Agapornis

Dobdý den pane Ondřeji. Má máma měla dva Agapornise , bohužel ji jeden uhynul. Sháníme nového. Měl bych však dotaz ohledně snášení: již několikrát snesli vajíčka, vždy na nich samička chvilku seděla v hnízdě, ale po čase je všechy zase vyházela. Neporadil by jse proč?
neregistrovaný Robert Štekr neregistrovaný
Dobrý den.

Kolik samička snesla vajíček? Je možné, že jste měli dvě samičky a vajíčka byli neoplozena i to se může přihodit. Další problém může být v nedostatku klidu. Pokud máte pár a chcete, aby zahnízdil. Předložte jim budku s menší vrstvou hoblin. Jakmile budete chtít, aby hnízdili, tak začněte předkládat denně větvičky vrby a pestrou stravu. Agapornise nechejte zahnízdit až po dosažení 10 měsíců dříve určitě ne. Samice si zanáší naštípaný materiál z vrby do budky v kostřeci. Sameček to nedělá ten ji jen vypomáhá s loupáním materiálu. Samička si vytváří hnízdo což je velice důležité. Vajíčka v budce potřebují dostatečnou vlhkost pokud ji nemají zárodky ve vajíčku uhynou. Zhruba po 10 dnech můžete vajíčka prosvítit a uvidíte ve vajíčku žilky. To znamená, že vajíčko je oplozeno něco mezi 19 - 22 dnem od prvního sneseného vajíčka se začnou mláďata klubat. Pokud Vás ještě něco zajímá, tak se ptejte.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Dobrý den chtěla bych se zeptat mam doma chůvičky japonské maji4 vajíčka a už je to skoro dva týdny a jedno vajíčko mají na dno košíčků a pořád ještě nic tak nevím co stim děkuji za odpověď
neregistrovaný Helena neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »