Aktuálně: 5 598 inzerátů168 333 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.08.2015, 19:25:56 xxx:xxx.d00c:e951

Zdravím,

 

jde o Roselu penantovou - přírodní. Pokud možno, opravdu jí odchytněte. I kdyby přežila dravce, tak přesto, že jde o velmi otužilého papouška, zimu by nejspíše nepřežila. 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.08.2014, 14:33:21 xxx:xxx.8bde:

Tak eklektus dál roste a rodiče se vzorně starají. Doufám, že to tak zůstane. Dneska má třináct dnů, takže zítra budu kroužkovat. Snad to rodiče vezmou klidně. 

Dnes jsem v budce našel i zelené péro, takže je možné, že už do ní leze i samec, ale ještě jsem ho tam neviděl. 

Samice neustále žebrá o nakrmení, ale samec jí nekrmí.

Přikládám aktuální fotku z dneška. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.08.2014, 22:41:10 xxx:xxx.8bde:

Zdravím. Tak trošku později, ale přce, přidávám fotku mladého ve věku devíti dnů. Dnes je mu už o den více a roste doslova před očima. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.08.2014, 23:01:26 xxx:xxx.8bde:

Díky Matuši. :) 

Eklekti dál suprově krmí. Samice z budky vyléza jen při krmení, jinak je neustále v budce. Mladý má neustále plné volátko, takže super. :) 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.08.2014, 19:59:03 xxx:xxx.8bde:

Opět zdravím. :) 

Dnes jsem při krmení slyšel z budky u eklektů pípání, proto jsem jí skontroloval a zjistil, že mají jedno mladé, které má plné volátko, takže samice naštěstí krmí. :) Druhé vejce je také oplozené, ale samice jej nejspíš nechtěně poškodila a je promáčknuté, takže z něj nejspíš nic nebude. Snad teda odchovají mladé až na bidlo. :) 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.07.2014, 12:27:11 xxx:xxx.8bde:

zdravím a oživuju po delší době. :)

Z jara mi eklekti snesli dvě vejce a to dost zvláštním způsobem, jelikož samice první vejce snesla v neděli a druhé následovalo až další sobotu, takže šest dnů rozdíl. To jsem opravdu nečekal. Před tímto hnízděním jsem viděl nějaké pokusy o páření, ale nebylo to nic moc. Po nějaké době samice jedno vejce z budky vynesla a zůstalo jedno, které bylo neoplozené.

Nějakou dobu se nic nedělo a já jsem neviděl ani páření, až jsem  samici asi dva týdny zpátky našel v budce opět na dvou vejcích. Dneska se mi je podařilo prosvítit a jsou obě plné, tak snad to vyjde a zpraví mi to nevydařenou sezónu. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.04.2014, 00:22:00 xxx.xxx.162.247

Tak k eklektusům a korelám se přidal už i jeden pár vousáču ( dnes první vejce) a své první hnízdění započal i pár alexandrů rudohlavých - zatím dvě vejce. 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.04.2014, 16:51:25 xxx.xxx.162.247

Tak to vypadá, že se konečně začala rozjíždět sezóna i u mě. Korely sedí na pěti oplozených vejvích a dnes se k nim přidali i eklekti - jedno vejce. Tak snad z toho něco bude. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.04.2014, 19:32:13 xxx.xxx.162.247

Tak u mě se to zatím pořád ještě nerozjelo, vejce mají akorát korely. 

U obou párů vousáčů to čekám každým dnem. Stejně tak snůšku čekám u amazónků, kde už má samice svěšený ocas a zdržuje se stále více v budce.

Eklekti se ještě několikrát pářily, nebo se o to spíš tak nějak pokoušeli a samice už nocuje jenom v boudě, stejně tak tam je dost často i přes den, tak uvidíme, jestli se něco povede. Samec je oproti předchozím dnům extrémně hlučný. 

Rudohlaví jsou v toku, ale neviděl jsem žádný zájem o budku, vždy ráno po vypuštění vyletěli ven, potom se šli akorát jednou za den dovnitř nažrat a až do večera byli zase venku, takže o budku, která je umístěná vevnitř ani nezavadili. V neděli jsem si řekl že je zkusím nechat zavřené a tak byli celé pondělí, úterý i dnešek zavření. Když jsem dneska kontroloval budku, je rozhrabaná, tak snad se povede odchov. 

U latamů už mají samice také svěšené ocasy, takže očekávám, jestli se něco povede, páření jsem neviděl. Králováci mi připadají úplně mrtví. Neustále sedí vedle sebe, samec sem tam samici nakrmí, ale to je všechno, nic jiného se u nich neděje. Samice dokonce ani nenavštěvuje budku. Co radíte Vy, kteří je odchováváte? Má cenu zkusit ještě teď změnu partnera? 

 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.03.2014, 18:08:03 xxx.xxx.162.247
Odpověď na příspěvek uživatele fylip z 30.03.2014, 18:07:07

Ještě jsem zapomněl napsat, že samice eklekta už také dnes navštívila budku, tak snad se něco povede. 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.03.2014, 18:07:07 xxx.xxx.162.247

Tak pomalu ale jistě dostihla sezóna i mě. 

Oba páry vousáčů hrabou v budce a každý den se páří, rudohlaví jsou v toku, ale až dneska jsem dal budku, tak uvidíme, je to pár rok 2011, který jsem sestavil na podzim. Horáci hrabou v budce, králováci zatím nic, oba páry latamů hrabou v budce. Dneska jsem poprvé přistihl při páření i amazónky černotemenné a včera, asi dvě hodiny po přestěhování do venkovních voliér se pářili i eklekti. Venezuelci hrabou v budce a jsou v toku. Páření jsem zatím neviděl. Jdou hodně k sobě, spí jen vedle sebe, spolu se chodí nažrat a přes den taky sedí jen spolu. Samice se samci neustále nastavuje, samec létá po voliéře jak střelený. neustále pochoduje po bidle tam a zpátky, ale páření jsem neviděl. Jak to máte u amazoňanů Vy? Chovají se v toku podobně? A co sezóna celkově, jak začíná u Vás? 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.02.2014, 22:35:39 xxx.xxx.162.247

Tak mě dnes zlákalo počasí a otevřel jsem okna alexandrům rudohlavým a vousatým. Samozřejmě ještě nekrmím pestře, abych je sklidnil, vysadil jsem už i ovoce a zeleninu a krmím nyní jenom suchým a třeba deně jenom kousek jabka atd. 

Uvidíme, co z toho bude na jaře, dva páry vousáčů jsou chovné a rudohlavé jsem sestavil na podzim, jsou to 2011 a jdou perfektně k sobě, kde je jeden je vždycky i druhý, létají pořád spolu, spí spolu, probírají si peří.

Přikládám nějaké fota. 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.01.2014, 13:04:18 xxx.xxx.162.247

Mi se třeba naopak nový vzhled poměrně líbí. Podle mě to je jen o zvyku. Pamatuju si, jak se změnil vzhled na Ifauně. Ze začátku také každý nadával a teď už si nikdo ničeho ani nevšimne, naopak bych řekl, že s tím jsou lidé spokojení. A stejné to podle mě bude i tady. Jediné, co se mi trošku nelíbí, je bílé pozadí. Myslím, že na jiném, trošku barevném pozadí by to více vyniklo, ale jinak to je super!