mutace žako ?

Dobrý den. Mám 90-ti deního žaka a na zádech a u ocasu má červená peříčka. Na krku má jednu tečku, ale ta není moc vidět. je to na jednom peříčku. Křídla ze spodu + boky také červená peříčka jako na zádech. Chci se zeptat, zda se jedná o mutaci nebo ne. Rodiče neznám. Děkuji.
  • Obrázek
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Může jít o zánět jater nebo PBFD. Pokud vám neodpoví někdo něco jiného, obraťte se na testy k veterináři. Mutace u žaka by byla tisícina procenta.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Mutace u žaků samozřejmě existují, např. albino, modrá, z podobně zbarvených jedinců jako máte vy se podařilo vyšlechtit jedince s větším množstvím červeného zbarvení, dokonce je / nebo jsou / žakové celí červení. Zda se ve vašem případě jedná o mutaci či modifikaci samozřejmě neurčím,ale nemusíte se okamžitě hnát na testy k veterináři, můžete počkat na přepeření. Odlišné zbarvení může buď zcela zmizet nebo zintenzívnit. Ne všichni odlišně zbarvení jedinci jsou nemocní, ba ani většina z nich není. Dávat hned do souvislosti červenou barvu u žaků s nemocí je již trochu překonáno - viz články na toto téma v posledních dvou ročnících čas. PAPOUŠCI. I v naší republice je v několk mutačních jedinců.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Děkuji za odpověď. Povedlo se mi ještě vyfotit bok i s křídlem.
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Asi bych se zatím pokud je papoušek jinak v pořádku neznepokojoval,ale pro jistotu bych odlehčil stravu od většího množství slunečnice, a různých ořechů, dal bych ovocné míchanice a nějaké ty přípravky pro zlepšená vitality papoušků.(taky si myslím, že pokud by to něco mohlo být , mohlo by to být od jater)
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Napíšu vám nějaký poznatek o cirkoviroze. Možná, se to bude hodit i pro jiné chovatele.Pochopitelně závěr už nechám na vás. Inkubační doba cirkovirozy může být několik let (tedy od nakažení, po propuknutí klinických příznaků tj.poruchy opeření, problémy s imunitou), ale přítomnost viru v krvi je dnešními metodami ( PCR testy,které odhalí přítomnost virové DNA v krvi ptáka) zjistitelná vysoce citlivě. Dokonce tak, že odhalí pozitivitu i u velmi slabých nákaz, se kterými si pták poradí za pomocí vlastního imunitního systému. Jestli tedy máte u žaka testy na PBFD tak je zbytečné diskutovat.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Bohužel testy na PBFD zatím nemám. koupil jsem ho 60-deního a takto mu peří narostlo. Co jsem měl žaka před tímto, tak ten měl zbarvení klasické. Děkuji za reakce, udělám co nejdříve testy PBDF.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pokud mohu poprosit, dejte mi pak vědět jak testy dopadly, problém cirkovirozy mě velmi zajímá. Můžete třeba na můj mail m.svobodova@ca-st.cz
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Co se stalo se žakem, co jste měl předtím? Jen na okraj, aby měl test nějakou větší vypovídající hodnotu, měl byste jej za 3 měsíce zopakovat a pak ještě za další tři měsíce znovu. V Bibli je psáno " víra tvá tě uzdravila " - vy uvěřte a stanete se profi stihomanem zdraví svého papouška. Několik jich již znám na Slovensku, u nás v čr se to také slušně rozjíždí..
neregistrovaný cone neregistrovaný
Prvního žaka jsem koupil hedikepovaného - po zlomenině nohy. Když už se dával dohromady, tak si v kleci asi při hraní nohu zlomil znovu. MvDr zabandážovala a dala vitamíny. Vše se dobře zahojilo. Od původního majitele by zvyklý na koupáni vysoušení fenem. Dcera si ho brala do postele, kde se k ní tulil pod peřinou. Jednou mě volá, že se žako nehýbe. Tak neví jestli se nepřehřál, ale nebyl u ní déle než jindy. Prostě těžko říci. Nevím co se stalo. 3etřil sem tam, kde sem neměl. Taky zkušenost i když hořká. Měli sme ho 5 měsíců prý od 72 dne. Dnes již vím, že byl starší. Také bez vyšetření.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den!Tak jsem se tady dostal a vidím červené opeření Vašeho žaka na fotce.Tak ten můj to má opačným směrem a to od boků dolů směrem k nohám a kostrči ocasu, ale asi né tak intenzivní jak to má Váš na fotce. Jinak velice dobrý názor má na tento problém pan Šiška/cone/, velmi často s jeho názory souhlasím.Jak je tady také uvedeno, uvidí se po přepeření.Ve Vašich příspěvcích se ale pozastavuji nad tím, že si berete mláďata od chovatelů již ve stáři třeba 70 dnů. To je totiž doba, kdy probíhá ta nejcitlivější doba odstavu. Já žaky nabízím nejdříve po 90 dnech, kdy již stoprocentně vím, že skutečně loupou semínka a také je polykají a jsou již schopni bez večerního dokrmení zdárně přežít bez následku na zdraví.Takže chovu zdar a přeji hezký den.VR
neregistrovaný Radan neregistrovaný
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak ty testy dopadli..?? mutace žaků mě velmi zajímají. třeba tento je vážně super. http://www.youtube.com/watch?v=mbvsaemHBHk
neregistrovaný jakub.ara neregistrovaný
Podobně zbarveného žaka jsem viděl na vlastní oči nabízet na poslední přerovské burze a anásledně i toho samého s fotkami na iFauně pod názvem "královský" žako. Jednalo se o dobrého chovatele. Osobně bych si s tímto zbarvením hlavu nedelal.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Dobrý den. U žaka mám již hotové testy. Nechal jsem udělat testy na : Chlamydophilla, polyomavirus,circovirus,herpesvirus. Testy jsou negativní a je to kluk. Díky všem. Jsem rád, že mu nic není. Je to mazlik.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ano taky jsem ho tam zahlídl,jestli se nepletu byl v zadní části haly v místech kde jsou prodejci se žrádlem atd. a měl tam popis KRÁLOVSKÝ
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
4nereg.- můžete pro informaci ostatním sdělit čásku za tyto testy? Myslím, že po zveřejnění odpadne většina rad typu :" dejte si andulku, agap.......vyšetřit!"
neregistrovaný cone neregistrovaný
Testy mě stály 3500,- Kč. Jeden test, teď neví m jestli na chlamydophillii se prý u nás nedělá, tak se vzorky posílaly do Anglie. Jinak by se dělali v Brně. Chlamydophillia - 400,- , Polyomavirus 750,- ,cicrcovirus 750,- , herpesvirus 750,- , pohlaví 350,- , poštovné 100,- , + zdravotní materiál a veterinární úkon 375,- a 14 dní nervů.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji za objasnění. Nyní bych rád poznal ty chovy, které mají všechny papoušky testovány-mám na mysli chovy o několika desítkách kusů. Víte, ono se někdy snadno poradí stylem-když máte na takové papoušky tak obětujte i něco na vyšetření. Co větší chovy náchylných andulek a agapornisů-vyplatily by se vůbec takové investice?
neregistrovaný cone neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »