Aktuálně: 5 001 inzerátů173 748 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Poraďte papouška

Anonymní (neregistrovaný) 04.04.2020, 08:06:33 xxx:xxx.6403:5dcb

Dobrý den, ráda bych si jako začátečník pořídila papouška. Toužím po Žakovi, ale bytové prostory mi to v tuto chvíli nedovolí. :( Tudíž připadá v úvahu papoušek o velikosti alexandra malého nebo mníška (tito dva jsou moji favority, ale nechám si poradit) apod. Andulka nebo papoušíček jsou na mě moc malincí, tomu bych se ráda vyhla. :) Ačkoli je to hloupý požadavek, papoušek by neměl být hlučný - a já vím, že jsou všichni hluční je-li potřeba a mě to nevadí, ale nejde o mě nýbrž o sousedy. Co se týče času, jsem schopna se mu věnovat dostatečně, jsem velmi často doma. Ráda bych slyšela vaše názory, který papoušek je vhodný pro začátečníka, do bytu a není to uplný drobeček.

Hezký den

Chovatel-rádce (neregistrovaný) 10.07.2023, 08:34:51 xxx.xxx.67.81

Já bych to viděl to viděl na papouška senegalského. Hlavně ať je ručně dokrmený. Co se týká hlučnosti, je to jedna z nejlepších variant i velikostně vyhovuje vašim podmínkám.

zjarda
zjarda (124 příspěvků) 11.07.2023, 10:16:35 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  no jak už jsem psal, tak  nemyslím si, že pro začátečníky je senegálec vhodný! Má nepředvídatelnou pubertu a jeho kousnutí už hodně bolí! 

Já bych doporučil  korely - jsou hodné, mírné, učenlivé, cenově dostupné a na výběr je hodně mutaci. 

No a hlavně se naberou zkušenosti a pak je to už o něčem jiném. 

S pozdravem Zappe 

Obrázek Obrázek Obrázek
Kveten11 (neregistrovaný) 11.07.2023, 11:53:31 xxx.xxx.0.139

Mnisek a Alexandr je dost hlučný papousek,co třeba pyruru,kakarik..nebo pak z dražších senegalec ,amazonek ..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.