Aktuálně: 5 019 inzerátů173 934 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Venkovní voliera vs. kočky

Libor P. (neregistrovaný) 15.06.2010, 23:58:22 xxx.xxx.7.232
Zdravím všechy, nedávno sem dostavěl venkovní volieru a nastěhoval do ni své agače. Velice rychle si zvykli a zabydleli se vní. Ale co čert nechtěl našli si ji i kočky a teď mi noc co noc chodí moje agače otravovat a snaží se k nim dostat. Několikrát sem držel stráž a kočky odhaněl jak se dalo, ale musím také chodit do práce a tak to nejde dělat donekonečna. Agači si na ně "jakš takš" (s hodně velkou rezervou) přivykli, ale i tak, kočky lozí po pletivu a ničí ho (opravy mě už vytáčí a ptákům to na klidu taky moc nepřidá). Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte nějaké rady, tipy a fígle jak nad kočkami vyzrát. Budu vděčný za vše rozumné co kdo sem napišete, opakuji rozumné, vraždit nehodlám. ;) Předem dík
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 07:54:49 xxx.xxx.211.249
Obstaraj si psa vhodného plemena
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 08:05:43 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Každý nemá na psa čas ani zahradu, navíc když psa po zahradě pustíte tak zdevastuje téměř vše:)(vydím to u souseda).Na burze v Přerově stojí v hale každou 2 neděli v měsící paní která prodává sklopce.Jeden si kupte a pochytejte co se dá:)Jsou to perfektní sklopce,takové zelené, možná už jste je tam někdy vyděl.Po chycení jenom zaveste někam dál od domu a vypusťte.Taky bych kočky nezastřelil jak to někteří dělají.My máme svojí kočku, a ta si zvykla a na voliery už se ani nepodívá. Možá vám pomůže ještě jedna věc, ale není to na dlouhou dobu, třeba jen do doby než si optříte ten sklopec.Poradil mi to myslivec na kny, tak nevím jestli to bude fungovat i na kočky. Postavit někde vedle nebo pod volieru malé rádio a úplně potichu ho pustit.Kuna(kočka) to uslyší a bude mít strach se k volieře přiblížit. fylip
u p r (neregistrovaný) 16.06.2010, 08:33:02 xxx.xxx.52.206
hele mnel jsem stejny problem mam doma 3 kocky jednou jsem je prichitil pri dorazeni na volieru tak jsem je trochu protahnul lopatou po hrdete a je klid dnes jdou k voliere tak akorat na chitat hlodavce
Peťula (neregistrovaný) 16.06.2010, 09:22:51 xxx.xxx.38.103
přesně, pokud si kočka spojí návštěvu voliery s nepříjemnou zkušeností, vyhne se jí obloukem. Mám kocoura, který věčně číhal na volierách a u nich, jednou jsem ho tam načapala, dostal výprask, měla jsem zrovna v ruce ručník, tak tím, a od té doby spí na zahradě a k volierám se ani nepodívá. Kočka je chytré zvíře, sklopec ji nebude zajímat, ptáci jsou přece lepší kořist.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 10:00:49 xxx.xxx.38.103
Tak to teda promiň, to je sprostý a bezohledný :-(((. Vás bych chtěla mít za sousedy. Napadlo tě, že někomu ta kočka bude třeba chybět, že ji nějaké dítě obrečí. Být majitel, a dozvědět se to, tak už ti ve volierách nelítá nic :-(((
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 10:40:46 xxx.xxx.7.232
No to je skvelé, uvědomělost nade vše, chtěl bych vidět vás, jak by jste se zachoval, kdyby vám kočky ustavičně ničili voliéry, no a pokud jste takovou zkušenost měl tak nevahejte a podělte se o vaše zážitky. No a pokud "být majitel" a mít takovou kočku, kterou někdo oplaká, tak si ji držím na noc nebo porád, to jedno, doma a nepouštim ji ven jen tak. Kdysi prarodiče taky měli takto kočky v domě, a když se kočka nevrátila, tak se hold oplakala a další se nepořizovala. Psa si pořidit nemužu, jednoduše bych na nej neměl čas.Váš příspěvek mě docela nadzvedl, takže promiňte , ale vaši uvědomělost si prosím vetkněte za klobouk.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 10:45:01 xxx.xxx.38.103
Pane Poláček, nezlobte se na mě, ale takový přístup mi přijde naprosto sobecký. Už se to na forech probíralo. Samozřejmě taková kočka napáchá spoustu škody tím, že plaší ptáky, ale nemůžete po ní chtít, aby si uvědomovala hranice pozemků. Určitě je možné ji pouze zastrašit a není potřeba se jí hned zbavovat. Divím se, že jie Filip rovnou preventivně neutopil, co kdyby se vrátily :-(((
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 10:56:02 xxx.xxx.7.232
Ja jsem toho nazoru, že pokud někdo chce mít kočku, tak ať ji má doma. Právě proto, že kočka nechápe hranice pozemku, tak ji nezajiná jestli je u voliery nebo 10km od ní. A čekat na to, až se kočka která mě ničí chvné zařízení uráčí dorazit, abych ji mohl plašit, to ji radši chytím a pryč s ní. Nejspíš tuto zkušenoust nemáte, když kočky pořád obhajujete. Přál bych vám ji zažít.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 11:01:56 xxx.xxx.38.103
Bohužel v tomhle se asi nedomluvíme, Vy máte evidentně problém, a já Vám hold neporadila řešení, které jste chtěl číst. Rozdíl bude hlavně v tom, že já mám ráda zvířata všeobecně a vy jen ta svoje. Chovám aktivně spoustu let kočky, psy i papoušky a zvládla jsem nastolit pravidla i sousedovic zvířatům tak, že je pro mne chovatelství příjemným celoživotním koníčkem, a sousedé se chodí dívat na mé papoušky. A možná, že náš názorový rozdíl souvisí i s Vaším věkem, když jsem byla mladší, také jsem byla se vším rázně hotová. A nepředpokládám, že tento příspěvek schválíte. Nechám prostor dalším chovatelům!
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 11:04:33 xxx.xxx.7.232
Jasně, jasno mám, chci se koček zbavit ve smyslu uchování voliery v celku. Proto sem se zeptal jestli někdo neví o nějakých možnostech. A "pořid si psa" a "číhej na kočku a pak ji vyplaš" není v mých silach. Takže jak sem se přesvědčil, je nejspíš jen jedna moznost. Samozřejmě pokud se zde objeví další rady a náměty jak se "humáně" koček zbavit, velice rad jich využiji.
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 11:14:15 xxx.xxx.7.232
Tak to vám zavidím, nějspíš máte štěstí na sousedy a jejich zvířata, ti naši jsou v tomhle ohledu docela bezohlední. Jen na upřesněnou, to že píši "zbavit", ještě notně neznamená je někam přesunovat a už vůbec ne zabíjet, na to fatkt namám.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 11:14:29 xxx.xxx.38.103
Ještě mě jen napadlo zeptat se ze zvědavosti, jakým způsobem Vám kočky ničí volieru? U hodně chovatelů jsem viděla i kočky odpočívající na volierách, ptáci si na jejich přítomnost zvykli a nevěnovali jim pozornost, a kočky to také přestalo bavit. Myslela jsem, že Vám jde o stres ptáků, ne o konstrukci či pletivo voliery. Možná s tímhle opravdu nemám zkušenost! Já naopak nemohu chovat papoušky bez kočky, protože když jsme o kocoura přišli, během pár dní byli díky zrní na dně volier vidět v jejich blízkosti myši.
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 11:24:40 xxx.xxx.7.232
Myši mi problémy nedělají a doufám ani dělat nebudou. No, ale k tem kočkam a volieře, šplhají po pletivu a tím pádem je pletivo pozohýbané, vytahané a v některých místech i vytrhané z uložení (přichycení). To, že mate v harmonii kočky a papoušky vám opravdu upřímně závidím, ja mám peklo.Nevím možná to dělá jen jedna kočka, ale viděl jsem jich tu více.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.