zahnízdění andulek

Dobrý den,

mám takový menší problém s andulkami. Mám páreček doma v kleci. Do teď neměly budku a najednou mi před 2 měsíci snesla andulka 2 vejce do krmítka. Nic z toho nebylo, protože na vejcích neseděla. Tak jsem jí dala papírovou budku do klece, ale ona na cokoliv cizího v kleci reaguje tak, že všechno zlikviduje. Ale teď mi znovu snesla vejce do krmítka. Zatím na nich sedí a tak si myslím, že se to tentokrát povede. Problém je ale v tom, že nevím co dělat kdyby se něco vylíhlo. Pak mi popadají mezi šprincle, protože jsou na dně klece. Jak zabránit tomu, aby už dál nesnášela vejce, aby se nestrhla i když jí nedávám budku a snáší si kam chce.
Děkuji za každou radu
neregistrovaný Ivana Ševčíková neregistrovaný
Tak jí dejte normální dřevěnou boudu pro andulky ať zahnízdí tam. Vejce jí přendejte do boudy. Budka by měla být zavěšená, andulky nerady hnízdí na zemi. Pokud máte malou klec tak jí připevněte z venku tak, aby byl vletový otvor s bidýlkem uvnitř klece.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
nevim, ze jste prekvapena. Kdyz si poridite parek , tak musite preci pocitat s tim , ze se budou parit.
neregistrovaný kajik neregistrovaný
překvapená nejsem, jen jsem si myslela, že k tomu potřebují tu budku. To abych jim vyndala krmítka aby se mi nestrhla.
neregistrovaný Ivana Ševčíková neregistrovaný
pokud mate nejakou malou klec, kde by budka zabrala moc mista, tak bude lepsi jak je psano nahore, dat budku z venci.
neregistrovaný kajik neregistrovaný
otázka na zahnízdění- stále se pusinkují je vidět jak se mají rádi .Je to párek a já nevím jak postupovat aby měla vajíčka a zasedla
  • Obrázek
neregistrovaný Mirka Dvořáková neregistrovaný
Pokud chcete aby andulky zahnízdily, musíte jim poskytnout vhodnou budku (v dobrém zoo-obchodě se dá koupit).Dále je vhodné zpestřit jim stravu(ovoce,zelenina,klíčené zrní,vaječná míchanice)A jestě jedna dobrá rada: určitě vyhoďte z klece ty plastové bidla, a dejte jim tam pěknou přírodní větev, vhodné jsou z ovocných stromů,vrby,lísky,černého bezu....
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pro 84.230 : Pokud máte jen andulky jen v ozdobné klícce, tak bych hnízdění nedoporučil . Zvažte to , proč chcete aby vám zasedli .
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
musim souhlasit s prispevkem vyse. Ty plastove hracky a bidylko je fakt des. Muzete tam dat prece prirodni vetvicky.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Mirko, ještě bych doplnil. Andulky máte krásné, ale samička by měla mít alespoň 10 měsíců.
Ty plastová bidýlka nemají v kleci skutečně so dělat. Jestli budete mít někdy čas tak koukněte na nějaké obecné info o andulkách.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Dobrý den. Prosím o radu . Chovám doma andulku a ta začala snášet vejce. Jenže je problém kde. Neměla budku ,jenže se jí zalíbil nás šuplík s příbory a chce v něm hnízdit,to však nepřipadá v úvahu . Bohužel své první (a zatím jediné) vejce omylem rozbila: shodila ho z poličky kde ho snesla. Rychle jsem jí vyrobila budku papírovou ,moc si jí ale nevšímá,stále chodí okolo šuplíku. Problém je tedy to,kde chce dokončit snůšku. A problém druhý : chceme předejít chronické snášce,která andulku může stát život. Jenže té se dá předejít pouze když nemá budku. Jenže když jako budku bere šuplík kterého se zbavit nemůžeme.. Děkuji předem za radu.
neregistrovaný Nina neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 11 (celkem 11)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »