Aktuálně: 5 002 inzerátů173 752 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Rada ohledně ochočení

Jakub (neregistrovaný) 14.12.2016, 18:23:35 xxx.xxx.218.197
Dobrý den, prosím o radu zkušenějšího chovatele. Mám Alexandra rudohlaveho cca 4 měsíce, občas si s námi povida, ale má pořád strach z rukou. Párkrát se mi podařilo že si již vzal z ruky jablko ale poslední dobou jen po ruce klovne, ohledně trpělivosti a snahy je mi to jasné. Zajímalo by mě zda nemá někdo nějaký tip nebo trik,jak ho to naučit aby to pro něho bylo zábavnější. Zkouším přez jablko protože ho má nejraději, ale bohužel jinou zeleninu a ovoce nechce, proto prosím ještě o tip ohledně stravy, chtěl bych mu dopřát. Děkuji za odpovědi a rádi :-)
Anonymní (neregistrovaný) 14.12.2016, 21:22:55 xxx.xxx.32.28

zkuste piskot. Tomu zadny papousek neodola. 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 17.12.2016, 23:09:15 xxx.xxx.216.50

Dobrý den Jakube,

jak jsem správně pochopila, papošek není ručně dokrmený. 

Při krmení z ruky nesmíte dělat prudké pohyby, papoušek ze strachu klove. Chce to velkou trpělivost, nám to trvalo dva roky, než jsme se sami naučili, co vlastně papoušek chce a občas jsme mu trochu pomohli k uplnému ochočený. Nejlépe by bylo koupit si špíz na ovoce a nabízet mu to na tom- držet to třeba jen v ruce a čekat, až přílétne. Postupně mu to nabízet z ruky, to že vás klovne je pouze ze strachu, netrestat ho. Pokud chcete aby se nebál ruky, musíte mu ukázat, že ruka mu bude dělat pomyšlení.

Časem jak si bude brát z ruky cca po roce,(může být i dříve) ho musíte naučit se ruky celkové nebát. Možná ted se mnou spousta chovatelů nebude souhlasit, ale jsem přesvědčená, že to jinak nejde. Nebát se ruky jsme ho naučili ve tmě v nočních hodinách, kdy jsme si ho vzali do ruky a hladili ho za krkem, má tam údajně erotogenní zony, přede pak jak kočka :-). Několikrát za měsím (ne každý den), dnes si chodí pro pohlazení sám. :-)

Samozdřejmně nemusí to tak být, ale vždy se mi to osvěčilo.

Držím palce

Jakub (neregistrovaný) 02.01.2017, 22:14:54 xxx.xxx.218.197
dekuji za rady,Podařilo se nám malý pokrok, říkaly jsme si jestli nemá strach z toho že je pořád v kleci,po dvou dnech si sám vylezl konečně ven prolétl se a mimo klec je klidnější,vzal si už i z ruky,a do klece se nechá odnést na tyčce, doufám že to tak půjde dál.
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 06.01.2017, 16:16:29 xxx.xxx.216.50

Všichni co se učí s papouškem komunikovat a snaží se ho ochočit doporučuji koupit si knihu Škola pro papoušky a Proč můj papoušek, jsou to výborné knihy i pro ty co už mají zkušenost s papouškem. Najdete tam i proč se chová papošek, tak jak se chová. Dají se i stáhnout na ulož to.

Jakub (neregistrovaný) 10.01.2017, 19:29:34 xxx.xxx.2.173
Děkuji staženo a už badam je to mimochodem i zajímavé čtení děkuji za informace;-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.