Aktuálně: 5 004 inzerátů173 754 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Co si máme pořídit ??

siesta
siesta (7 příspěvků) 13.07.2007, 10:13:26 xxx.xxx.60.143
Dobrý den, prosím o radu, jakého ptáčka si máme pořídit.
Měli jsme ted´asi patnáct let řadu andulek, naposledy tři najednou. Předevčírem nám poslední, asi sedmiletá, bez jakýchkoliv známek nemoci umřela a prázdná klec je smutný pohled. Koupit zase andulku se nám nějak nechce, jsou to miláčkové, ale dělali takový kravál...Můžete mi někdo poradit, jaký druh papoušků můžeme chovat v bytě, jen v kleci, něco, co nedělá moc velký hluk, dá se ochočit a pořízení nás finančně nezruinuje ?? Máme samozřejmě na zvířátka čas, pořád je někdo doma .Moc děkuji za odpověd´.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.07.2007, 10:31:29 xxx.xxx.182.2
J8 bych vám doporučil Aymaru pruhovaného.Je to velmi tichý,milý a hodný papoušek.Navíc se dá snadno ochočit a může se chovat jen v kleci.ALe rádi nocují v budce.CEna za kus v přírodní barvě je tak 300 - 400 Kč.
siesta
siesta (7 příspěvků) 13.07.2007, 10:55:00 xxx.xxx.60.143
Děkuji za odpověd, já jsem zrovna četla Váš článek o Aymarách a připadalo mi,že je to zrovna to pravé, co
hledám. Mám ale dojem,že jsem je snad ještě v ZOOmarketech neviděla, alespoń tady v Plzni. Kouknu do
inzerátů, snad budu mít štěstí.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.07.2007, 12:22:47 xxx.xxx.183.35
Kupte aymaru a nejlépe Ručně dokrmenou a hlavně ne ze Zoo marketů propánaboha. Kontaktujte chovatele, nebo si dejte inzerát. Cena za Ručně dokrmené ptáky je trochu větší, ale jsou už ochočeni.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2007, 12:59:16 xxx.xxx.60.143
Děkuji za odpověd´, ten ZOOmarket jsem zminila jen
v té souvislosti, že jsem tam Aymary ještě neviděla.
Já mám prakticky všechna zvířátka rovnou od chovatelů,
pár stovek vyhozených za nákupy ve Zverimexu mě vyléčilo....
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.07.2007, 14:17:14 xxx.xxx.182.2
Na co ručně dokrmeného?Nevím kdo by je odchovával ručně ale je to zbytečné.Protože aymarové pokud je jen jeden tak tak rychle přilne ke člověku jako ručně dokrmený.A bude to lepší když nebude dokrmený a bude ochočený jen od vás majitelů...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.07.2007, 14:18:06 xxx.xxx.182.2
JEdte na burzu a tam určitě nějaké aymary seženete.TEd jsem byl v Přerově a tam jic h bylo.Sice asi nejméně ze všech druhů ale na to jak jsou v ČR rozšířeni jich tam bylo hodně.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.07.2007, 15:21:54 xxx.xxx.183.35
Ano v Přerově je prodával můj známej, kterej se specializuje jen na aymary. Pořád si stojím za to jen Ručně dokrmenou aymaru, pokud chcete mít divokého a nevyrovnaného papouška, tak si ho kupte, až vyletí od rodičů. V inzerci jsem viděl nedávno RD aymary. Jako všichni ptáci, jakmile se rozkoukají venku z budky, tak jsou plaší a nic s tím nenaděláte.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.07.2007, 20:26:21 xxx.xxx.182.2
Jo klidně si stojte za svým názorem o ručně dokrmených ptácích.Je to lepší když jsou ručně dokrmení ale podle mě jsou aymarové tak přítulní že když nebudou ručně dokrmení nic se nestane.Sice vám dá víc práce než ho ochočíte ale bude ten čas stát za to...
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 16.07.2007, 12:19:23 xxx.xxx.223.114
Pokud neni aymara ručně dokrmená tak na ochočení zásadně nedoporučuji...kupte korelu nebo andulku pokud chcete něco z té levnější kategorie, pokud by jste radši něco většího tak senegalce, amazonana, žaka, atd..záleží jaké k tomu máte připravené finance...aymara ještě není ještě tak zdomestikovaná aby se naučila dobře mluvit atd...jinak článků o aymarách bych si přečetl raději více, ten u nás na webu mi příjde celkem dost subjektivní...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.07.2007, 14:47:44 xxx.xxx.182.2
HAhaha pan tomiška je ještě naštvaný no jak chcete at sae vám zdá jakýkoliv tak si kupte knížku : Encyklopedie ptáci v klecích avoliérách...od nakladatelství Rebo...A podívejte se na článek o aymarách a tam si můžete počís.Jo a prosím vás napište mi jak by ste ten článek tedy napsal vy ano?budu moc rád...Protože já jsem ten článek psal ze zkušeností a ještě sem se sem tam radil s panem Smrčkem z Prahy ,který ted ruší chov ale měl hodně aymarů a to nejen pruhovaných(a v pruhovaných měl třeba mutace: stříbrná, zlatá, atd...)A má v tom mnohaleté zkušenosti a on souhlasil s tí mco sem napsal...tak radši pšššššt.A až si seženete veškeré informace jaké budete potřebovat aby ste mohl dělat chytrého tak přidtě a dělejte ho....zatím si ale myslím že na to máte čas...s ůctou Luke
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 16.07.2007, 15:48:29 xxx.xxx.223.114
Hele klučíku ty se chceš zase dostat do konfliktu co?? Ty mi tak budeš řikat, že na něco mám čas...včera večer jsme si s kolegou Vojtou Jelínkem četli tvoje stránky a můžu ti říct, že jsem měl křeče břišních svalů z toho, jak jsem se nasmál...třeba , cituji doslovně:" Pak už to šlo jako po másle, andulka mi uhynula a tak jsem si koupil další a takhle to šlo pořád dokola."nebo: "endoskopie je takový zákrok, při kterém se veterinář podívá do ptáka jaké má pohlavní buňky" nebo: "koupil jsem si andulku, bíločernou mutaci"...řeknu ti, že pokud já budu muset čekat než budu moci napsat kvalitní článek o aymarách pruhovaných, tak ty se toho nedožiješ...stačí se podívat na tvé stránky nebo na článek, který si napsal u nás, když to řeknu hodně zjednodušeně, tak tam bylo hodně nepřesných vyjádření...jinak pana Smrčka znám a uznávám jeho kvality, ovšem tvoje interpretace s tím nemá nic společného....a kdybych měl být naštvanej na každýho pinďu co má dva páry andulek jako jseš ty, tak bych se z toho nejspíš musel psychicky zhroutit...pokud máš problémy s tím, že jsem dostatečně neodborný, tak si můžeš přečíst mé články, napsal jsem jich tady zatím 12...tvůj článek o aymarách jsem si četl a musím říci, že mě místy příjde komický a hlavně mate čtenáře...
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 16.07.2007, 15:54:38 xxx.xxx.223.114
Teď něco k autorce dotazu..paní knížku: Encyklopedie ptáků v klecích a voliérách neberte vážně...ta nemá s chovatelstvím nic společného...jsou to komerční bláboly, navíc ještě přeloženeé, takže míra neodbornosti se tím umocní... tuto knížku si kupují začínající chovatelé, kteří nemají ještě zkušenosti...abych jenom nekritizoval, pokud už máte nějaký vybraý druh, tak doporučuji knížky od pana Vašíčka nebo články v archivu ifauny bývají také většinou kvalitní...článek o aymarách od Lukáše Říhy berte s rezervou, autor klade veškeré poznatky na zkušenosti s jediným párem!! pokud dobře vím, tak ptáci mu zatím ještě ani neodchovali, takže se nenechte zmást a přeji hodně štěstí v chovu...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 16.07.2007, 17:55:26 xxx.xxx.183.35
Osobně si myslím, že není důvod se dohadovat. Pokud to neustane požádám Admina, abych mohl takové příspěvky promazávat a nebo to udělá on, protože se tu mají podávat odborné rady a ne se tu dohadovat.

Pro Lukáš Říha - Luke112: Tu knihu vlastním a měl by si se podívat na datum vydání. To že si přečetl jednu knihu tě neopravňuje psát zde tak silná slova. Ubezpečuji tě, že jsem přečetl spoustu k ni a spoustu informací jsem prodiskutoval s velice dobrými chovateli. S aymarou je to jako s andulkou. Ručně dokrmený pták je většinou ochočený. nejde o dokrmování, ale o blízký kontakt s lidmi hned od rané věku. Kdežto pták, který vyletí z hnízda, má už širší rozhled. Ví, že jeho praví rodiče jsou ptačího druhu, ví, že ostatní ptáci odletí, když se přiblížíš k voliéře a spousta dalších věcí a proto aymara není tak krotká. Ano dá se ochočit, ale nikdy to nemusí dopadnout tak růžově. Může být opravdu plachá a co potom. Raději tazatelce doporučím jistotu, než něco co není jisté co záleží na mnoha faktorech a co se nemusí ani povést.
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
16.07.2007, 21:09:49 xxx.xxx.111.1
Uváděnou encyklopedii je potřeba brát opravdu s rezervami. Taky jsem si tu knihu před léty koupil a některé věci tam jsou nepravdivé.
S peroqem jsme již domluveni, že informace k chovu aymarů doplníme z překladů cizích webů.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.07.2007, 21:24:03 xxx.xxx.182.2
Pane hála já s vámi souhlasím.Když se neochočí bude plachá a co potom - to jefakt.Ale jako ručně dokrmení ptáci jsou lepší.ALe já nevim proc ale líbí se mi když si ochočím plachého ptáka..Ale každý má to jiný názor...Ale já vím musí se to brát s rezervou ale něco na tom pravdy je.Jo a já si nepřečetl jen jednu knížku kdybych to měl počítak tak nevim....něco kolem 35-45.Ale to je vedlejší.-Pane Tomiška já se k vám nebudu vyjadřovat žádné konflikty nechcu a já se vám už dávno omluvil ale vy jste omuvu nepřijal takže konflikt chcete tak max. vy....
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2007, 16:30:53 xxx.xxx.183.35
Tazatelka co založila téma, určitě nemá zkušenosti z ochočováním plachého ptáka, tak nevím proč ji doporučovat tento způsob.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.