chov páva

Dobrý den, dostali jsme darem jednoho páva, s chovem nemáme žádné zkušenosti. Je možné ho mít dohromady se slepicemi v kurníku ? Má spát na stromě? Je to kohout-páv , ale je sám. Je zapotřebí i pávice? Můžeme ho krmit směsí pro slepice, krůty? Děkuji za informace, Magda K.
neregistrovaný Magda Kohoutová neregistrovaný
Dobrý den paní Magdo Kohoutová. Na chov páva korunkatého se zeptejte odborníka, kterým je: Pšenička Václav Kontakt : Senec 36 ok. Rakovník 270 36 Lubná Tel: 313531008 Mob: 602290894 vpsenicka@cbox.cz chovpavu@seznam.cz Sama za sebe bych se přimlouvala, abyste pávovi sehnali alespoň jednu pávici a udělali jim samostatnou ubykaci, nebo alespoň přístřešek. Domnívám se,, že to krmení může být stejné, jako pro slepice, ale zeptejte se raději na všechno pana Pšeničky. Přeji chovatelský úspěch a radost z něho. S pozdravem J.Marková
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Dobrý den, já mam letos pávy prvnim rokem, chovetel od kterého je mám je má s několika slepicemi a zahání je do kurníku, pokud je páv letošní radši bych ho zavíral prý neni první zimu tak odolný, dle mého pozorování se pávata často pohybují sami a ani nudržují zvukový kontakt ale jako všichni kurovití ptáci je i páv společenský, pokud ho slepice nebudou štípat tak se naučí velmi brzo chodit do kurníku. Krmit ho můžete jako slepice, miluje rohlík a kukuřici, velmi rád má také drůbeží játra a kousky sirového masa což mě překvapilo.
Marťan Marťan 669 příspěvků
Děkuji za radu. M.K.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, před lety jsem asi 10let choval 1,2 pávi korunkaté. Celý rok hřadovali na své oblíbené větvi na starém ořechu. V zimě zapadali sněhem a ráno se oklepali a vůbec ji to nevadilo. Přes to že měli možnost přístřešku svůj oblíbený ořech neopustili. Měli volný pohyb po celé zahradě a s domácí drůbeží vycházeli dobře. Krmení měli se slepicemi a to co posbírali po zahradě. Kohout měl velmi rád třešně. Jinak je v době líhnutí mladých třeba raději slípku s mladými umístit do nějaké zastřešené voliéry, jelikož vlhko a deště a chadno v prvních 8 týdnech života je pro mláďata velmi rizikový faktor. Jinak jsou to krásní krotcí a nenároční ptáci. A pokud máte tolerantní sousedy(paví volání je dost hlasité) pak s nimi zažijete mnoho hezkých chvil. Zdraví a mnoho zdaru přeje Míla
  • Obrázek
tragopan tragopan 181 příspěvků
Keby som býval niekde na samote, tak si pávy hned zadovazim, ale kedze byvam v centre dediny tak si tohto krasneho operenca nemozem dovolit. Chcel som prispiet do tejto diskusie len preto . ze jeden moj sused zacal doma pávy chovat....ale v období toku-párenia...kohút velmi hlasno skriekal...naozaj velmi prenikavy zvuk..bolo ho pocut vsade...najblizsí susedia neboli nadsení...bolo ho pocut aj v noci niekedy...to len na okraj...susedské vzťahy su naozaj dôlezité...
  • Obrázek
neregistrovaný vlado- vychodné Slovensko neregistrovaný
Já mam jen jedny sousedy, kteří také chovají drůbež, u mě myslim že se paví hlas ztratí, perličky a husy labutí ho přezvučí. Jediný kdo pávy nemá rád je krůta neustále je honí tak jsem ji na nějakou dobu zavřel.
Dobrý den, také mám pávy první rok a musím říct, že jsou to "zlatíčka" dovezl jsem je jako malé a dal je dohromady s kuřatama co byla stejně velká. Stali se z nich nerozluční kamarádi a spávají spolu v jednom přístřešku. Krmím je normálně pšenicí, kukuřicí a hrachem. Jako "pamlsek" přidávám slunečnici nebo řepku. Naučili se žrát i zbytky co dávám slepicím. Pokud je budete mít ve voliéře nezapomeňte jim dávat zelené.
rezba rezba 28 příspěvků
Přidávám fotku, krůty jsem na týden zavřel do voliéry a teď jsem je pustil a ejhle najednou pávům nic nedělaj. foto kohoutka
  • Obrázek
Dobry den, rada bych sehnala vajicka pava modreho a pava bileho. Prosim o radu, kde bych je mohla koupit. Dekuji mnohokrat
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
mohou se pávi konzumovat
neregistrovaný l neregistrovaný
Chtěla jsem se zeptat neprodává někdo násadová paví vejce?
neregistrovaný Iva Kraifová neregistrovaný
Dobrý den. Dostali jsme darem párek pávů modrých. Máme je již druhým rokem, s chovem nejsou problémy, máme je u slepic na dvoře a na noc je zavíráme do dřevěného domečku, večer a ráno se hlasitě projevují a sousedé si stěžovali. Kdy začne slepice snášet vajíčka? Jak je poznám od slepičích? Potřebuje ke snášení nějaké zvláštní podmínky? Hnízdí na jaře i na podzim? Náš páv sále ve svých dvou letech nemá ten překrásný ocas, někde jsem četla, že mu naroste až ve třech letech. Je to pravda?
neregistrovaný Lenka Vitešníková neregistrovaný
Mutacje pavia
  • Obrázek
cd.
  • Obrázek
...
  • Obrázek

dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho páv sedí na vejcích

neregistrovaný alena sazanová neregistrovaný

Chov páva v Rakousku.

www.pfauenzucht.eu

• Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Petra neregistrovaný

Dobrý den, rád bych nabídl párek pávů z loňské líhně. Jedná se o páva korunkatého. Kontakt 602490849. Vlašimsko.

neregistrovaný František neregistrovaný

Po telefonické dohodě s Vámi o prodeji páru páva modrého Vám zasílám svůj e-mail

neregistrovaný mondekpetr@seznam.cz neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 32)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »