Aktuálně: 5 015 inzerátů173 875 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Náhlé úmrtí

Mates (neregistrovaný) 06.06.2015, 22:54:46 xxx.xxx.124.68

Dobrý den

Sice už to nepomůže ale chtěl bych se na jednu věc zeptat....dneska mě zemřela po 11 letech korela které vůbec nic očividně nebylo byla naprosto v pořádku jen asi před týdnem zvracela proso ale z toho se během pár minut otřepala.

Dneska ještě ráno byla v pořádku pískala jedla pila v osm jsem odjel z domu odpoledne se vrátím a ležela na zádech na spodku klece.....kolem klece ani nebyl třeba nepořádek že by nějak po kleci lítala ale ležela pod místem kde spávala...zajímalo by mě co se mohlo stát.Díky

Anonymní (neregistrovaný) 07.06.2015, 09:50:06 xxx.xxx.218.138

Korely sice mohou žít i 20 let, ale 11 už je také slušný zasloužilý věk, takže bych to dvakrát neřešila. Pokud zvracela dalo by se to odhadovat na nemocný žaludek nebo zánět volete. Jistotu by vám dala pitva, která je ale několikrát dražší než nová korela.

Anonymní (neregistrovaný) 07.06.2015, 14:32:46 xxx.xxx.141.67

Vzhledem ke včerejšímu počasí by mě ani nepřekvapovalo, kdyby chudák dostala šok z horka :-( Náš opeřený kamarád snášel horka poměrně špatně, než jsme nainstalovali do všech oken sítě, aby se v létě dalo pořádně větrat, aniž by kvůli tomu musel trávit dny zavřený v kleci...

Mates (neregistrovaný) 07.06.2015, 20:07:24 xxx.xxx.124.68

Mě akorát trápí ta myšlenka že kdybych byl doma nějak bych mu mohl pomoci........pravda byla vedra na druhou stranu měl otevřenou mikroventilaci a v pokoji až takové teplo nedýchatelné nebylo zažili jsme spolu i horší na druhou stranu člověk nikdy neví a co zvládl jednou nemusel i podruhé....je to docela špatný po 11 letech když tady ze dne na den není.

Anonymní (neregistrovaný) 08.06.2015, 08:13:00 xxx.xxx.141.67

Myslím že horkem to nebylo, korely jsou australskými papoušky, kde bývá hůř. Větší hrozbou je spíš ta klimatizace a případný průvan, to je zabiják.

J.M. (neregistrovaný) 08.06.2015, 11:04:52 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Mates z 07.06.2015, 20:07:24

Matesi, dlouho netruchlete, ale rozumím Vám. Jděte a kupte si co nejdříve jinou korelku, a to hodně podobnou té první. Pečlivě vybírejte, aby byla mladá a dokonale zdravá. "Zlomte vaz !".

Mates (neregistrovaný) 08.06.2015, 12:56:44 xxx.xxx.124.68

No nejhorší je na tom že to člověk berer jako samozřejmonost a na tu si za ty roky zvykne.....každopádně jako jedinou náplast vidím pořídit si další korelu jako kdysi.

První to byla samice zemřela po 6 letech dle všeho na vnitřní krvácení a zrovna večer na silvestra tak jsme si pořídili sotva za týden samce a ten se dožil 11 let zase za tu dobu mu nikdy nic absolutně nebylo zdravej jak řípá pravda že od min.roku občas zvracel což nikdy před tím nedělal to samé ještě min.víkend kdy zvracel celou sobotu od tý doby v pohodě to stejný ještě v sobotu ráno takže těžko říct co se mu stalo pravda že pod krkem měl nebo mě přišlo jakoby takovu tvrdou hrčku ale to už je ted celkem jedno.Každopádně zkusím tentoktát pořídit z chovu výdycky jsem měl ze zverimexu a i když byli ochočení tak si nenechali úplně všechno líbit...:D což když vidím i dneska některé ty zverimexi ani se nedivím.

Helča (neregistrovaný) 08.06.2015, 16:45:38 xxx.xxx.249.252

No a mně dneska do rána uhynuly čtyři mláďata rosel, tři zatím žijí a to jim už je měsíc. Zavinilo to příšerné horko nebo něco jiného? Myslíte, že odchovat sedm mladých je pro rodiče velká zátěž? Jsou ve venkovní voliéře, tak snad mají dost čerstvého vzduchu. Už jim sice nepomůžu ale hledám příčinu, aby se situace neopakovala.

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
09.06.2015, 09:53:55 xxx.xxx.40.76

Zdravím, 7 mláďat je dost ale rozhodně by to rodiče měli zvládnout. V mém chovu se podařilo několikrát odchovat roselám pestrým tento počet mláďat a znám i odchovy 8 mláďat. Jednou z možných příčin může být velké horko, pokud máte budku umístěnou někde pod rozpálenou střechou voliéry.

Helča (neregistrovaný) 11.06.2015, 08:23:11 xxx.xxx.249.252
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 09.06.2015, 09:53:55

Díky, také to přičítám velkému horku. Ještě přečkat další tropický víkend, aby se situace neopakovala. Dosud se mně to nestalo, loni odchovali všech sedm mláďat v pohodě.

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2015, 08:58:13 xxx.xxx.65.73

v nejvetsich horkach 1x pred polednem a 1x kolem 2-3 hodiny rozprasovacem  na rostliny postrikej studenou vodou steny budky i samotna mladata. V budce se ochladi a zvedne vlhkost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.