krmení žako

ahoj všem,mám pár odchytových žakú.asi 10měsiců.normálně jedli pili hodovali.po otevření výletu do venkovní voliéry přestali skoro žrát.mají přístup ke krmivu jak venku,tak i doma.přez den snědí jen pár zrníček.když je na noc zaženu zpátky domů,tak teprve pak začnou normálně zobat.a snědí toho dost.proč nežerou přez den a není to pro ně nebezpečný,nafutrovat se večer?dík tom
  • Obrázek
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
no tome, jestli si je měl zavřené , když si dělal venkovní prostory tak to může být tím. oni totiž byli už zvyklí na vnitřek. chvilku to bude trvat , než si zvyknou ale časem by se to mělo zpravit. ať se daří!
neregistrovaný Martin neregistrovaný
Podle mě je to spíše počasím. Pokud je vedro, tak ptáci přes den méně žerou.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
kdyz prestehuju zaky na leto ven do voliery, 2 dny nezerou. pak je hlad donuti se smirit s tim, ze se domu proste nepujde.

ptacii zerou hlavne rano a vecer a v horku vubec zerou celkove malo.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pokud se jedná o dchytové žaky tak se není čemu divit, jsou to hrozní konzervativci, reagující na každou podstatnou změnu přímo hrozně. Nějakou dobu jim to bude trvat, pokud vůbec ke změně dojde.
Další chyby na jejich již tak chabé psychice může nadělat vaše zmiňované zahánění do vnitřních prostor.
Odchytoví žakové jsou kapitola sama pro sebe.
cone cone 1412 příspěvků
Děkuji moc za rady,asi to bude tím teplem,protože jinak celkově na nich stres nepozoruji,dokonce ráno už čekají ve vnitžní voliéře na otevření okénka a večer ( to jsem asi napsal špatně) je nezahánim,ale sami si v určitou hodinu zalezou zpátky a pak začnou žrát.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »