Slepice a jejich nosnost

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, které plemeno slepic má nejvyšší nosnost. Lze to vůbec nějak jednoznačně určit?

Děkuji.
neregistrovaný Katka neregistrovaný
Katko, dělají se na to snáškové testy. Každý rok to je trochu jinak. Nejvyšší snášku za rok (365 dní) mají nosná plemena: vlaška koroptví, leghorna bílá a nosný hybrid např. TETRA = kříženky plemene Leghorna bílá a Hempšír.

Kromě geneticky zakotvených předpokladů pro vysokou snášku, musí mít slepice také ideální životní podmínky: vyváženou a plnohodnotnou výživu, správnou teplotu prostředí, výborný zdravotní stav, dokonalý světelný režim, čistý vzduch, ideálně řešená snášková hnízda a nesmí být ve stresu. Je to dost složité a odborně náročné všem potřebám nosnic dokonale vyhovět. Proto různé chovy a různí chovatelé dosahují ve svých chovech různé úrovně snášky slepic, přestože např. chovají stejné plemeno, nebo stejného snáškového hybrida.

A ještě něco: ekonomické hodnocení chovu slepic na snášku nemusí být nejvyšší tam, kde je na krátkou dobu dosažena velmi vysoká snáška. M.že se stát, že takové nosnice se velmi brzy vyčerpají, a začnou nést méně, nebo dokonce hynout. Čili i to procento snášky (aby bylo tzv. rentabilní) záleží i na délce doby, jak dlouho to ty nosnice bez újmy na zdraví vydrží.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Nejvyšší nosnost vykazují slepice nosného typu a to 230-300 vajec/rok. Rozdíl mezi hybridy bělovaječného (Shaver, Hisex bílý aj.) a hnědovaječného (Hisex hnědý, Tetra SL, ISA brown aj.) typu je minimální. Snáška u slepic čistokrevného plemene je nižší. Snáška 360 vajec/rok je výjimkou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ja mam biely hisex a udava sa ze rocne znesu az 355 vajec a vraj im to vydrzi az 3 roky. Samozrejme musia byt dodrzane hore uvedene podmienky co je v malochovoch prakticky nemozne. Mam ich od zaciatku jary a na 10 sliepok vychadza asi 7 - 8 vajicok denne. Krmim ich zmeskou pre nosnice. Znasaju aj teraz ked maju v kurniku aj minusove teploty. Musel som im vsak skratit kridlo lebo prelietali. Niektore prelietaju aj teraz ked maju jedno kridlo kratsie.
neregistrovaný Michal neregistrovaný
Michale pro uplné zamezení přelétávání je vhodné zastřihnout i ocasní pera slepic
neregistrovaný zdeněk neregistrovaný
Slepice rády přelétávají když mají nízký plot a taky když můžou na něco vylézt a odtud na plot přeskočit. Místo debilního stříhání peří radši zvedněte plot a oddělejte od něj všechna vyšší místa odkud můžou přeskočit.
Bobesek Bobesek 54 příspěvků
Místo příspěvku do diskuse bych měl dotaz: Proč, když vyprázdním slepičí vejce, zůstane ve skořápce rosolovitý zbytek bílku. Co je toho původ? Děkuji za odpověď. Spozdravem Jindřich Král.
neregistrovaný Jindřich Král neregistrovaný
Dotaz? Pěstuji slepice,nemám je staré/rok a půl/a přestaly snášet. Dostávají pšenici,řepu,trávu,šrot,granule pro nosnice. Mohlo to ovlivnit,že jsem jim z jara,když ještě bylo málo trávy,dával vlaštovičník? Poradíte?
neregistrovaný ZDENĚKVAŠÍČEK neregistrovaný
Máme jarní slepice, asi po 3 nedělích u nás začaly krásně snášet, nyní však již 3 měsíce nasnášejí, dostávají vše potřebné a manžel jim dává čas tak do vánoc a pak je hodlá zabít. Poraďte - slepice jsou kropenaté, hřebínek ještě nedorostlý, máme jim dát šanci?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Panu Zdeňkovi Vašíčkovi: Vlaštovičník větší obsahuje jedovaté látky. Určitě není vhodný jako krmení slepicím.
neregistrovaný J. neregistrovaný
Máme jarní slepice, asi po 3 nedělích u nás začaly krásně snášet, nyní však již 3 měsíce nasnášejí, dostávají vše potřebné a manžel jim dává čas tak do vánoc a pak je hodlá zabít. Poraďte - slepice jsou kropenaté, hřebínek ještě nedorostlý, máme jim dát šanci?
neregistrovaný Mirek neregistrovaný
Máme jarní slepice, asi po 3 nedělích u nás začaly krásně snášet, nyní však již 3 měsíce nasnášejí, dostávají vše potřebné a manžel jim dává čas tak do vánoc a pak je hodlá zabít. Poraďte - slepice jsou kropenaté, hřebínek ještě nedorostlý, máme jim dát šanci?Prosím odepište na email mirajab@seznam.cz
neregistrovaný Mirek neregistrovaný
kolik snáší slepice v japonsku děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
V Japonsku (jako kdekoliv jinde ve světě) mohou různé slepice, různí hybridé a různá plemena slepic u různých chovatelů a v různém podnebí buď nesnášet vůbec, nebo snášet málo (cca 80 vajec/rok), nebo snášet na 50% (= cca 180 vajec/rok) nebo snášet hodně tj. cca 300 až 330 ks vajec za rok jedna slepice. Vaše otázka znamená, že vůbec chovu slepic nerozumíte. Snáška slepic nezáleží na zemi původu, ale na ostatních podmínkách.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Požádala mne známá, jestli bych nezjistiila proč slepice nesou dvoužloutková vajíčka a dnes jim ta samá slepice snesla 2 vejce za sebou a přitom strašně zakňučela. Co by mohlo být za příčinu?

neregistrovaný Vladka1038 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 15 (celkem 15)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »