Dotaz

plne suhlasim s konzumaciou kacacich vajec,neodporuca sa konzumovat vajcia od kacic,ktore maju pristup k vode,kde chodia aj dive kacice.potok,rieka,atd.koli salmonele.nesuhlasim s tymi tehotnymi zenami,to akoze mam teraz vsetky vajicka z mojho chovu liahnut a na konzum kupovat neoplodnene?to by bolo neprakticke,neekonomicke a hadam aj nemozne.co by som s tolkymi sliepkami robil...
neregistrovaný cardin neregistrovaný
Oplodněná vajíčka lze normálně tepelně kuchyňsky opracovat a konzumovat. Zárodek je tak nepatrný, že se to snad pozná jen pod mikroskopem a ze zdravotního hlediska to oplodněné vejce není jako poživatina pro lidi kvalitou jiné ani horší, než vejce neoplodněné.

Rozdíl by nastal až po nejméně týdnu inkubace v líhni nebo pod kvočnou, kdy už po prosvícení je vidět zvětšený zárodek. Za mého mládí jsem si léta kupovala za levný peníz (=6,--Kč za 30 ks vajec) z líhně vyřazená neoplozená vejce po týdnu zahřívání a ta vajíčka byla zcela ke konzumaci bezvadná.
neregistrovaný Marková J. neregistrovaný
Pokud přemýšlíte hlavou víte že pokud je kachní vejce oplodněné
je škoda jej sežrat když se může vylíhnout,vykrmit a sežrat poté,podotýkám že je poté určitě chutnější než sežrat jedno vejce.
Říkám že je z toho jen větší užitek!
Ale zatím mám dost slepic tak nepotřebuju žrát kachní vejce!
neregistrovaný Aleš Baťha neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J. z 12.07.2007, 21:20:05

teda ,to je tady počteníčko,nestačí normálně odpovědět na dotaz,aniž byc zazněly nevhodný připomínky....nikdo není dokonalý

neregistrovaný johny neregistrovaný

Pořídili jsme si 4 krůty a neustále si vyzobávají mezi sebou peří. Možná mají nějaké čimelíky. Prosím, věděl by někdo čím je postříkat, aby jim to neublížilo a zároveň to přestaly dělat? Děkuji. Výběh mají.

neregistrovaný Zdena. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zdena. z 15.05.2017, 08:38:43

Odkazy:

http://www.ifauna.cz/drubez/forum/r/detail/854422/jak-na-cmeliky

http://www.lignofix-morava.cz/cmelikostop-rebel-proti-cmelikum

http://www.chozadru.wbs.cz/NEMOCI-A-PARAZITI.html

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zdena. z 15.05.2017, 08:38:43

Další možná příčina zobání peří:

Možná, že šetříte na "Kompletní krmné směsi pro výkrm krůt v drobnochovu" a tuto směs částečně nahrazujete např. vařenými bramborami nebo ječným šrotem. Možná, že pak krůtám chybí v krmné dávce bílkoviny, minerální látky a vitaminy, a proto žerou peří. Řešení: Vraťte se ke krmení POUZE KRMNOU SMĚSÍ dle návodu.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 47 (celkem 47)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »