Neposlušný bígl

Dobrý den, dostala jsem od přítele k Vánocům štěne bígla. Je to  miláček, akorát jak dojde na výcvik jsem ztracená. Venku si běhá kam chce, vůbec mě neposlouchá, povely nefungují, přiběhne si kdy chce on.. No někdy je to hrůza. Nevíte někdo co s tím? Jak jste vy naučili psa chodit u nohy? jsem z toho docela bezradná. Když ho držím u sebe na vodítku, tak tahá a škrtí se. To taky nechci.. 

Alena7 Alena7 12 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Alena7 z 19.05.2018, 08:35:49

... tak se s ním netrapte a požádajte přítele, ať si ho vezme k sobě a naučí ho základním dovednostem. Nebo ho můžete dát do útulku. smiley

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Alena7 z 19.05.2018, 08:35:49

Zdravím, já vždycky při výcviku dbám na to, aby se pejsek soustředil a věděl, co po něm chci, za co ho chválím a za co ho odměňuji. Dělám to nějak takhle - např. když jsme se učili chodit u nohy, tak...ukážu pejskovi odměnu nebo hračku v levé ruce a pak si ji připnu na vestu, ten se hned začne soustředit na ni a když pak jdu, chodí krásně u nohy jakoby za tou hračkou, časem si zvykl a teď už je to pro něj automatické. Takový ten klasický řev na psa a trhání s vodítkem je podle mě na nic. Vestu mám takovouhle: www.4dox.cz/objednavka/damska-klasicka-vesta Je to klasická vesta až na ten magnetický systém na hračku a taky má zvětšené kapsy na vodítko,hračky a pamlsky, což je super  Za mě skvělá vychytávka, bez které už na cvičák skoro nechodím :-D

Gabcak Gabcak 12 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Gabcak z 21.05.2018, 14:36:09

Mám něco podobného, taky z 4dox akorát je to teda bunda ne vesta. Jinak je fajn že to má i jiné využití, já v ní chodím i na procházky bez pejska. Mám modrou softschellku, vzadu je na ní vyšité jméno našeho psa. Je to docela normální bunda až na ten magnetický systém na hračku + má zvětšené kapsy na vodítko,hračky, pamlsky :-) Tato metoda učení psa chůze u nohy je fakt dobrá. jen to chce být trpělivý. Takové to škubání vodítkem a okřikování psa je k ničemu.

Jajina29 Jajina29 4 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 28.03.2009, 23:21:06

Dobrý večer, prosím o pomoc...ikdyž jsem již dostal rady- PES, bígl, 4 roky, věnuji se mu dost, beru si jej i do služby což s ním komunikuji a  už jsem unaven - příčina: štěká kdy si zmyslí..vyžaduje  do  noci hlazení.Přes  den se  mu věnuji též. Ráno po službě nenechá vyspat. poradte, děkuji.

  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Milan neregistrovaný

Máte někdo zkušenosti s horším zažíváním u Bígla? čím ho krmíte?

neregistrovaný Jindra neregistrovaný

Já jsem měla pořád problémy, už jsem mu i denně vařila, ale pořád se to nelepšilo, pak jsem přešla na granule Brit s čerstvým kuřetem, které jsou bez lepku a soji, zažívaní najednou o 100% lepší.

neregistrovaný Markéta neregistrovaný
Si zabil
neregistrovaný Mikulas neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 48 (celkem 48)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »