Experiment (křížení krůt)

Zdravím vás přátelé (chovatelé)
Příští rok rozjedu takový menší experiment týkajíc se skřížení krůty kanadsé širokoprsé (klasická bílá krůta jak ji známe každý) s krocanem bronzovým.
Původně byly všechny 3 určené na výkrm a porážku ale týden před porážkou začala jedna krůta nést a tím si prozatím zachránila život a stala se součástí mého nového experimentu.
Krůta váží okolo 9kg a krocan by měl mýt v dospělosti 8kg
Máte někdo zkušennost s tímhle křížením?,
Napište i vy vaše poznatky a zkušennosti s jakýkýmkoliv křížení rádi zde o tom budem diskutovat..
  • Obrázek
civka civka 102 příspěvků
ještě jedna fotečka, abych se přiznal tak jsem moc moc zvědavý jak tento pokus dopadne..
  • Obrázek
Tak nejdříve ten krocan na fotce je krocan český divoce zbarvený bíle lemovaný, bronzové krůty nemají bílé lemy , ale hnědé. U nás je bronzových krůt hrozně málo, má je jen pár chovatelů. A teď znám se s člověkem od Opavy, který letos zkoušel tyto 2 druhy křížit obojím způsobem, tedy českého krocana na širokoprsou krůtu i obráceně a prý už to nikdy zkoušet nebude, že bylo hodně čistých vajec. A navíc širokoprsé krůty dlouho nevydrží pokud si je chce člověk nechat do chovu, tak mu časem chcípnou.
Navíc česká krůta si sama vysedí a maso má daleko kvalitnější než krůta širokoprsá. Přikládám fotku krůt českých divoce zbarvených bíle lemovaných z výstavy z minulého týdne ze Senice na Hané
  • Obrázek
Alesh Alesh 15 příspěvků
Pane Tichota Měl bych pokud možno zájem o pár perliččích vajec do líhně.
A chtěl bych se jěště zeptat jestli máte husy chovné
nebo si kupujete housátka protože sháním taky vejce husí . Ale vše až na jaro.
kovato kovato 176 příspěvků
Krocan český divoce zbarvený bíle lemovaný
s krůtou kanadskou širokoprsou ( klasický brojler)
  • Obrázek
A zde je výsledek, první 3 vejce které krůta snáší vždy ob den. pro jistotu jsem si přizval kamaráda (inseminátora) který stříkačkou odebral semeno z krocana a vpravil ho do krůty, to vše dělá tak jednou za 4 dny. Až jich bude okolo 10ks půjdou do líhně..
  • Obrázek
drzim palecky
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
mal by nekdo na prodej krutu samici, mam jen samce
ja krizim husi ceske a pomoranske a to sou brojleri panecku ty rostou jako z vody houser p a husa č je mi 12 let a mam z nich radost
neregistrovaný lukas.T neregistrovaný
Ja zas budu mít husy ladenské z drubežarny benkovice už se těšim.
neregistrovaný Vojta Záškolný neregistrovaný
dobrý den mám taky krůtu brojlerku a samec je český divoce zbarveny mám už 4 vejce ve snášce vejce krůtě nechávám v hnizdě nerozbíjí je a stara se oně jen bych se chtěla zeptat jestli je normální že se na hnízdě střídá s krocanem. Jeden den sedí ona a pak zase on.A ještě jeden dotaz krůty jsem nikdy neměla a nevím přesně jak vypadá když krocan spojímá.
neregistrovaný petra dvorackova neregistrovaný
je to normalni
a experiment dopadl jak na to tu vsichni cekame
sedlak146 sedlak146 4 příspěvků
Pane martine civko co chovate zakruty a jake sou nejlepsi pa vojta
neregistrovaný Vojta Záškolný neregistrovaný
Experiment nedopadl dobře, krůta nanesla okolo 25 vajec, snášela 1 vejce během 3-4 dní a pak ke konci líhnutí ještě vypadl proud. Podařilo se mi vylíhnout a odchovat pouze 1kus
  • Obrázek
Pokud to bude krůta tak bude chovná, byl bych vám vděčnej kdyby jste mi někdo napsal pokud by z obrázku poznal o jaké jde pohlaví..
  • Obrázek
Má ještě ochmířenou hlavu takže se pohlaví nedá poznat.
Marťan Marťan 669 příspěvků

Jednou jsem to zkusil, matka byla bílá širokoprsá tak 10 kg, otec šedý tak asi 8 kg, líhl jsem pod slepicí, oplozenost dobrá, nalíhli se začátkem červa, zabíjel jsem v prosinci. Moráci měli vykuchaní 15 kg, vzhledově byli všichni stejní, velmi pěkní, barevně něco mezi. Má zkušenost. Křížení zdar.

neregistrovaný brezkapavel neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »