Aktuálně: 5 018 inzerátů173 881 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

chov slepic

mariesyrovatkova (neregistrovaný) 25.05.2017, 08:28:28 xxx.xxx.168.4

Mám otázku na slepice a kohouta_kohout špatně dýchá,nežere a špatně chodí,má zamodralý hřebínek a slepice také,co by to mohlo být,děkuji,Marie

J.M. (neregistrovaný) 25.05.2017, 11:44:19 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele mariesyrovatkova z 25.05.2017, 08:28:28

  1. Pokud nemáte v úmyslu líhnout kuřata z vajec od svých nosnic, tak k tomu kohouta nepotřebujete.
  2. Správnou diagnózu určí pouze veterinář, když mu své slepice donesete ukázat.
  3. Veterináři na tomto fóru zdarma neordinují, diagnózy na dálku neurčují, léky nepředepisují a léčebný postup neurčují !!!
Janina (neregistrovaný) 12.06.2017, 11:52:40 xxx.xxx.14.239

Dobrý den, prosím o radu. Mám 10 slepiček od podzimu 2016, snáší v průměru 8 vajíček a od pohledu jsou spokojené a zdravé. Výběh mají , kurník také. Vše by bylo naprosto v pohodě, kdyby nám jedna slepička nezačala kvokat - vyčetla jsem, že chce sedět na vajíčkách a ráda by kuřátka. Jenže to my nemůžeme, ani jsme nad tím zatím neuvažovali. Snažila jsem se najít fundovanou radu, odevšad okolo slyším ponořit do vody, strčit do pytle, do sklepa....někde jsem našla, abych ji separovala a nechala spát na přepravce dírkované, aby nebyla v teple....no, na to jsem přistoupila, ale slepička byla nešťastná.....a já taky. Co je hlavní...nebylo to řešení , kvoká po nějaké době  zase a okupuje kurník s kukaněmi.  Je nějaké normální řešení pro tuto situaci? Děkuji. 

Janina (neregistrovaný) 12.06.2017, 12:53:53 xxx.xxx.14.239

Omlouvám se , blbě jsem zadala dotaz .....J.

Věra (neregistrovaný) 05.07.2017, 08:32:18 xxx.xxx.142.45

Máme 9 slepic už 2 roky a z ničeho nic začaly jednu z nich klovat a trápit ji,ale hrozně.Bojíme se,že ji ublíží až k smrti.Zkusili jsme je nastříkat na hřadu večer stejnou vůní,nepomohlo,máme ji separovanou na jiném dvoře,ale to není řešení,když ji vrátíme je to stejné.Je to normální slepice nese i tak vejce a někdy jakoby zakvoká.Že by to bylo tím?Ještě jsem nenapsala,že máme i kohouta a ten ji ubližuje i s ostatními slepicemi.Čím by to mohlo být?Děkuji za radu.

J.M. (neregistrovaný) 05.07.2017, 14:29:12 xxx.xxx.168.107

Možné řešení:

Tu pronásledovanou slepici nechte natrvalo oddělenou v jiném kurníku s jiným výběhem. Můžete jí přikoupit 1 až 8 mladých kuřic (asi 3 měsíce starých), aby nebyla sama. (Stříkání vůní nepomůže). Vytvoříte si tak nové mladé hejno, až těch 9 starých slepic a kohouta zabijete.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.