andulka průjem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli moje andulka nemá nějakou nemoc protože má normální trus ale hodně vody kolem něj a je to takové zamíchané ale né úplně. A popřípadě čím bych to mohl léčit?? jsem začátečník tak poradtě prosím
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
pojkud davate andulce ovoce,zeleninu či traviny tak je na tyden vysaťte a mělo by to přestat!!!
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ted už delší dobu nedostala nic tak proto se ptám
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
no tak to fakt nwm......dival sem se na svoje andulky a kolem trusu maji taky nejakou vodu....asik to bude normalni.....vyčkejte na radu jinych chovatelu...snad se nekdo ozve:-D
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Uvědomte si jednu věc. Zde na fóru neodpovídají veterináři a i kdyby odpovídali, tak vám napíší, že musí andulku vidět. To ovšem znamená přinést do ordinace ne poslat fotku skenerem! Tak budete nejen chytřejší co se týká vaší andulky, ale případně i dalších papoušků u kterých můžete mít obdobný případ. Co myslíte jak to dělají zkušení chovatelé. Jdou se poradit k odborníkovi aby příště věděli!!!!
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Vodnatý trus nebo dokonce průjem je vždy znamení být ve střehu. Pokud je to způsobeno stravou obsahující větší podíl vody jako je zelenina a ovoce pak je vše v pořádku, ale většinou je to znamení závažnějšího zdravotního problému. Závisí také na barvě a to i urinálního podílu. I to má určitou vypovídací hodnotu.
Lze zkusit přestat podávat zelené a ovoce, podat dřevěné uhlí pro ptactvo (ale jen krátkodobě - 1- 2 dny) a nabídnout nějaká vhodná probiotika např. Oro digest nebo Probi zyme. Pokud problém pžetrvává po více než dva až tři dny pak se patrně jedná o závažnější problém.
Na otázku průjmu nemůže nikdo odpovědět pouze při konstatování, že andulka má průjem. Pokud byste trus alespoň vyfotil dá se alespoň trochu usuzovat.
Osobně servíruji čerstvé ovoce nebo zeleninu každý den celá létam, ale vodnatý trus nepozoruji nicméně může se to asi stát pokud andulka není na různorodou stravu zvyklá a je pouze na semenech. Stává se mi to pouze krátkodobě u mláďat po odstavení.

Doufám, že to ve vašem případě nebude nic vážného.
neregistrovaný Adf neregistrovaný

Prosím o pomoc

Mám andulku(samečka).. Dneskdyž jsem přišla ze školy,zjistila jsem,že jen sedí na klecimá zavžená očíčka a má průjem.. Podle mě neřralprotože miska je plná.. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.04.2016, 15:32:16

nehledejte pomoc tady...mazejte k veterináři a to rychle...může to být cokoliv a pokud nejí tak možná ani nepije..a mohl by Vám hlece umřít...

tujinka tujinka 57 příspěvků

Dobrý den, máme andulku a ta má už tak 2dny černý trus. Co by to tak mohlo být? Pije a žere normálně a chování má taky nrmální.

  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný rybaryb@seznam.cz neregistrovaný

Já mám chov andulek a každá od času kálí černý trus. Dejte jí písek na trávení a mělo by to přestat. Alespoň mě to pomohlo.

DagosLiso DagosLiso 35 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 10 (celkem 10)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »