Rada ohledně ochočení

Dobrý den, prosím o radu zkušenějšího chovatele. Mám Alexandra rudohlaveho cca 4 měsíce, občas si s námi povida, ale má pořád strach z rukou. Párkrát se mi podařilo že si již vzal z ruky jablko ale poslední dobou jen po ruce klovne, ohledně trpělivosti a snahy je mi to jasné. Zajímalo by mě zda nemá někdo nějaký tip nebo trik,jak ho to naučit aby to pro něho bylo zábavnější. Zkouším přez jablko protože ho má nejraději, ale bohužel jinou zeleninu a ovoce nechce, proto prosím ještě o tip ohledně stravy, chtěl bych mu dopřát. Děkuji za odpovědi a rádi :-)
neregistrovaný Jakub neregistrovaný

zkuste piskot. Tomu zadny papousek neodola. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

nebo natvrdo uvařené vejce

Naty1 Naty1 232 příspěvků

Dobrý den Jakube,

jak jsem správně pochopila, papošek není ručně dokrmený. 

Při krmení z ruky nesmíte dělat prudké pohyby, papoušek ze strachu klove. Chce to velkou trpělivost, nám to trvalo dva roky, než jsme se sami naučili, co vlastně papoušek chce a občas jsme mu trochu pomohli k uplnému ochočený. Nejlépe by bylo koupit si špíz na ovoce a nabízet mu to na tom- držet to třeba jen v ruce a čekat, až přílétne. Postupně mu to nabízet z ruky, to že vás klovne je pouze ze strachu, netrestat ho. Pokud chcete aby se nebál ruky, musíte mu ukázat, že ruka mu bude dělat pomyšlení.

Časem jak si bude brát z ruky cca po roce,(může být i dříve) ho musíte naučit se ruky celkové nebát. Možná ted se mnou spousta chovatelů nebude souhlasit, ale jsem přesvědčená, že to jinak nejde. Nebát se ruky jsme ho naučili ve tmě v nočních hodinách, kdy jsme si ho vzali do ruky a hladili ho za krkem, má tam údajně erotogenní zony, přede pak jak kočka :-). Několikrát za měsím (ne každý den), dnes si chodí pro pohlazení sám. :-)

Samozdřejmně nemusí to tak být, ale vždy se mi to osvěčilo.

Držím palce

Lenkok Lenkok 72 příspěvků
dekuji za rady,Podařilo se nám malý pokrok, říkaly jsme si jestli nemá strach z toho že je pořád v kleci,po dvou dnech si sám vylezl konečně ven prolétl se a mimo klec je klidnější,vzal si už i z ruky,a do klece se nechá odnést na tyčce, doufám že to tak půjde dál.
neregistrovaný Jakub neregistrovaný

Všichni co se učí s papouškem komunikovat a snaží se ho ochočit doporučuji koupit si knihu Škola pro papoušky a Proč můj papoušek, jsou to výborné knihy i pro ty co už mají zkušenost s papouškem. Najdete tam i proč se chová papošek, tak jak se chová. Dají se i stáhnout na ulož to.

Lenkok Lenkok 72 příspěvků
Děkuji staženo a už badam je to mimochodem i zajímavé čtení děkuji za informace;-)
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »