můj pyrurák křičí, když nejsem doma - PROSÍM O RADY

Dobrý den,

mohla bych se zeptat asi před měsícem jsem si pořídila samce pyrury. Je skvělý. Když má náladu je zlatý. Když je s ním někdo v místnosti nekřičí. Denně má možnost být s námi minimálně 2 hodiny. Z toho je hodina (píši pouze hodina, to je čas, kdy má on sám zájem si se mnou hrát se nebo mazlit, jinak po dobu, co je venku zkoumá, co se dá a dělá jiné lumpárny), ale problém nastává, když nejsem doma. To hrozně křičí. Zkoušela jsem mu pořídit hračky, jestli se to nezlepší. Ale rodinní příslušníci, co ho v tuto dobu slyší zlepšení nepozorují. Vůbec nevím, jak a jestli to vůbec jde to nějak zlepšit. Zatím to není tak velký problém. Máme velký dům a mé rodině to nevadí. Ale časem budu muset jít na VŠ, kde si budu muset sehnat bydlení i s ním. Ale bojím se toho, jestlí mě někde do bytu takhle vůbec vezmou. Uvažovala jsem jestli by to nevyřešila koupě druhého pyruřího samce. Jenže zde se bojím, aby se křik nezdvojnásobil a aby se tenhle pyrurák chtěl ještě mazlit. Nevím jestli je ten čas co je puštěný dostačující. Bývá venku 3-6 hodín. Záleží, co je za den. (jak mám školu/práci). V jisté skupině mě za tenhle čas sepsuli, jak je to málo. Opravdu je to tak hrozné? Hodně jsem si jeho koupi začala vyčítat. Ale co jsem tak zjišťovala spousta lidí má rodinu a děti, práci a také má papouška, takže mi vychází, že někteří lidé mají asi čas na něj podobně. Budu moc vděčná za jakékoliv rady ve slušné formulaci.

Děkuji 

Sambina Sambina 1 příspěvků

Dobrý den, 2 samce určitě nekupujte. Nejspíš by se prali. Nejspíš je zvyklí na neustálou přítomnost člověka. Tak, až nebudete doma, tak mu pusťte nějaké písničky nebo televizi, aby se nějak bavil. Nebo mu můžete pořídit plastovou maketu nějakého ptáka, se, kterým si bude hrát. Přeju hodně štěstí. Dalibor Lípa

DagosLiso DagosLiso 30 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele DagosLiso z 16.09.2020, 20:29:57

Děkuji s těmi písničkami je to dobrý nápad. Je pravda, že když mám puštěnou hudbu a jsem pryč neprojevuje se tak hlasitě. Vyzkouším to.

 

neregistrovaný luckakorbelka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »