Geneticka kalkulacka

Vie niekto z vás, čo znamenajú tie skratky v genetickej kalkulačke?
Čo je ino, plavá alebo kedy sú dva faktory alebo iba jeden a vsetky tie ostatne znacky, lebo keď tam zadám nejakých vtákov, tak to podľa mňa určíte zadávam zle :-))

http://www.gencalc.com/#cz
mimo mimo 62 příspěvků
Troufám si napsat že toto se špatně vysvětluje, zvlášť pokud je otázka takto obecná, chce znát aspoň základní principy genetiky. Hodně zjedodušeně - tmavý faktor je mutace která mění strukturu peří, příklad u zelené - "klasická" zelená je bez faktoru tmavnutí, proto je mutace "zelená", jednofaktorový jedinec / 1 f / je "tmavozelený" a dvoufaktorový / 2 f / je "oliva". Třeba to někdo vysvětlí lépe ...
A ino, plavá atd. jsou mutace.
Spíš by bylo lepší zadat konkrétnější otázku, o jaký druh a mutaci Vám jde
evena evena 34 příspěvků
Dobrý den,u tmavého faktoru se jedná o dominantní mutaci. Je přenášena už na první potomstvo. Nejde na ni štěpit. Když spáříte dva jednofaktorově tmavé ptáky, tak je šance, že odchováte dvoufaktorového ptáka(olivu). Pták může být mutační zároveň taky může být jedno,či dvoufaktorově tmavý. Ino- je mutace mezi chovateli běžně nazývaná lutino. U agapornisů růžohrdlých je vázaná na pohlaví.Plavá je taktéž mutace. Prostě musíte přesně vědět jaké jsou vaši rodiče mutace a na co štěpí. To musíte zadat do kalkulačky a ona to vypočítá.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků

Ani netuším vůbec co to ta tvá kalkulačka vůbec je protože já znám pouze Zonky kalkulačku

neregistrovaný Tibor neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »