Aktuálně: 5 013 inzerátů173 851 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Alexandr malý mrtvá mláďata ve vejci

zmoljir@seznam.cz (neregistrovaný) 07.05.2015, 13:53:58 xxx.xxx.44.2

V roce 2008 jsem dostal žluté alex. malé.Oba samci.Po čase jsem sehnal i samice.Každý únor zasednou jedna má5 vajíček ve čtyřech jsou mladé ale nevyklubané.To se děje každý rok.Kde je problém?Co dělám špatně.Dobu sezení nechávám na 4týdny.Dostal jsem informaci, že mám vejce kropit,letos tak jsem kropil a zase nic.Píši o jedné páře.je to nadelší psaní.Víc napíši zda někdo poradí.Dík Jiří.

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
07.05.2015, 14:00:35 xxx.xxx.40.76

Zdravím, vlhkost může být jednou z hlavních příčin. Napište víc informací, kde je chováte přes zimu, zda přes léto je dáváte do venkovní voliéry atd. Já mám pár alexandrů a budku jim dávám až na jaře venku, nyní mi sedí už týden na 4 vejcích a s líhnutím venku není problém. V místnosti může být problém s vlhkostí vzduchu, když vejce vyhazujete v jaké fázi vývoje jsou mláďata, těsně před vylíhnutím nebo menší?

zmoljir@seznam.cz (neregistrovaný) 07.05.2015, 15:06:36 xxx.xxx.241.54

Dík za zprávu.Alex. žlutý samotné páry jsou v místnosti, asi 3x3m. Trojdílné okno,jeden díl je přes den otevřen když je chladno zavírám. Vteplých dnech je otevřeno stále. vevnitř jsou klece š,0,9mx 1,5mdo hloubky a 2m na výšku.To jsou 3klece vedle sebe.Pokud byli v toku (měl jsem2 páry) byl každý zvláštˇ. V kleci je otvor na prolet.Venku je klec d 3mx 1m, š- a výška 2.2m.Tam létají a vrací se .Krmení mají každý zvláštˇ.co respektují.Právě letos jsem neuhodl termín páření a jeden samec dotrhal druhého tak,že mu vykloval oči  a hlavu asi za měsíc pošel.Tan co zůstal u samice ta zasedla na 5 vajičkách a opářil druhou ta měla 3vajička.19.3 měla4 vajička a ta druhá sedla o týden později.Tak jsem sledoval 3týdny a začal jsem vejce kropit.(to u první)Po týdnu jedno čisté av ostatních mladé opéřené jenže nevyklubané.To samé u druhé.Myslím,že před vylíhnutím.pokud se líhnou tak jak nese vejce zdá se i vývoj.Mám 2páry baraband ,pedanty rubino ty jsou přes zimu venku, zaletaji kde mají prostor na hnízdění.Rád si přečtu váš názor,moc dík. Jiří.

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
09.05.2015, 16:26:17 xxx.xxx.143.97

Těžko nějak radit, tak spíš jen pár postřehů. Mohl byste zkusit příští rok dát budky až na jaře do venkovního výletu, pokud tam je kryté zastřešené místo. Venku s vlhkostí nebývá takový problém jako v místnosti. Další možností je pořídit zvlhčovač vzduchu. Nikdy nerosím přímo na vejce, ale pouze stěny budky a substrát, někde jsem četl nebo mi někdo radil, že voda na skořápce se vysráží ve vzduchové bublině uvnitř a mládě se může utopit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.