Aktuálně: 5 019 inzerátů173 934 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Papoušci senegalští - odchov

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.08.2007, 20:04:34 xxx.xxx.183.35
Zatím nechci předbíhat, ale dneska jsem při kontrole vyfotil jednu fotečku a byl jsem mile překvapen. Držte mi prosím palce byl by to můj první odchov.
Obrázek
Kenny
Kenny (17 příspěvků) 06.08.2007, 21:39:37 xxx.xxx.210.6
jj doufam že vam to vyde lip nez me letošní sezona.akorat,neńi ta budka pro toho papoucha nejaka mala?moc se v tom nevyznam ale jen podle toho jak ma zohnuty ocas.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 07.08.2007, 10:04:18 xxx.xxx.182.2
Já bych řekl že budka je ideální.Né kvůli samici ale kvůli mladým.Uvažte kdyby budka byla menší a byly tam(kdyby se to povedlo a přeju panu Hálovi aby se mu povedlo) tři mláďaa spolu s rodiči.Myslím že by to nějaké mládě nepřežilo.Tato budka je myslím dost dobrá a by vní mohli být mladí i rodiče.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.08.2007, 13:59:43 xxx.xxx.183.35
Ano, jak tu napsal Zbyněk budka je velká. Pro senegalce je vyhovující průměr 20 -22 cm a výška 50 cm. Takovou budku měli z venkovní strany a nelozili do ní, protože byla z venku. Pak jsem umístil budku do vnitř o velikosti 24 cm průměr a výška 70 cm. Papoušci okamžitě budku začali navštěvovat. Jinak 3 mláďata je zlatý střed, ale nepředbíhejme. Nechci to zakřiknout
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.08.2007, 14:42:21 xxx.xxx.183.35
Toto je dnešní fotka. Pár se sklidnil a nejsou tak plaší, jako vždy. Vajíčka jsem v klidu prosvítil a jsou všechny oplozeny. Pár mě sledoval z vrchní části budky.
Obrázek
zbynek kadlcik (neregistrovaný) 15.08.2007, 16:59:25 xxx.xxx.46.67
pane halo prosimvas jakou mate vystylku pro senegalce diky za odpoved
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.08.2007, 19:25:46 xxx.xxx.183.35
Jako podestýlku všem ptákům podávám hrubší hobliny. Někdy je raději pro jistotu přes hrubší síto proberu, aby v hoblinách bylo co nejméně prachu a aby měli ptáci jen ty hrubé kusy podestýlky. Tady u papoušků senegalských co mi právě sedí na vajíčkách mají kmenovou budku a tak část podestýlky tvoří i třísky, které si senegalci sami naštípali z budky. Senegalci vždy před hnízděním část hoblin vyhazují, když si upravují budku, ale vůbec jsem je nemusel přidávat, protože jak říkám sami si něco naloupali z kmene budky a druhá část podestýlky jsou právě hobliny.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 15.08.2007, 21:43:02 xxx.xxx.29.233
Ahoj
Doufám, že se ti podaří úspěšný odchov. Až budou mláďata vylíhlá pokus se o nějakou fotku. Budeš mláďata dokrmovat nebo je necháš odchovat rodiči?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.08.2007, 22:55:18 xxx.xxx.183.35
To ještě nevím. Mám v plánu pokud se vylíhnou všechny tak dvě odeberu k ručnímu dokrmení a jedno v hnízdě ponechám, abych zjistil jak se zachovají rodiče. Jestli ho zabijí ze stresu nebo ne. Každopádně dvě asi odeberu a budu možná dokrmovat senegalce od známého a tak se pokusím za pomocí DNA sestavit i nepříbuzné páry z ochočených senegalců. Ještě se uvidí. Snad nějaké fotky budou, ale nebudu to přehánět, protože nechci aby rodiče mláďata ze stresu zabili.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.08.2007, 13:23:17 xxx.xxx.183.35
Tak teď kontroluji budku denně, protože doba inkubace je moc dlouhá. Literatura uvádí 25 dní od 2 sneseného vajíčka a někde jsem četl 27 dní. Já jsem zaznamenal 2 vajíčka v budce 1. srpna a proto jsem pomalu začal nedoufat. Dnes při kontrole jsem zjistil, že jedno vejce má prasklinku a při podržení vejce jsem cítil tlukot mláděte, jak se dostává ven ze skořápky. Slyšel jsem taky pískot mláděte. Zde zasílám fotku, ale bohužel ta prasklinka nejde vidět. Nechám to na přírodě a nebudu mláděti nijak pomáhat. Je to velice zajímavá zkušenost, protože podle mé zkušenosti je tedy inkubace 28-29 dní od druhého sneseného vajíčka. Zkušenější chovatel by mohl říci, že je to stanovenou vlhkostí, ale na svoji obranu musím říci, že denně se samice koupe a když jdu měnit vodu, tak v misce na vodu prakticky není skoro žádná voda, takže samice poctivě chodí vajíčka vlhčit a pro jistotu jsem umístil před budku asi cca 50 cm velký kýbl s vodou.

Co se týká druhého páru, tak hodně rozebrali jednu budku ze zadní i přední části (dřevotřískové desky), ale navštěvují vyšší budku, která je pro senegalce v průměru až moc velká. Pokud v ní zahnízdí, tak mi to potvrdí jedno a to, že když ptáci chtějí, tak zahnízdí prakticky v čemkoliv. Budka je asi cca 70 cm vysoká a navštěvuje ji převážně samec. Dle dostupných informací vím, že v době hnízdění nejdříve samec láká samici do budky. Věřím, že tento pár mi zahnízdí v zimním období až ptáci budou mít dobrou teplotu a dostanou se do toku.
Obrázek
Zakous (neregistrovaný) 29.08.2007, 13:19:19 xxx.xxx.94.161
Hicksi gratuluju to je nadhera ty prcky mas od tech tvejch rucne dokrmenejch?Jak je stara ta para
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.08.2007, 20:50:44 xxx.xxx.183.35
Ne toto jsou mláďata od páry z odchytu jsou staří asi cca 4 roky. Dneska jsem slyšel mládě pískat, takže po včerejší kontrole je všechno v pořádku. Budu se snažit je co nejméně rušit.

Zde přikládám dnešní krmnou dávku. Ve vodě jsou vitamíny od firmy aquamid. Přípravek Aquaker. Jinak naklíčené zrní společně s jeřabinami a čerstvou slunečnicí z vlastního pole. Ve spodní misce je vaječná míchanice (co dům a zahrada dala). V největší misce je jablko, hruška, mrkev, paprika, hroznové víno a buráky samozřejmě nepražené. Dnešní krmení je slabší, protože zítra budu krmit, už v poledne místo navečer, protože jedu do práce.

Ve vaječné míchanici je strouhanka, piškoty, mrkev, tvaroh, vločky, sušené banánové chipsy, sušený kokos, květy afrikánů, květy žebříčku, listy žebříčku, suchá vaječná míchanice, uvařené vejce i se skořápkou, lněné semínko, ptačí grit, mrkvová nať a to je asi všechno. Tyto ingredience jsou rozmixovány a dobře promíchány.

Směs zrní se skládá asi z cca 13 druhů zrnin. Tři druhy čiroku, niger, kardi, žíhaná slunečnice, bílá slunečnice, tři druhy prosa, konopné semínko, oves, lesknice, pšenice, fazolky mungo, čočka, kukuřice. Možná jsem na něco zapomněl, ale to je detail.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.08.2007, 20:52:03 xxx.xxx.183.35
Ne toto jsou mláďata od páry z odchytu jsou staří asi cca 4 roky. Dneska jsem slyšel mládě pískat, takže po včerejší kontrole je všechno v pořádku. Budu se snažit je co nejméně rušit.

Zde přikládám dnešní krmnou dávku. Ve vodě jsou vitamíny od firmy aquamid. Přípravek Aquaker. Jinak naklíčené zrní společně s jeřabinami a čerstvou slunečnicí z vlastního pole. Ve spodní misce je vaječná míchanice (co dům a zahrada dala). V největší misce je jablko, hruška, mrkev, paprika, hroznové víno a buráky samozřejmě nepražené. Dnešní krmení je slabší, protože zítra budu krmit, už v poledne místo navečer, protože jedu do práce.

Ve vaječné míchanici je strouhanka, piškoty, mrkev, tvaroh, vločky, sušené banánové chipsy, sušený kokos, květy afrikánů, květy žebříčku, listy žebříčku, suchá vaječná míchanice, uvařené vejce i se skořápkou, lněné semínko, ptačí grit, mrkvová nať a to je asi všechno. Tyto ingredience jsou rozmixovány a dobře promíchány.

Směs zrní se skládá asi z cca 13 druhů zrnin. Tři druhy čiroku, niger, kardi, žíhaná slunečnice, bílá slunečnice, tři druhy prosa, konopné semínko, oves, lesknice, pšenice, fazolky mungo, čočka, kukuřice. Možná jsem na něco zapomněl, ale to je detail.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.