Aktuálně: 5 041 inzerátů173 716 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Prosím o radu

anonymní (neregistrovaný) 09.02.2010, 16:09:44 xxx.xxx.248.129
Dobrý den,já osobně jsem taky přecházel z papoušků na plodožravé,ale první jsem měl fialové turaka,poton deckeni atd.Nejde zde o zařízení,ale to podstatné a nejdůležitější je krmení!Hlavně v období hnízdění je spotřeba poměrně vysoká a nelze nakrmit ráno a pak až třeba odpoledne.V letních měsících se ovoce lehce kazí.Dále je tu živočišný díl stravy,pro papouškáře neznámá.Bylo u mě dost papouškářů,kteří po seznámení s problematikou chovu ,ztratili zájem.!Holický Petr
hlasema
hlasema (19 příspěvků) 09.02.2010, 16:48:30 xxx.xxx.167.194
Dobrý den, jako chovatel papoušků musím potvrdit slova pana Holického. Na chov hmyzo a plodožravých ptáků jsem se zatím nedal z důvodu krmení. Papouškům "stačí" k přežití zrní a voda, takže celý den v práci a krmit jednou denně není problém. V mém chovu mám vše zorganizované tak, že v nutných případech mohu chov opustit až na 3 dny, ač nerad. Toto je u této skupiny ptáků problém a obdivuji všechny, kteří si dokáží najít čas tohle všechno podstoupit. Nicméně turaka, tokové a podobní ptáci se mi líbí, tak snad jednou.
Pane Holický mohl by jste se mi ozvat na email, měl bych dotaz ohledně Vašeho chovu fialových turak.
Martin
gazd
gazd (193 příspěvků) 09.02.2010, 17:40:23 xxx.xxx.133.22
Dobrý den, samozřejmě přístup v krmení oproti papouškům je zásadní a velice rozdílný a ne nadarmo se uvádí, že chov hmyzo a plodožravého ptactva je spíše záležitostí chovatelů v důchodovém věku a je tím míněn právě dostatek času, který je nutný ptákům věnovat. Věková hranice důchodu se nám stále zvedá a já mám osobně pocit (pokud to nepřestane), že v důchodovém věku mě spoustu času zabere nejspíše vykonávání základních potřeb, takže se této kupině ptáku raději hodlám věnovat nyní. V mém koníčku mám podporu své ženy, která mne v případě potřeby supluje a také vypomáhá a již v mé přitomnosti dokonce i mudruje, jelikož se jí někdy nelíbí jak je ovoce nakrájené a zda jsem vůbec ovoce pořádně opláchnul. Jednou mi při tel. rozhovoru pan Drozdek uvedl, že obstarat kemení pro papoušky je oproti zoborožcům sranda, takže samozřejmě tady bude asi ta největší potíž při přechodu z papoušků, jak uvádíte. Tomáši, co takhle kdyby první zastávka po Evropě byla v Hradci Králové ??
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2010, 18:41:24 xxx.xxx.207.2
Dobrý podvečer, musím jenom potvrdit slova př. Holického . V době odchovu toků krmíme cca 5-6x denně ( dle možností zapojuji celou rodinu). Výsledek našeho snažení pak ale může vypadat třeba takhle (druhé hnízdo v roce 2009 - 5 mladých toků rudozobých).Novák Vladimír - Chlum u Třeboně
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 19:48:51 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer pánové,taky jsem chovatel papoušků a teprve loni na podzim jsem začal s chovem hmyzaků konkrétně se věnuji chovu leskoptví ale je pravda že teprve letos mi začne první chovná sezona tak se uvidí jak to budu zvládat skloubit s prací..čekat do důchodu se mi nechce protože silně pochybuji že se nějakého vůbec dožijem,ale zpátky k zoborožcům po návštvě p.Drozdka jsem s ním měl rozhovor právě na téma krmení a on sám mi řekl že krmí jednou dávkou a ptákům dopřeje tolik hmyzu v několika miskách tak aby jim krmení vyšlo na celý den,určitě to tak neprovádí u všech svých svěřenců ale
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 19:52:27 xxx.xxx.159.53
omlovám se odeslal jsem to omylel nedopsané..chtěl bych tedy znát vaše názory z praxe je-li to takto možné nebo jaké máte zkušenost vy ostatní
Tom (neregistrovaný) 09.02.2010, 20:40:53 xxx.xxx.4.142
Pánové, líbí se mně, jak to tady žije !! Že to se sháněním tukanů bude problém, jsem tušil. Dovoz s USA je nesmysl, chtěl bych je nejdřív vidět a s cestou a dopravou to vyjde draho. A to nevíte jestli se s váma vůbec budou pro dva páry bavit. Takže vyrážím do Zwolle na špionáž, zda něco zajímavého uvidím. Případný nákup stejně plánuji až na léto. Zatím budu sbírat informace. Do Hradce ale i jinam se zajedu podívat rád, mrknout se, jak to dělají "Opravdoví CHovatelé". Když mě někdo pozve a pokud vůbec skončí zima, nemám s tím problém, loni se nám na Moravě urodilo vína a meruněk dost. Ani s tím krmením bych to neviděl tak černě, papouchy stejně krmím 4x denně. Takže 4x nebo 7x to je jedno, bydlím s rodičema, prarodičema, takže tady je rukou dost. Zatim všem pěkný večer. Tom
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2010, 21:07:10 xxx.xxx.248.129
Dobrý večer,jak už jste zde napsali další, důležitý bod je nebýt na chov sám!Ani já nejsem.A to je právě další podmímka, kterou musí člověk splňovat pokud chce ptáky odchovávat.Pokud tedy není v důchodu.Chov těchto ptáků chovatele svým způsobem omezuje.Tomáš má smůlu v tom ,že si vybral druh ,který v současné době není u nás v chovech zastoupen.A jsou zde sním minimální zkušenosti.Osobně si myslím ,že to není vhodný druh na začátek.Případné neuspěchy ho určitě od dalšího chovu odradí.Holický Petr
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 10.02.2010, 08:00:51 xxx.xxx.146.132
Dobré ráno ,

musím podotknout že Radek zde uvedl jednu věc, kterou je třeba trošku rozvést do diskuze. Já osobně se zabývám chovem drozdů a drozdovitých ptáků takže budu mluvit o zkušenostech těchto ptáků a je možné (dost by mne to zajímalo) že u zoborožců či jiných ptáků to nehraje až takovou roli. Takže Radek píše, že pan Drozdek dává nadbytek hmyzu jednou denně. Pokud bych toto udělal tak nemám šanci odchovat ani kus. Jde o to že nadbytek hmyzu ptáky evokuje k dalšímu a dalšímu hnízdění - ptáci jsou v této situaci jako stroje!!! Je třeba vypozorovat dávku a tu předkládat nekolikrát denně pak je vše v pořádku. Dále také s podáváním různých vitamínu nebo nedej bože pokud musím zařadit promotor v době odchovu, opět bez šance a znovu dochází k novému hnízdění. Chov hmyzáků je velice citlivou záležitosti a je důležité nastudovat i materiály týkající se ekologie těchto ptáků, potom jsou výsledky týkající se odchovu velice zajímavé.
anonymní (neregistrovaný) 10.02.2010, 09:06:09 xxx.xxx.241.196
Nazdar Jardo, již to zde také zaznělo, že je třeba mnoho věcí v chovu vypozorovat a nehledě na to, že je to kolikráte u stejného druhu dosti individuální, což dokazuje zkušenost jednoho chovatele leskoptví tříbarvých, který musí postupovat při odchovu (podávání hmyzu) u dvou páru zcela rozdílně. Při našem křížovém výslechu u pana Drozdka jsme tuto informaci také dostali a také jsme se dotazovali na způsob krmení pana A. Vaidla při návštěvě pražské Zoo (kurátor ptáků) a ten připouští obě formy krmení s tím, že dávají přednost podávání menších dávek ve více intervalech. Mimochodem velice zdařilá čtyřhodinová exkurze s exelentním výkladem zoologa Antonína Vaidla.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 10.02.2010, 10:39:03 xxx.xxx.146.132
No a největší sranda je pak v tom, že co brali minulý rok neberou tento :D :D to se pak člověk může přetrhnout :D :D a hledat co jim nabídne :D
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 10.02.2010, 16:57:26 xxx.xxx.207.2
Dobrý podvečer, kdo měl možnost v poslední době (cca půl roku zpátky) shlédnout kompletní chovatelské zařízení pana Čestmíra Drozdka jistě pochopí, že si musí obsluhu a tedy i krmení všech svých svěřenců všemožně usnadňovat, protože jinak by se z toho asi zbláznil ( nic ve zlém). Proto si myslím, že my, ať větší či menší chovatelé ( mám na mysli počty a druhovou skladbu našich chovanců) se nemůžeme s panem Drozdkem měřit a svým opeřencům bychom se měli věnovat v maximální možné míře - u hmyzáků to tak prostě platí! Novák Vladimír - Chlum u Třeboně
Jedlička (neregistrovaný) 07.03.2010, 15:39:16 xxx.xxx.64.158
Dobrý den, sháním Krkavce velkého, pokud by měl někdo nějaký kontakt na nějakého chovatele, mohl by ste mi prosím pomoct a přeposlat mi ho??? Otec by ho chtěl pro mamku jako dar, ale nemohu najít žádný kontakt na chovatele nebo žádný inzerát na prodej krkavce. Děkuji za pochopení a za případnou pomoc mob: 775 90 10 99 nebo e-mail D-jedlicka@seznam.cz . S pozdravem Jedlička.
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2010, 22:13:02 xxx.xxx.24.134
Zdravim. Byl jsem na burze ve Zwolle a katstrofa papouši hrozni a po tukanech ani vidu ani slechu. Seznámil jsem se tam s pánem kterej má stejnej nápad jako já vyměnil telefony a čekam jak to bude pokračovt. Prej má kontakt na chovatele venku a za zajímavé ceny. Zatim se mě neozval já ho taky nenahánim protože se moji papouši vesele krmí a nechci se jich před odchovy zbavovat. Naše domluna byla na leto nebo podzim podle toho co bude venku v nabídce že vememe více párů a nějak se podělíme. Já našel nějaké farmy v USA co je odchovávaji tak to budu sondovat tam zda by to šlo pro případ že pán je tlučhuba co chtěl bejt zajímavej. To je asi tak vše co jsem kolem nich podnikal. A protože si žena vymyslela že musíme zateplit barák a předělat vrata mám úplně jiné starosti dnes jsem od rána dráždil zbiječku a vybourával ty starý. Zatim zdravim všechny chovatele a hodně štěstí v této sezoně. Tom.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 18.04.2010, 17:24:38 xxx.xxx.105.146
Nezapomeňte na to, že dovoz z USA nebude uplně jednoduchý, viřízení papírů a pak povinná karantena v německu(viz legislativa EU) a pak karantena v ČR, ajajaj je to na dost pevné nervy a také to chce dost financí!! Držím Vám palce. Osobně bych kontaktoval nejrůznější evropské ZOO a ptačí parky!!
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.03.2011, 21:49:52 xxx.xxx.243.83
Dobrý den Tomáši. Za nedlouho tomu bude již rok co jste vážně zvažoval pořízení tukanů obrovských. Můžete nám podat informaci, jakpak si nyní stojíte ? G.Z.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.