nemocná rosela

Prosím o radu.Mám roselu pestrou.Nevím kdy přesně to začalo,ale včera jsem si všimla že se neudrží na bidle, vždy znovu a znovu vyleze nahoru a spadne nevím co s ní prosím poradí mi někdo?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den.

Rozhodně kontaktujte veterináře. Podle mě už by mohla být v této době rozela mrtvá, protože následky nemoci jsou u ptáků okamžité. Lze poskytnout pár rad, jako umístit rozelu na klidné teplé a prosvětlené místo. Dopřát ji vitamíny.

Dále pokud s ptactvem máte větší zkušenosti je možno namíchat směs k ručnímu dokrmení společně s hroznovým cukrem(glukopur) v poměru 1:1 a stříknout papouškovy přímo do volete. Je to velký přísun energie a většinou to pomáhá.

Prohmatejte mu prsní kost. Správně by měla být svalovina rovnoměrně prorostlá a kost by neměla příliš přesahovat (vyčnívat). Možná by to chtělo i rozelu odčervit. Rozhodně se telefonicky poraďte s veterinárním lékařem pokud, už není pozdě.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
moc děkuji za odezvu ptáček zatím žije.Skušenosti s chovem nemám proto bych se ráda zeptala jaké vitamíny se těmto roselám podávají.Vypadá že je bojovník tak bych jí ráda pomhla
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den. Stačí, když budete podávat ovoce a zeleninu. Pokud je rozela sameček, tak v tom nebude problém a můžete podávat co najdete doma, jablko, mrkev, kiwi atd. Jinak vhodné vitamíny jsou Vitamix EX-A je to vitamín v práškové formě a sype se na krmení. Pak jsou vhodné i vitamíny od firmy Aquamid. Je to 6 přípravků, které se podávají do vody a jejich účinek je okamžitý. Vám by stačil třeba jeden z těchto přípravků, protože každý je na něco jiného. Podle mě by jste měla podávat alespoň to jablíčko.

Na vašem místě bych se kontaktoval s veterinářem. Pokud v tomto nemáte zkušenost. Napište z jakého jste kraje, nebo přibližně kde bydlíte a já vám vyhledám kontakt na specializujícího se veterináře na okrasné ptactvo. Telefonicky by jste mu sdělila jaký máte problém, jaké jsou příznaky atd.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Dobrý den
Je to samička.Zatím jí podáváme hroznový cukr a ovoce.Jsem z jimoravského kraje okr.Blansko,ze Suchýho je to poblíž Boskovic.Děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, tak to bude problém. Pokud máte samičku a zvýšíte rapidně přísun vitamínů a začnete podávat pestrou stravu, tak se může přihodit i to, že začne sama snášet čistá vajíčka. Což by ji ještě více oslabilo. Zde předkládám odkaz, kde naleznete veterináře z jihomoravského kraje.

http://www.ifauna.cz/veterina/index.php?k=B&s=4&page=1

Stačí pak kliknout na název ordinace a otevře se vám další okno, kde jsou kontakty. Z těch co tam jsou bych doporučil tu první. Pani Grymová je opravdový specialista a všichni si ji vychvalují. Přímý odkaz je zde.

http://www.ifauna.cz/veterina/ordinace.php?id=126

Rozhodně za telefonát nic nedáte a spojte se sní a ona vám poradí lépe než kdo jiný.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Pestrou stravu bych určitě předkládal, samice asi nebude v tak dobrém stavu aby začala brzy snášet. Určitě ale neřeš tyto věci přes internet a navštiv veterináře, pokud nedokáže koordinovat své pohyby, tak to bude něco hodně vážného, v nejlepším případě otřes mozku, mohla se narazit ale v horším případě, a to pravděpodobněji, to bude nějaká nemoc.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Tohle se mi taky jednou stalo s andulkou.Dokonce se dvěma najednou.Nemelo cenu volat veterinare,protoze cely "proces"trval jen par minut...
neudrzela se na bidle a nakonec umrela.Ted uz mam jiny andulky.....
Lada Lada 16 příspěvků

Dobrý den,

mám roselu asi půl roku a byla celou dobu zdravá. Nedávno jsem si všilma, že má průjem a když létá a přistane třeba na stole je hrozně udýchaná. Když jsem šla a zavřela  ji do klece hrozně vyváděla, nebo spíš seděla a pokoušela se pískat. Vůbec nevím, co mám dělat. Nevím, jestli s ní mám zajít k veterináři nebo ji spíš koupit nejaké vitamíny.

Děkuji

neregistrovaný anonym neregistrovaný

Řídký trus sám o sobě nemusí znamenat ještě nic vážného. Záleží jaké mu dáváte krmivo, pokud měl třeba jablko nebo jiné ovoce, tak po něm řídký trus bývá. Dýchání už je horší, ale zase záleží jak to vypadá. POkud je udýchaný z toho že létal po místnosti, tak to není nic hrozného jen mu chybí prolet a není ve vynikající kondici ale pkud dýchá i když je vklidu v kleci, pak se jedná o nemoc, pravděpodobně aspergilozu, na kterou jsou rosely háklivé, proto raději doporučuji návštěvu veterinárního lékaře, ovšem specialisty na ptactvo, pejskař vám nepomůže. Odkud jste?

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Jsem z Třebíče. Mám o něj strach. Ještě dnes ráno se pokoušel třeba alespoň trochu pípnout nebo vydat nějaký zvuk. Teď večer ani nepípne a to je vždycky hrozně čilý. Jinak ovoce jsem mu vůbec nedávala.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Zdravím, z vašeho okolí doporučuji MVDr. Kučerňáka ze Stropešína, kontakt naleznete zde:

http://www.ararauna.cz/veterinarni-ordinace/kraj-vysocina/stropesin-mvdr-vit-kucernak/

Nikoho lepšího ve vašem okolí nenajdete.

zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků

Děkuji mockrát :) napíši jak papoušek dopadl :)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Jsem z Havířova, mám roselu pestrou a má prujem. Jablko jsem ji dávala asi před měsícem. Průjem stále přetrvává. Dala jsem piškot. Může to být tím?
neregistrovaný Lída neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »