Papoušek žako

Ouu tak to jste me vystrasil ze se vyskytuje u ptaku nemocnych,je stary ale 3mesice..Tak snad to nemoci nebude...Slo mi o to ze ho dokrmovala zena a ja jsem muz,tak aby ke me necitil odpor nebo tak neco,cetl jsem nekde ze se to muze stat...
Ne-Yo7 Ne-Yo7 18 příspěvků
Jakube, nechtěla jsem tě vystrašit, ale někdy se červené zbarvení vyskytuje u nemocných papoušků nebo vzniká po nemoci - vyškubání peří...Většinou je to ale královské zbarvení. Moje žakyna dokrmovaná mužem se brzy přeroientovala na mne...myslím, že pokud je mladá, brzy si zvykne na toho, kdo se jí bude nejvíc věnovat.
mirjana mirjana 70 příspěvků
Pokud někdo z vás má žako s těma červenýma letkama. Mohli by jste sem vložit jeho foto?? Já zatim viděl jen ty ´´normální´´ :-) Díky
mah mah 188 příspěvků
Pokud někdo z vás má žako s těma červenýma letkama. Mohli by jste sem vložit jeho foto?? Já zatim viděl jen ty ´´normální´´ :-) Díky
mah mah 188 příspěvků
S červenou barvou bych si dělal starosti jen u agapornisů, u žaků je to běžnější, i když ne zcela běžné. Ale existuje už i červená varieta / mutace?/, takže buďte úplně v klidu.Dle mého mínění červené péra jistě schopnost napodobovat zvuky - mluvit, nijak neovlivní.
Kamarád koupil samici z dovozu, která byla více béžová než šedá, ale s několikerým přepeřením se se barva vytrácela.Dokonce jsem našel zmínku o žacích s bílým a šedým ocasem, ale je to z tak starého zdroje, že lze o serioznosti nebo průkaznosti pochybovat. Ale bylo by to jistě zajímavé. Na vlastní oči jsem viděl u jednoho jedince mezi červenými pery v ocase dvě šedá.
cone cone 1412 příspěvků
S těmi červenými pery jen u agapornisů nesouhlasím. Například i australší papoušci například papoušci červenokřídlý, královští pokud se jim vyskytuje červené zbarvení peří na místech, kde nemá být, tak se může jednat o problémy s játry. Na vlastní oči jsem viděl takového králováka a myslím, že ho mám i někde na fotce. Netvrdím, že je tento jev i u žaků, ale pouze poopravuji odpověď pana Šišky.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Slečna Doležalová se v jednom ze svých článků v jednom z posledních PAPOUŠCÍCH zmiňuje o celočervených žacích, foto zveřejněno nebylo, ale velmi rád bych je viděl.
cone cone 1412 příspěvků
Já vám ty fotky klidně poskytnu. Stačí kliknout sem.

http://www.papegaai.nl/index-new.html
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Pres tyden se jedu k pani dotycne podivat na jeji papousky,takze myslite ,ze muzu s klidnou dusi pripadne Zaka koupit s cervenyma letkama?A existujou nejake dulezite veci ,na ktere si mam davat pri koupi pozor?
Ne-Yo7 Ne-Yo7 18 příspěvků
Ondřeji díky a koukám, nebo spíše ču....Úžasné
neregistrovaný cone neregistrovaný
Jakube: Mnozí semnou nebudou souhlasit a taky v některých věcech nesouhlasí, ale napíši ti na co bych si dával pozor já.

První věc, které bych si všimnul je chování a vystupování chovatele/ky. Slušné vystupování, nearogantní vystupování, neměl by tě do ničeho nutit a celkově by měl na tebe dobře zapůsobit.

Druhá věc. Přijedu k chovateli prohlédnu si jeho chov. Avšak pozor mnohdy ti chovatel nepovolí přistup do jeho chovatelských zařízení, protože někteří ptáci mohou hnízdit a tak nechce prostě riskovat, že přijde o odchovy z důvodu vystresování ptáků. Pokud ti povolí vstup, tak sleduj jeho ptáky. Jaké ptáky chová, v jakém jsou ptáci stavu (uhlazení, působí na tebe pěkným dojmem, nenačepířeni atd.) Jaké jsou hygienické podmínky (zda má čisto a nebo až přespříliš nečisto). Pak sleduj a nebo se ptej na jejich stravu. Čím krmí zda podávají nějaké vitamíny a podobně (přeci jenom na tebe zapůsobí, když chovatel krmí pestrou stravou než když krmí jen omezeně)

Při těchto věcech by tě u chovatele nemělo nic zklamat. Pokud tě něco zklame, tak to ještě nic nevypovídá o tom, zda je to dobrý, nebo špatný chovatel.

Třetí věc. Chovatel tě vezme před dokrmované ptáky. Všímej si jejich umístění jejich stravy v krmítkách, čistoty odstavní klece. Chovatel by ti měl papouška ukázat, předvést co umí, pak ti ho dá na ruku a papoušek musí působit dojmem, že nemá strach, je mazlivý. Může se, ale stát, že je papoušek trochu nervózní tvou osobou, protože tě nikdy neviděl. Někdy bývají ptáci hodně nervózní, když ke mě přijde do místnosti celá čtyř člená rodina. Papoušek by měl celkově budit pěkný dojem, uhlazený, měl by mít všechny drápky, jiskru v oku. Měl by prostě budit celkový dojem ochočeného papouška, který je dobře socializován s lidmi.

Dále pak jak zde někdo podotknul, tak někteří chovatelé dávají testy na pohlaví (DNA) je to takový papír, kde je mimo jiné napsáno číslo kroužku a určené pohlaví. Dále dávají chovatelé různé vyšetření na PBFD (cirkovirové onemocnění), vyšetření na chlamídie. Popřípadě někdo dává i vyšetření na červi. Tyto vyšetření nejsou povinné a tak ti je chovatel může, ale nemusí dát. Pokud ti je dá opět to napovídá o jeho odbornosti, serióznosti a dobrém úmyslu.

Co je důležité, tak například u papouška žako bys měl dostat dokumenty CITES. Proto tyto dokumenty od chovatele vyžádej a pokud ti je nedá, tak si papouška prostě nekupuj. Papoušek musí mít CITES a měl by ses podívat na tyto papíry a překontrolovat si číslo, které je na kroužku, protože by mělo souhlasit s číslem v těchto papírech.

Dále by ti měl chovatel říci čím krmit co zrovna tomuto jedinci chutná a co mu nechutná. Rozhodně by ti neměl říci ,,klidně mu postačí suché zrní´´

Toto jsou jen takové základní podněty, kterých bych si všímal eventuelně na které bych si dával pozor. Velice dobré by bylo tohoto chovatele navštívit ještě před koupí papouška.
Někteří chovatelé dávají i kupní smlouvy.
Rozhodně výběr a nákup nepodceňuj.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Opět budu reagovat na Ondřejovo doporučení já. Vše co vám napsal je dobré si zapamatovat a hledět dodržet. Osobně jen bych nepřikládal takový význam slušnému vystupovaní prodávajícího, některým lidem, tedy i chovatelům to nebylo dáno do vínku. A nejedete tam navazovat trvalý vztah.
Některé detaily Ondřej neví, vy totiž jedete pro papouška žako k lidem, kteří papoušky jen dokrmují, takže ta prohlídka nebude asi v tom popisovaném duchu.
Dále nedostanete k žakovi ani při odběru ani kdykoliv potom CITES, ale pouze registrační list. Ten by měl být předám s papouškem.Ti lidé inzerují dokrmené afričany již delší dobu, jak prodej, tak nákup na dokrmení, takže by měli být zkušení a zodpovědní. Takže neberte to jako mínus, to nemusí hrát podstatnou roli.Kupní smlouva a zdravotní testy, eventuelně test DNA by bylo fajň.Přeji vám, ať je žako krásný a zdravý, a to podstatné / pro vás / ať brzy mluví. Cone
cone cone 1412 příspěvků
Panu Halovi i panu Siskovy,opravdu moc dekuji za jejich prispevky.Urcite si na vyse uvedene veci budu davat pozor.Mam navic jeste jednu nabidku od chovatele take z Ostravy,samicka stara 85 dni za 18tis.Klec budu mit ale az v pondeli,tak do te doby se zajedu k oboum podivat,a pote se rozhodnu.Urcite jsou to lidi kteri bydli v panelovych bytech ,nebo neco na ten zpusob,takze urcite nejake velke chovatelske zarizeni mit nebudou.Podle pana Sisky nemusim teda trvat na CITES?Staci jen registracni list?Chtel bych se jeste zeptat k vajicku,ktere samicka snese,i kdyz neoplozene,muze to mit nejaky vliv chovani ke me?Bude to domaci mazlicek,nechtel bych aby neco zmenilo jeji vztah ke me.
Ne-Yo7 Ne-Yo7 18 příspěvků
Dobrý den. Já nepsal co by měl pan Jakub udělat a co by měl dodržet. Já pouze psal čeho bych si všímal já. Samozřejmě neznám detaily, takže nemůžu vědět, že ti lidé co od nich Jakub chce kupovat žaka jen dokrmují.

Chtěl bych trochu naklepnout reakci pana Šišky, že tam nejedete navazovat trvalý vztah. Dle mého by každý chovatel co prodá papouška měl být v trvalém kontaktu s kupující. Měl by mu takzvaně nabídnout poradenský servis.

Pane Jakube. Já osobně bych raději kupoval od chovatele i když lidé co nic nechovají, ale spíše jen dokrmují by dle mého mít více času na mazlení s mláďaty. Je to opravdu hodně sporná záležitost. Doporučuji osobní návštěvu.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Jakube, co se týče ceny, tak s tím nic neneděláš, možná že někde u Prahy je něco za 16, ale zase ta cesta a jsi zase na těch 18. Žako nemá cites dokument, pouze registrační bílý arch papíru, který bude podepsán prodávající a tebou, pak jej zaregistruješ do 15ti dnů od nabytí na odboru životního prostředí Úřadu moravskoslezského kraje u ing. Lenky Pituchové. /tel. i adresu ti mohu poskytnout, jednání je vlídné, bez obav /.S tím sneseným vajíčkem si trochu fandíš, ale nějak moc a na delší dobu by to chování neovlivnilo.
Ondřeji, dokrmuji já, dokrmujete i vy / mám na mysli mláďata, které jsme neodchovali sami /, takže nevidím důvod se zatracovat.Já osobně všechny potřebné informace poskytuji, u vás o tom také nepochybuji, ale ne všude to tak funguje. Poskytnu také radu nebo odkaz při jakémkoliv problému nejen s papouškem pocházejícím ode mne. Ale ne všude to tak funguje. Důležitý v těchto případech je zdravý, vitální a krotký pták, se všemi potřebnými dokumenty.Namítnete, že by to mělo být jinak, ale v mnoha případech není, smířil jsem se s tím a nemám sílu ani chuť s tím něco dělat.
Jakube, ještě jednou šˇtastný výběr, pokud se v tom ale neorijentujete, vemte s sebou někoho zkušenějšího, ten onos zas až tak malý není. Cone
cone cone 1412 příspěvků
Dobrý den, máme žaka nerozeného 7.7.2013. Když jsme ho dostali byl neopeřený a museli jsme ho dokrmovat. Bohužel nechce jíst jídlo pro papoušky, chce namáčené piškoty,vařená vejce, občas zpařené ovesné vločky. Koupila jsem granule, kde jsou veškeré vitamíny, ale ani to moc nemusí. Dělám si starosti, je to šikovný, zvídavý rošťák a nerada bych o něj přišla. Co mám dělat, aby začal normálně jíst? Jinak mě trápí i to, že mě miluje, můžu si s ním dělat co chci, mého muže vyloženě nesnáší, jakmile se k němu přiblíží, řve a chce ho klovnout. Přitom jsme ho dokrmovali společně, manžel dokonce častěji než já. Díky za odpověď, Hanka
neregistrovaný Hana Kom. neregistrovaný
Musíte přistoupit ke klasickému odstavování-nabízet máčené zrní, popřípadně je smíchat s tím, co má rád a už konzumuje -vařené nasekané vejce na malé kousky, nalámaný máčený piškot ... Pokud zjistíte, že už něco ze zrníček loupe ( asi začne slunečnicí ) ubírejte postupně a hlavně s citem to, co by nemělo tvořit jeho jídelníček. Odstavování je proces dost citlivý a náročný, váš žako by už měl být zcela samostatný a krmen zrninami a ovocem, zeleninou, piškot jen občas jako pamlsek za odměnu. Dle mého mínění i osobních zkušeností je odstav papouška náročnější než jeho předchozí dokrmování.Je to práce na několik týdnů, nic nesmíte uspěchat. Přeji hodně štěstí , vytrvalosti a úspěch. Pozor, hladový papoušek nebude zkoušet nové krmivo, jen když je alespoň částečně nasycen tak bude zkoumat formou kousání a hraní nově předkládanou potravu.
neregistrovaný cone neregistrovaný
ráno nakrmit do polosyta a předložit "normální stravu": granule, ovoce / zelenina co dům dá (jablko, banán, mrkev, také "kuličky" by mohly mít úspěch - takže hrášek, kukuřice, jeřabiny, granátové jablko atd.), senegalské klasy. na noc zase nafutrovat kaší. co se osvědčilo mně: rozdrcené granule smíchané s teplou vodou nejprve klasicky lžičkou do zobáku, pak ho nechat ze lžičky zobat, pak mu ji plesknout do misky. pozor, v teple se rychle kazí, takže nenechávat dlouho, max. půl dne. senegalské klasy jsou též výborné. rozlousknuté ořechy, buráky, slunečnice. granule pretty bird mají v prostředku dírku - navléct na provázek a pověsit jako hračku. občas zkontrolovat, aby, až bude kus sežráno se nezamotal do toho provázku. ovoce a zeleninu navléct na špíz, taky to bude považovat za hračku. zrniny lze namočit, ev. naklíčit, budou měkčí. pozor na zapaření a plísně.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

d.den.koupily jsme 15leteho zaka ,ja vim ted uz ze to byla asi chyba..majitele na nej nemeli  cas a vyskubal si cele brisko pry z nudy..mame ho 3 den doma,nenecha se podrbat ani sahnout.pije,zere,venujeme se mu.vydal sebe 3 slova.po vypusteni z klece ne a  ne ho dostat zpet,na ruku vubec ani na varecku..myslite ze stareho  ptaka neco naucim???pripada mi ze neumi nic,a ze nas majitele tak trochu podvedli..vzdyt by mnel byt zvykly na lidi..prosim poradte...mam jim ho vratit?????

neregistrovaný Marie neregistrovaný

Něco se naučí,jen nečekejte,že po 3 dnech se nechá hladit,to chce alespon 1 měsíc a víc, buďte trpělivá a věnujte se mu ,dávejte mu dobroty atd.

Doufám že jsem trochu poradila

P.S: pokud chcete aby se papoušek vracel do klece ,musí tam strávit v kuse nejméně 3 týdny

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 45)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »