kříženci

Vážení chovatelé, v roce 2007 u mě došlo k nechtěnému zkřížení mezi samcem r.pestré se samicí červenočapkové. Společně byly ve volieře se samcem korely, samcem červenokřídlého a párem andulek. Měl jsem je jako liché kusy, pro strýčka příhodu, kdyby něco uhynulo z chovných kusů. Jaké překvapení, když se v budce ozval pískot vylíhnutých mláďat. Ze čtyř vajec tři mláďata. Podotýkám, že na odchovu se podílel i samec korely, který po celou dobu sezení samice na vejcích,byl nepřetržitě v budce a po vylíhnutí pečlivě krmil jak mladé tak samici na hnízdě.Samec pestré obstarával krmení samice mimo budku a po vylétnutí mladých krmil spolu s korelou venku. Byla to taková správná trojka. Přikládám fota. Všechna mláďata přežila, dvě samice a jeden samec, který letos v září uhynul. Nechal jsem si je v jedné volieře s dalšími papoušky (2 samci mníšků, 2 samci horských, samec červenokřídlý, samec rosely, pár zpěváků, letošní 4 výletky červenočapkových). Voliera je 4,5x1,5x2,0 metry, soužití všech pospolu je bez problémů. Ještě jednou podotýkám, že tito kříženci nebyli plánovaní, protože jsem nevěřil tomu, že by se tato dvojice dala dohromady. A když už se vylíhnuli, okroužkoval jsem je, rostli jak z vody, tak mě jich bylo líto zprovodit ze světa. Proto dostali šanci na přežití a dva žijí a dožít je nechám. Tak mě snad odsuzovat nebudete.
  • Obrázek
neregistrovaný alf neregistrovaný
nevím, proč by se měli kříženci utrácet? když už se povede kříženec tak ho stačí dát někomu domu na mluvení. Udělal jste dobře že jste je nazabil.
neregistrovaný jakub.ara neregistrovaný
Větu:Tak mě snad odsuzovat nebudete, jsem napsal proto, že na jedné diskuzi jsem byl upozorněn, že mezidruhové křížení je nepřípustné. A jak jsem psal, nechal jsem je a oni žijí. Jen si dávám pozor, aby k takovému dalšímu zkřížení nedošlo.
  • Obrázek
neregistrovaný alf neregistrovaný
4 alf - velice zajímaví a pěkní papoušci. Určitě bych je ponecha i já. Nelze odsoudit neúmyslné křížení, v podstatě nelze odsuzovat ani záměrná mezidruhová křížení. Včera jsem na portugalských stránkách našel propagaci nové mutace agapornise fišeri, autor uvádí že je přenesena z agap. hnědohlavého. Takže jak asi vznikla? Křížením.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Ahoj a dobrý večer máš pěkný křížence ale mě trochu připomínají Kakariky :-)
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
Křížit se nemá pak z toho vznikne kočkopes
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
to není kočkopes :-) , jen dnešní "móda", tohle je zlatý retrívr obarvený ( lepší barvou na vlasy) na tygra.............
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
:-)) :-)) snad tomu nevěříte že je to kříženec. Nebo jste na to doopravdy naletěli :-)) I kdyby to nebyla barva, tak je v dnešní době kdy se provádí různé fotomontáže možné přeci všechno :-))
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Pěkný kříženec :-)
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
I mě se" zadařilo" nechtěné křížení. Ve společné voliéře se mi spářili nádherní s horákama. Vznikli docela pěkní ptáci viz. foto. Žádný z nich nebyl použi do chovu. Skončili v okrasných voliérách jako rarita u lidí,kteří nechtěli odchovávat,nebo v domácnostech jako mazlíci. 2 Ks jsem věnoval do Pražské ZOO. Dnes už mám páry v různých voliérách a každý má svoje čisté mladé. Biker70
  • Obrázek
biker70 biker70 235 příspěvků
Foto 2
  • Obrázek
biker70 biker70 235 příspěvků
Foto 3
  • Obrázek
biker70 biker70 235 příspěvků
A poslední
  • Obrázek
biker70 biker70 235 příspěvků
Pěkní , kdo byl otec - barraband nebo horský?
neregistrovaný cone neregistrovaný
Měl jsem obě kombinace. Vyměnili si partnery dokonale.V jednom hnízdě 3 v druhém 4. Zkusím zapátrat ve fotkách a najít ještě nějaké. V podsatě,ale byli stejní. Spíše podobní horským,jen bez červených znaků na křídlech. Bohužel nemám tušení,jak se probarvili v dospělosti. Biker70
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Taky se mi líní. Řekl bych že postavou jsou podobní spíš nádherným, na prvních fotkách jde vidět, že nejhsou tak mohutní jako horští a zbarvením spíš na horáky.
fylip fylip 1289 příspěvků
Na fotkách jsou těsně po vylétnutí,tak nejsou ještě osvalení. Později nebyl žádný rozdíl pozorovatelný. Biker70
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Mohla bych se zeptat co se stane když skřízim agapornise a andulku?
neregistrovaný Sanun20 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 38 (celkem 38)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »