Aktuálně: 5 019 inzerátů173 934 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

co mam delat???

jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 17:52:05 xxx.xxx.161.17
my jsme to dělali tak, že jsme je po setmění šetrně zahnali na bidla. po tmě se už na pletivo nevrátili (teda ve většině případů). zaručený recept asi není.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.11.2007, 18:30:54 xxx.xxx.182.2
Souhlasím s panem Benešem.Po setmění nebo jak bude už polotma je zahnat na bidla.Pak už se tam nevrátí.I když je možné že ano.Jak říká pan Beneš zaručený recept není.Ale toto je jedno docela spolehlivé řešení.I když ne vždy vyjde.
Tomáš (neregistrovaný) 13.11.2007, 20:13:10 xxx.xxx.58.55
Já takhle po setmění zaháním korely z nerezových misek(během noci je vždycky zaneřádily)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 08:26:41 xxx.xxx.168.20
Já ale nesouhlasím. Ptáci občas sami padají z bidélka, někdy je to i z leknutí a podobně. Vždy tedy přistanou na pletivu, tudíž zahánění večer ptáky na bidlo pomůže jen částečně. Osobně si myslím, že by bylo nejvhodnější poskytnout ptákům více bidel většího průměru a dokonce doporučuji jim předložit nějakou poličku na které by mohli sedět, jako například v budce a celým svým tělem zahřívat nožky. Co se týká druhů, kteří jsou náchylnější na omrzání nohou (alexandři) je přeci lepší je zazimovat třeba v nevytápěné místnosti. Na venkovní voliéry doporučuji natáhnout folii pro udržení lepší teploty.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 14.11.2007, 08:38:11 xxx.xxx.161.17
Souhlasím s panem Hálou. Můžou se leknout a pak zůstanou na pletivu a to je to nejhorší. Polička nebo širší prkno, které je umístěno pod strop se nám také velice osvědčilo u všech ptáků. Dokonce se mi cpou mezi strop a vršek budky, kde jsou sotva 3 - 4 cm prostoru a tam jsou nejspokojenější (to dělají žlutoramení).
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 14.11.2007, 09:19:15 xxx.xxx.29.163
Mě se papoušci občas v noci vylekají a když přistanou na pletivu, tak už tam zůstanou až do rána, teď to dělají méně, protože jim na noc nechávám slabé světlo. Takže se většinou vrátí na bidla. Nemám je ale venku, takže problém s omrzáním nemám. Asi bych je raději zazimovala. Plánuji na venkovní voliéry připevnit bambusové rolety, které na noc spustím - kvůli kočkám, atd. Možná by něco podobného pomohlo i trochu snížit riziko omrznutí.
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
14.11.2007, 09:37:30 xxx.xxx.73.233
Jak píše Hicks nejlepší bude zahradit voliéry plachtou, pak i věřím, že papoušci sednou raději na bidlo než se držet na pletivě u plachty.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 09:57:42 xxx.xxx.168.20
Co se týká voliér, tak děláme všichni, tak jak umíme. Pani Helena napsala dobrý nápad, že pořídí rákosové rolety, ale jaksi si nedovedu představit toto zařízení na cca 20 voliérách a každé ráno chodit a vše odtahovat a podobně. Jak píši děláme každý co umíme a z mých dosavadních zkušeností PRO MĚ je zatím nejideálnější a zároveň nejdražší řešení místo pletiva průsvitný polykarbonát (lexan). Je to sice drahé, ale pak odpadají problémy s teplotou, s napadením predátorů, nebo problémy s omrzáváním nohou. Co se týká plašení ptáků kočkami, tak to jsem taky začal částečně řešit. Na kočky je nejlepší odpuzovadlo pes. Já mám problém s potkány a neustále jim dávám jed a ti ho žerou, jako kdyby se tím jen krmili. Takže jsem si řekl, než neustále utrácet za jed (v dnešní době jed město zdarma neposkytuje), tak si pořídím sklopec, který se mi neztratí a můžu ho kdykoliv použít. Při rozhodování jsem se rozhodoval proč koupit sklopec malý na potkány za 400 Kč, když můžu mít sklopec za 650 Kč velký na kuny, lasičky, potkány, kočky a další predátory. Prodejce mi potvrdil, že do velkého sklopce se mu podařilo chytit 2 potkány na jednou. Takže i když nemám problém s kunou, tak sklopec můžu mít neustále nestražený a tím předejdu určitým ztrátám a plašením ptáků. Dobrý je pokud máte problémy s hlodavci si pořídit kočku. Ano nedivte se. Pokud si pořídíte kočku (v dnešní době vám ji dají zadarmo) a odmalička si ji vychováte, tak vám na voliéru ani nevleze. Známej chová dvě kočky a teď odchoval dva kocourky a ptáky má jenom venku. Kočky vychovával, tak, že když byla na voliéře, tak po ni vhodil kámen (netrefil se pouze ji vystrašil) a kočka se tak odnaučila. Prostě věděla, že na voliéry nesmí.

Takže jsme se vcelku shodli, že nejlepší asi je pořídit do voliéry více bidel a nějakou tu poličku, aby ptáci měli větší pocit bezpečí taky doporučuji některou ze stěn udělat plnou. Je to vhodné i kvůli silnému větru.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 10:22:21 xxx.xxx.168.20
Ještě pro pani Helenu. Co se týká koček, tak ještě doporučuji pořídit na venkovní strany voliér pletivo 1x1 cm. Zabrání to i vniknutí hlodavcům (myším), tudíž není takové riziko přenesení jedu do voliéry, nebo nějakých chorob z bobků od hlodavců.

Svařovaná síť 10x10mm o síle 0,8mm stojí 59 Kč metr.
Svařovaná síť 6,5x6,5 mm o síle 0,5 mm stjí 60 Kč
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 14.11.2007, 10:43:53 xxx.xxx.29.163
Mohl byste mi napsat, odkud máte ty ceny? (jestli to tu není zakázané). Koupila jsem dražší pletivo a tyto ceny zní dobře. Díky :-)

Jinak s myšima teď máme problém a na naše vnitřní voliéry dáme z venkovní strany asi tak půl metru vysoké stěny z kluzkého plexi skla, aby se myši do voliér nedostali. Tak snad to pomůže.

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 12:02:52 xxx.xxx.168.20
Ano přesně to je ten odkaz. Mají nejlevnější plotové pletivo. Jejich jednání je velice solidní a seriózní. Zboží i rozvážejí a nebo podle mě i zasílají poštou (bývají i na burzách). Co se týká svařovaných sítí pro větší druhy papoušků (větší síla drátu), tak ty bych u nich nekoupil. Mají je totiž drahé a ty bych kupoval třeba na stránkách www.alumat.cz
cone
cone (1412 příspěvků) 14.11.2007, 13:01:27 xxx.xxx.176.221
Co se týče hlodavců, tak opravdu se mi nejlépe osvědčila kočičí rota. Měli jsme kocoura, který si papoušků ve venkovní voliéře ani nevšiml, navíc si i ptáci na kocoura zvykli a neplašíli se, ani když se vyhříval v blízkosti voliér.Menší problém nastal s kočkami od sousedů, byly 3 a šmejdily někdy kolem. Ty jsem je začal krmit syrovým mletým krůtím masem u sebe před garáži a holky ztloustly a bylo také po problém.To maso beru ve velkém pro svoje psy, takže to kočičí kilo mě nezruinovalo.Teď již já kocoura nemám, dožil se uctyhodných 15ti let, a sousedi kočky už nemají také a je to na hlodavcích v okolí voliér a domu poznat.
Také jsem zpočátku použil PP dutinkové desky na předěly mezi boxy a první díru mi v nich udělali majeráci, pak se přidali i senegalci a hnědohlaví a sezonu jsem strávil neustálým flikování a plechováním děr.
Toto jsou mé zkušenosti s prodiskutovavanými tématy.
Zdravím Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 13:53:28 xxx.xxx.168.20
Pane Šiška s polykarbonátem mám velice dobré zkušenosti. Je nutné ho dobře zabezpečit, aby se ptáci nedostali k hranám. Až přijdu z práce, tak to nafotím z detailu. Známej používá tento materiál pro ary zelenokřídlé a žaky. Používá, ale silnější hlavně kvůli dobrým izolačním vlastnostem. Moje ochočená samička senegalce se naučila zobákem klepat na tento materiál. Trošičku jsme odbočili od tématu, ale myslím, že tyto věci se tohoto tématu taky týkají. Zabezpečujeme tak ptáky, aby měli dostatek klidu a tím pádem se vyhnuli tomu vylekání a následně se tím vyhnuli nočnímu spaní na pletivu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.