chov andulek

dobrý den, dostal jsem na vánoce andulku. podle ozobí bych si tipl na samečka, neboť je bíle a začíná jít do modra (velmi jemné téměř nepatrné modré skvrnky). Je to normální, že stále sedí v kleci, moc se nehýbe a když už vyletí z klece nedaří se mu vrátit zpět. Jak dlouho trvá než se andulka vůbec adaptuje na domácí prostředí. A druhá otázka - známý mi radil, abych ho jednou za čas velmi opatrně "vykoupal".Mám to vůbec udělat nebo je to nesmysl. Děkuji
neregistrovaný Petr Horký neregistrovaný
Pane bože, já už jsem na otázky andulek nechtěla ani odpovídat,ale tohle však hraničí s blbostí. Kolik ten váš známý už andulek utopil. Takovou blbost slyším poprvé v životě. Sežeňte si nějakou knihu o chovu andulek. Přece není možné texty o chovu a držení opisovat stále na diskusi. A k tomu, že se andulka nehýbe, jak velkou máte pro ní klec? To bude asi ten největší problém.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den, prosím o radu. Mám samečka andulky 1rok, dobře ochočenýho. Chtěla bych mu pořídit kamaráda. Je vhodná samička nebo sameček, když nechceme mít mláťata? A ještě bych ráda, aby oba byli stejně přítulní. Je vhodné toho nového nejdřív ochočit v samostatné kleci a pak je dát teprve k sobě? děkuji :o)
neregistrovaný Martina neregistrovaný
Dobrý den,pokud nechcete mladé tak je samec na místě,a co se týká ochočení,tak andulka samotná zůstane krotká,pokud ji pořídíte kamaráda tak krotká nebude ani jedna...
neregistrovaný Radim neregistrovaný
Také mám stejné zkušenosti, ikdyž dáte dohromady dvě úplně krotké andulky, budou věnovat mnohem více pozornosti sobě než Vám.
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Dobrý den, chci se zeptat pořídil sem si dvě letošní andulky chci se zeptat zda se dají když jsou dvě ochočit
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
radši po jedné, dvě si vystačí a vás nebudou potřebovat
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Díky za odpověď
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
a ještě bych se chtěl zeptat u jedné andulky jsi nejsem jistý zda je to samička nebo sameček ozobí jí od prostředka hnědne a okolo je světle modré poradí někdo
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Dobrý den, naší andulce vyrostlo pod zobáčkem něco takovýho, nemůžete mi někdo poradit co to je a jak to léčit? Děkuji

  • Obrázek
neregistrovaný Karel neregistrovaný
Karel:

Dobrý den, naší andulce vyrostlo pod zobáčkem něco takovýho, nemůžete mi někdo poradit co to je a jak to léčit? Děkuji


Nemá vápnku ? Pokud ano tak na internetu rad mraky

 

Ivanoe Ivanoe 27 příspěvků

Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme dvě andulky - respektivě anduláky. Jeden je úplně ok, ale ten druhý má nějaký špatný zobáček - viz foto. Jinak je v kondici, povídá, baští není nijak od toho druhého terorizovaná.... Dáváme zobání s minerály, přidali jsme k sépiové kosti nějakou kostičku s minerály, ale výsledek žádný. Předem děkuji za rady.

Ivana K.

  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Ivana neregistrovaný
Dobrý den, máme mladou andulku, rádi bychom ji ji pořídili takový ten ptačí strom, tedy klacky chceme nechat porůst rostlinou. Nevíme ale, kterou. Našla jsem, že lze do voliéry dát břečťan, na jiných stránkách ale píší, že je pro ně jedovatý. Tak nevíme, můžete poradit, jak to tedy je? I v knize píší o břečťanu popínavém jako o vhodném. Pokud nedoporučujete tuto rostlinu, jakou tedy jinou vhodnou? Našla jsem i bez, ale na jiných stránka opět píší, že je pro ně jedovatý. Děkuji za odpověď, Irča B.
neregistrovaný Irča neregistrovaný

Ahoj ,potřebuji raduwink včera jsem si zakoupila andulku ,ale cestou domu jsem zjistila ,že má podkus. Můžete mi prosím o tom říct něco víc. Děkuju moc

  • Obrázek
neregistrovaný Wendy neregistrovaný

Nevím, zda vaše andulka ještě žije, upřímně doufám, že ano, ale je to i rada pro chovatele, kteří se na tuto stránku podívají. Vaše andulka má na fotce jasně viditelný takzvaný svrab, což je onamocnění zobáčku způsobené roztoči a je potřebá s tím co nejdříve zajít k veterináři.

neregistrovaný I love parrots neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ivana z 12.03.2015, 16:40:12

Je to začínající svrab. Co nejdříve zamiřte k veterináři

neregistrovaný I love parrots neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 12.10.2015, 08:40:54

Je to moc zajímavé. Nejspíše nějaká mutace zobáku. Jestli jí to nedělá problém se žraním, myslím, že je to v pořádku.

neregistrovaný I love parrots neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Orina z 17.03.2010, 20:12:47

Toto není blbost. Andulky se MUSÍ koupat jestli nechcete aby vám onemocněla

neregistrovaný I love parrots neregistrovaný

Odpovídalo tu už mnoho lidí, všechny zprávy jsem si nepřečetl, ale kdyby měl poradit všem chovatelům, co chtějí chovat nějaké ptáky, tak bych jim poradil toto:

Nikdy nezačínat s chovem andulek. Protože je odchováte, i kdyby jste je chovali v mikrovlnce a žádné zkušenosti si z nich nevezmete. Já osobně jsem začal s párem rosel pestrých a taky se odchovávají poměrně lehce, ale nejde to ani náhodou tak jak s andulkou. S andulkou je to hrozná stráta času. Navíc budete mít často problémy, protože andulky jsou hrozně agresivní ptáci. Chovám ptáky "už" 7 let a doporučil bych začátek s roselami úplně všem.

DagosLiso DagosLiso 35 příspěvků
DagosLiso DagosLiso 35 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 60 (celkem 60)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »