Aktuálně: 5 006 inzerátů173 794 diskuzních příspěvků17 747 uživatelů

výchova

stepka
stepka (9 příspěvků) 12.03.2017, 15:22:37 xxx.xxx.211.11

Ahoj všem. Mám taková dotaz či pomoc. Dostala jsem k narozeninám Aru červenoramenou.Je to pulroční slečna. Její bratr po 14 dnech u nových majitelů chodí bez problemu na ruku a delá již i jiné věci. Já jsem doma na mateřské takže má celodenní péči. Mám ji měsíc a přijde mi že je tvrdohlavá. Z ruky si zobne tojebez problému ale na ruku nejde ani náhodou. dostat ji do klece je též šílený problem. Má nazlaky na mluvení vlasně si s ní povídám pořád. Dostává péči dostává všechno. Jak jste to měli vy. Nebo naco mám klast duraz aby přesla být paličatá a nebála se. Papoušky miluju a nikdy bych jim neublížila ale obávam se že se roxi nečeho bojí. Budu ráda za každou radu no prostě za cokoliv. Děkuji

 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 12.03.2017, 18:55:02 xxx.xxx.172.199
Odpověď na příspěvek uživatele stepka z 12.03.2017, 15:22:37

Ahoj, možno to chce čas.Mám pár forpusíku a sameček si vezme jedlo z ruky a je krotší. Samička si z ruky jedlo nevezne a bojí sa, ju máme o niekolko dní dlhšie a bojí sa.

J.M. (neregistrovaný) 12.03.2017, 21:08:34 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele stepka z 12.03.2017, 15:22:37

No, domnívám se:

  1. Do ničeho papoušinku nenuťte. Získání její náklonnosti k Vám záleží na mnoha podmínkách a okolnostech.
  2. Zjistěte, jaké prostředí měla dříve a jak se k ní chovali chovatelé, od kterých jste ji koupili, a stejné podmínky i způsob chování se jí pokuste udělat také u Vás doma.
  3. Možná, že máte na sobě nějaké ozdoby nebo oblečení, na které ona není zvyklá např.: hodinky, náramek, brýle, náušnice, barevné tričko, parfém, obarvené vlasy, sponku ve vlasech, náhrdelník, prsteny aj. ? Pokuste se všechny ty ozdoby odložit a uvidíte, zda se Vás potom přestane bát.
  4. Určitě se domnívám, že její "odtažitost od Vás" nelze "řešit" jako lidskou "paličatost". Určitě jí nemůžete poručit "MUSÍŠ SI SEDNOUT NA RUKU, MUSÍŠ JÍT DO KLECE apod." Pokud ji nemůžete dostat zpět do klece, tak ji z klece (mimo dobu krmení) nepouštějte.
  5. Krmte ji jen tehdy, když bude sedět na Vaší ruce; jinak ji nechte o hladu (ale vodu v kleci mít musí !) Samozřejmě, že umořit ji hlady nemůžete.
  6. Možná, že se touží dívat se na to, jak krmíte své mimino ?

Pokud Vás nebude poslouchat z vlastní vůle,

tak ji k tomu  n á s i l í m  n e d o n u t í t e   !!! 

stepka
stepka (9 příspěvků) 12.03.2017, 22:58:38 xxx.xxx.211.11
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 12.03.2017, 21:08:34

U bývalého majitele byla ve sklepení voliéře. Měla svou vlastní a okolo i další papoušci. Zvaklostineměla žádné. To vše se jí snažím se vší trpělivostí naučit. miminu jsou 3 roky a vidí holky na sebe když se jí. Máme ji v kuchyni u okna aby měla výhled ven. Co se týče oblečení a šperků či brýlí. Brýle nosím pouze do auta takže doma vůbec a šperky nenosím. Vodu má a zkusím ji tedy nechat vyhladovět. Je zvyklá na kočky tak aby jí nechyběli tak sme jednu pořídili. Aby jí nechybělřev ostatních papoušků. Seznámily jsme ji s parečkem kakariků a sedli si do oka hned. Jak mile ji pustim tak je hned u nich a pousti je sama. dekuji s výsledkem vás budu informovat

 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 12.03.2017, 23:36:24 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele stepka z 12.03.2017, 22:58:38

o hladu ji nenechávejte( tady je nebezpečí že neodhadnete jak dlouho vydrží), naopak- dávejte jí z ruky přes mříže klece zrníčka, piškot, jablko, mrkev atd., můžete jí taky na mříže klece přicvaknout kolíčkem pampelišku( papoušek pozná že je to od vás), jak ji budete pouštět dejte ruku tak, aby při vylézání musela "nastoupit" a druhou rukou jí lákejte ven na mlsku(ke které se dostane když nasoupí na ruku), jakmile nasedne na ruku mlsku jí dejte a mužete i pochválit. Když jí budete mít puštěnou, dejte jí na stůl( nebo tam, kde má krmení mimo klec) jablko( nebo to co má ráda) tak, aby vás viděla že jste to byla vy co jí dal mňamku

 

když ji budete takto krmit dejte jí do misky jen polovinu dávky( druhou jí dáte z ruky)

 

já si takto papouška krásně ochočila, přeji hodně štěstí🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.