Opelichaný kakariki

Dobrý den, nedávno jsem převzala od příbuzné papouška Kakariki rudočeleho (nestíhala se o něj starat) . Jenomže Kakariki je hrozně opelichaný a nevypadá že by byl zrovna v dobré kondici. Klec má docela velkou a příbuzná ho měla umístěného v kuchyni kousek od okna. Krmila ho prý krmivem pro papoušky a občas mu dávala ovoce a pampelišky. Když jsem se jí na to pelichání zeptala, řekla že je to u kakariki normální. Mám s tím něco dělat, nebo to mám nechat být?
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.06.2018, 12:51:23

Pták má mít peří, pěkné, upravené. Pelichání existuje, ale pravidelné zpravidla jednou do roka je krátkodobé. Aby byl pták stále vypelichaný, to normální není. Možná má nějaké kožní parazity, možná má nějaký nedostatek živin v krmivu. Zeptejte se zkušeného chovatele papouška kakariki a veterináře. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Dobrý den, Nejsem chovatel Kakariky, ale tahle problematika mě u nich zajímala. Někteří chovatelé tvrdí, že je to dědičné po rodičích, ale také tomu přidává strava. Jestli chcete opravdu vědět co je za problém, nechte mu udělat biochemický náběr u veterináře a ať vám nechá sestavit jídelníček. Největší problém u Kakariky je tučná strava a ne jen u Kakariky, ale i u většiny papoušků. Nepřejídat a omezit tuky.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Kakariki je známý tím, že potřebuje přidávat k potravě zeminu s rašelinou a vitamíny podávané v ovoci a zelenině mu nestačí. Potřebuje multivitamíny.
neregistrovaný Ornitolog neregistrovaný

Můj kakariki je taky staršně opelichaný - hlavně samice. Vůbec sis s tím nevím rady, kdo by mohl poradit, budu rád.

carlo62@centrum.cz

  • Obrázek
neregistrovaný Karel neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »