Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Bž. královskýxkolchidský

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 06.01.2010, 18:40:05 xxx.xxx.53.187
Dobrý den, na internetu jsem viděl křížence bž. král a kolchidského je tento kříženec plodný? Dále se chci zeptat na agresivitu bž. diamantového během toku, mam jednu voliéru ve které jsou i holuby byly s nima bž. kolchidský ale to se mi neosvědčilo, holoubata která se teprve učila létat měla strašně rozklobaný, zakrvavený a strupovatý záda, bažant útočil i na bažanťata a přes plot se prl se slepicema, perlicema....., tak se ptám jestli by u holubů nebyly lepší diamantový, že bych je prohodil.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 09.01.2010, 02:28:33 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, co se týká kříženců tak vyrábět křížence je ta nejhorší věc kterou můžete udělat. Díky křížencům se mnoho druhů bažantů a nejen jich potýká s problémem čistoty druhu a je tím ohrožena budoucnost některých druhů v čisté podoběvůbec. Nejmarkantnějsím příkladem jsou bažant zlatý a diamantový čistokrevného zlatého u nás(ČR) nikdo nechová a diamantových jsou celkem 3 čistokrevné chovy. Takže apeluji nevyrábějte další bastardy. Pokud máte rád zvířata nejkrásnější jsou ve své přirozené kráse kterou jim nadělila prozíravá matka příroda. Její znásilňování nevede nikdy k dobrému.
Co se týká soužití bažantů s dalšími ptáky je to různé záleží na povaze toho kterého jedince. Já chovám chocholaté holuby ve voliérách s bažanty diamantovými, vietnamskýni , humeovými a pavími naprosto bez problémů. Nicméně před lety jsem měl diamantového kohouta který likvidoval vše a to dokonce i myši. Prostě to musíte vyzkoušet. Každý pták má jinou povahu, jeden je více a jiný méně agresivní. Co zvíře to originál.Přeji mnoho zdaru v chovu tragopan
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 10.01.2010, 17:52:46 xxx.xxx.53.187
Já jsem se chtěl jen zeptat, protože myslivci to takto často dělají, nevím k čemu jim to je. Jinak mám také křížence bž. diam. a zlatého samozřejmě bych radši čistokrevné ale co pak s tímhle kohoutem, když si koupím čistokrevnou slepičku tak už je to zase škoda, ale sám by taky neměl být.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 10.01.2010, 20:15:01 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, Vaše foto je kříženec zlatýXdiamantový , promiňte ale je vhodný tak na vycpání rozhodně ne do chovu. Přikládám foto čistokrevného kohouta.
Obrázek
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 11.01.2010, 14:18:27 xxx.xxx.32.89
Já vím že je křížený, zabít ho to je škoda samozřejmě bych radši čistokrevného, což tady poblíž neseženu. Zaltý bažant se v čr opravdu nikde nevyskytuje? já myslel že diamantovej, protože se dříve křížily diam. kohouti se zlatýma slepicema.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.