Aktuálně: 5 018 inzerátů173 881 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Prosím poradte-slepičky

anonymní (neregistrovaný) 16.10.2008, 22:50:02 xxx.xxx.158.238
Dobrý večer,mohu poprosit o radu?Máme ohradu cca půl hektaru,zatím tam je pár kamerunských ovcí a poník.ed jsme tam postavili kurník,vyvýšený pro slepičky.Moc tomu nerozumím,líbí se mičervenky a dostanu od kamaráda hedvábničky.Manžel by k nim chtěl i jinou drůbež,ale nechce další kurník.Máme to jen pro radost,poradili by jste mi prosím,je li možné pustit k nim na pastvinu i nějaké kachny a husy? A jaké a jak s vodou? Já vím,pitomý dotaz,ale děkuji moc a moc.petra
Marková J. (neregistrovaný) 17.10.2008, 15:26:15 xxx.xxx.105.3
Dobrý den Petro. Čím více druhů domácích zvířat budete chovat ve stejné ohradě, tím větší bude riziko vzájemné infekce zvířat nemocemi nebo parazity. Obzvláště když Vám budou zvířátka dodávat známí a sousedé. Od chovatelů na výstavách nebo z velkochovů je možné koupit drůbež ( i jiná zvířata) bezpečněji, můžete požadovat veterinární osvědčení o tom, že zvíře nebo drůbež je zdravá. Kachny a husy můžete mít na pastvině pouze s napáječkami, ale oba tyto druha vodních ptáků budou bez koupaliště nešťastné a špinavé. Alespoň malé koupaliště je možné pro ně zřídit ze staré koupelnové vany, ale stejně se špinavá voda musí občas vyměnit za čistou. Méně problémů by jste měli, kdybyste pro jednotlivé druhy udělali samostatné ohrádky i chlívky i kurníky. Nebo postavte jednu delší ubykaci pod společnou střechou, rozdělte ji napříč na oddělení, z každého oddělení jeden východ do samostatné oplocené ohrádky pro jeden druh drůbeže (kamerunských koz). Chov drůbeže není pouze romantika; když to začne hynout, tak je po romantice. Přečtěte si na tomto webu v rubrice "Články" můj článek "Choc slepic". s pozdravem J.Marková
Marková J. (neregistrovaný) 17.10.2008, 21:47:36 xxx.xxx.105.3
Ještě Vám doporučuji pro radost chovat liliputky plemene sebritka stříbrná a sebritka zlatá. Jsou čiperné, krásné, mají velké zářivé černé oči, mohou být i v okrasné zahradě mezi trvalkami a pod ozdobnými keři, umí vysedět a odchovat kuřátka a mají i docela dobrou snášku menších ale užitečných vajíček. Podívejte se na připojené foto.

Ještě k té vodní drůbeži: nejlepší je pro ně řeka nebo veliký rybník.
Obrázek
Zárubová Helena (neregistrovaný) 07.03.2009, 03:01:11 xxx.xxx.18.33
Dobrý den.mám problém se svým ročním kamerunským kozlíkem.Oběvily se mu v srsti lysiny a něco jako lupy.Chybí mu jen vitamíny,nebo to múže být něco vážnějšího?Prosím oradu.Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2009, 06:12:37 xxx.xxx.251.137
Sice nevím co má kozlík společného se slepicemi ale budiž: Něco podobného měla naše kočka a byla to nějaká reakce na parazity. Dostala antibiotikum a a něco na blechy a v pohodě srst jí na tech místech dorostla
Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 07.03.2009, 11:38:37 xxx.xxx.78.196
Takže na trzích a burzách je stejné riziko že si pořídíte nemocné zvíře jako když ho dostanete od souseda. Veterinární potvrzení je dnes jen cár papíru. Vím to z vlastní praxe. A co se týká chovu drůbeže a ovcí v jedné ohradě tak ovcím vadí drůbeží trus. Pak nechtějí trávu, která je pokálená od drůbeže hlavně vodní vůbec spásat. Musel jsem drůbež oddělit od ovcí. Jen místo poníka mám osla.
Obrázek
Olga Beránková (neregistrovaný) 28.04.2009, 16:30:46 xxx.xxx.230.142
CHci chovat liliputky pro radost, ale nevím jak se o ně starat a kde sehnat kurníček.A můžou v něm i přezimovat??????Děkuji za radu
agloo@seznam.cz
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2009, 18:54:32 xxx.xxx.197.2
ty sebridky bych vůbec nedoporučoval na volné prostranví protože to jsou strašně malé slepičky a strašně létají a dravec by je taky kvůli jejich nalé velikosti mohl sebrat sejček
Libuše Neborová (neregistrovaný) 01.06.2009, 21:27:28 xxx.xxx.5.147
Měla bych také dotaz, ohledně chovu slepic Moravia. nemám zkušenosti se zimním obdobím, máme dřevěný kurník v přístřesku stodoly ve dvore, mám obavy, aby v zimě při 20 st. mrazech slepice neomrzly, kolega tvrdí, že mají být přes zimu v místnosti, zděné. Moje matka měla však vždy slepičky venku v kurníku, maximálně ho zateplila a na pletivo dala igelity. Poradte prosím co je nejvhodnější. Děkuji
J.Marková (neregistrovaný) 02.06.2009, 22:32:13 xxx.xxx.105.3
Opatření Vaší matky asi bylo dostatečné, když slepice zimu přežily. Ten igelit hodně pomůže. Na kurník můžete v zimě přibít starý koberec a pod koberec desky polystyrenu (ale tak, aby ho slepice nezobaly). Když jsou třeskuté mrazy (minus 20°C až minus 30°C) tak jsme slepičky také dávali do sklepa zděného domu, tam kde bylo uhlí. Sice tam ve tmě přestaly úplně nést, ale nezmrzly, přežily. Musela se jim tam dát napáječka s vodou a krmení a přes den jim trochu svítit, když bylo sklepní okénko příliš malé.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.