžeš bezproblémů podávat. Listy a květy bezu jsem ale nikdy ptákům nedával, takže s těmi zkušenost nemám, vyhni se jim a nic tím nepokazíš.
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Zdravím. Asi by bylo vhodné zpřesnit tvůj dotaz. Co myslíš konkrétně krmením pro mladé papoušky ?
zbynek zbynek autor webu 647 příspěvků
Osobně jsem se s ním sice nikdy nesetkal, avšak o jeho chovu jsem nemálo slyšel a četl. Přeji upřímnou soustrast celé jeho rodině.
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 647)