Aktuálně: 5 718 inzerátů166 223 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Andulka -nemoc

zbynek
zbynek (907 příspěvků) autor webu
06.03.2006, 14:34:56 xxx.xxx.111.1
Zdravím. Bude se určitě jednat o vápenku. Postižené místo mírně potři stolním olejem. Vápenka během pár dnů zmizí. Existují i jiné přípravky (např. Ivomec), které získáš u veterináře.
Šárka Žáčková (neregistrovaný) 28.12.2008, 22:49:23 xxx.xxx.231.126
Ahoj, já mám andulku která se strašně ráda drbe na krku. Dnes když jsem jí drbala, viděla jsem jí na kůži nějaké čevy nebo-co. Byli tlusté asi jako nit a měli hnědou barvu. Táta říkal že to bude mít asi z hlíny co má v mističce v klesi. V té mistišce pěstuji obilí a on ho oklobává. Prosím poraďte co to je a co s tím mám dělat.

Děkuji Šárka
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2009, 12:08:58 xxx.xxx.231.126
Milá Šárko, bude to asi perožrout nebo-li všenky. ptáčkovy zakrej hlavičku a postříkej ho biokillem a bude pokoj. pro jistoto vystříkej i klec..
anonymní (neregistrovaný) 14.01.2009, 20:50:26 xxx.xxx.6.82
Dovolím si přidat taky zdravotní problém u anduláčka, je letošní, byl ve velké volieře s asi 15 jinýmy andulkami, bez budek, teplota kolem 10 stupňů, je to tak 2 měsíce, co začal být líný a občas načepýřený, ospalý, pak jednou začal bezdůvodně dělat sebevražedné nálety do pletiva, odchytla jsem ho do malé klece a přenesla do teplejší místnosti, chvíli vypadal jako v posledním tažení, do pár hodin byl v pořádku, a teď poslední dobou se to takhle střídá, buď se načepýřený motá po kleci nebo má záchvaty žravosti a veselosti, reaguje citlivě na teplotu, v teplém prostředí je lepší, ve chladnějším pokaždé skoro padne, nemáte někdo podobnou zkušenost? Není odčervený, ale teď ho tím nechci ještě zatěžovat!K veterináři s ním asi jet nechci. Díky za tipy a odpovědi! Petr
Níman (neregistrovaný) 17.01.2009, 10:53:15 xxx.xxx.231.126
já nejsem žádný expert, ale mám pro to logické řešení. Asi je prostě ptáček choulostivý na zimu. Necal byhc ho vevnitř a do venkovní voliéry by sem ho dal až v létě. Ale nejdříve by sem mu do klícky nebo v čem ho máte zkusil dát andulku až by si zvikl (jestli si zvikne) tak další atd. Třeba se jich jen bojí...
Zasarka
Zasarka (37 příspěvků) 17.01.2009, 12:44:40 xxx.xxx.231.126
Zase mě trápí andulák .Mám na něho postavenou stoličku(viz foto) a tak na ní seděl, natáhnnu prst zavolám ho, on přilétne chvíli si s ním hraju a vidím že je na stoličce je voda. Dám ho tam spátky a pozoruji ho. Po chvíli vidím, že mu voda padá od zadečku. Ale přitom tam byli i výkali. Prosím poraďte. Děkuji Šárka
Obrázek
Marek (neregistrovaný) 18.01.2009, 10:26:55 xxx.xxx.254.20
Dobrý den, nevím co je mojí andulce, tak se vás chci poptat, je skleslá, pořád načepířená, nic nedělá, ale hodně zobe, často se nazobe zrníček a pak jde k písku..prosím vás pomožte mi. Marek
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2009, 19:00:51 xxx.xxx.35.177
Pokud ji chytnete do ruky není aji vyhublá - hodně vystouplá hrudní kost?
Marek (neregistrovaný) 19.01.2009, 08:49:04 xxx.xxx.254.20
Do ruky ji nechytnu protože není ochočená..ale když jí hladím prstem, tak nic necítím, ani není vyhublá, tak jak vždycky... doktor říkal, že může jít o dietetickou chybu a že jí mame dát vývar z heřmánku, tak jsme jí ho dali, ale moc nepije. Dneska už nejí tak hodně, teda od rána jsem ji ještě neviděl, ale za to pořád sedí na jednom místě a má zavřené očka...a včera is pomáhala při dýchání ocáskem, dneska už ne tak možná to je lepší, ale má hodně řídký trus, hlavně moč (to bílé)
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2009, 14:12:24 xxx.xxx.35.177
Na dálku je to těžké, to vám neurčí ani veterinář. Nemohla třeba něco sežrat? Příznaky by seděli na spoustu nemocí. Ten heřmánek dávejte místo vody klidně několik dní v kuse. Čajový sáček vylouhujte jen chvilku ani ne minutu, stačí aby se lehce obarvil. dělat pouze slabí ne silný čaj. Vodu měňte dvakrát denně. Co jí dávate ke žrádlu a jak je stará?
Marek (neregistrovaný) 19.01.2009, 15:24:42 xxx.xxx.254.20
Zrní jim dáváme ze zverimexu, pro andulky, mají 4.5 roku
Marek (neregistrovaný) 20.01.2009, 10:56:28 xxx.xxx.254.20
Už to všechno skončilo, dali jsme ji uspat :(:(
Tomáš BoraŇ (neregistrovaný) 25.01.2009, 11:28:35 xxx.xxx.90.5
Dobrý den nevím co je mojí andulce koupili jsme jí v říjnu
Byla moc hodná hned v prodejně se nechala snadno odchytit.
Doma druhý den se už nechala hladit.
Asi týden jsme ji nechali v kleci.
Potom jsme ji začali vypouštět.Ze začátku jsme ji nechávali venku tak 45 min.potom tak 2 hodiny.Asi se jí to venku začalo líbit a nechce chodit do klece škube si peří celé bříško má oškubané dneska jsem si všiml,že si něco dělá s ocáskem.No prostě jezdí po mřížích škube si peří nevím co mám dělat.Dokonce dělá aji něco jako sebevraždu když chce jít ven tak strčí hlavu do jedné hračky co má v kleci a začne se škrtit nevím proč to dělá.Prosím poradte co s tím mám dělat
Děkuji Tomáš
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 20:18:51 xxx.xxx.236.109
dobry den chtela bych poradit mam andulku asi dva mesice a prvne jsem ji pustila ven a kdyz jsem ji drzela tak mi uklouzla a a zacala letat tak sebou prastila o zed a na zdi byla krev a taky ma vytahany ocasek a asi neco skridlem tak si bych chtela vedet jestli by ji narostl novy.prosim poradte mi dekuji
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 20:34:02 xxx.xxx.35.177
Ženská myslete !!! Jednou mě korela vletěla do skla - nikde krev, žádné viditelné zranění, byla jen malátná, a první co tak sem volala na veterinu a nepsala dotaz abych pak hodinu čekala jakej "odborník" mi poradí, takdy veterináři nejsou.
Pokud má něco s křídlem, ta ho může mít zlomený, ale to vám na dálku nikdo neřekne.
Zavolejte na veterinu, domluvte se s Dr. a zajeďte tam, tohle dokáže zafixovat i odborník na psy.
Michal (neregistrovaný) 02.02.2009, 20:41:21 xxx.xxx.107.248
Dobrý den prosim vás moje andulka vůbec nespý celou noc lýta po klecy a je nejaka pokleslá nevím asi jí něco je a nebo není.Dekuju
michal (neregistrovaný) 02.02.2009, 20:43:28 xxx.xxx.107.248
A furt nejak spý přes celý den
anonymní (neregistrovaný) 02.02.2009, 21:49:31 xxx.xxx.71.155
No tak hlavně že jen lýtá a ne lítá a spý a ne spí. Naučte se česky, dříve nic psát nebudu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.