Aktuálně: 4 979 inzerátů173 938 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Dlouhé drápky

Majka (neregistrovaný) 10.01.2011, 00:18:03 xxx.xxx.149.45
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám mníška (5měsíců) a má už hodně dlouhé a ostré drápky. Už mě to bolí, když mi leze okolo krku :-)). Mám mu je ostříhat sama (nemám k tomu odvahu), nebo jít k odborníkovi? Děkuji Majka
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.01.2011, 07:45:56 xxx.xxx.161.104
konečky drápků jemně zapilujte pilníčkem na nechty jen tak ať se otupí ať vás neškrábe, v kleci dejte nové hrubší větve nejlépe z tvrdého dřeva dub,buk a další, ať jsou hrubé tak, když se na ně papoušek posadí, aby mu do obejmutí větve chyběla tak 1/4 až 1/3 větve. tzn, nesmí to bydlo prsty obejmout. jakmile větev neobejme a bude po ní chodit drápky se mu samovolně budou otupovat tím jak bude zatínat drápky do větve.
marsoun (neregistrovaný) 10.01.2011, 11:09:30 xxx.xxx.30.34
dejte do klece silnější větve mníškovi jsem loni dal do klece jedno borové bydlo z vánočního stromku o průměru cca.5 cm a to se osvědčilo takže teď tam vždycky má vždy jedno které je takto silné na něm si ty drápky obrousí. letošní ván stromek takto zužitkuji zas akorát ho nechám ještě chvílku odležet.
Majka (neregistrovaný) 10.01.2011, 12:59:47 xxx.xxx.149.45
Děkuji za rady. Dostala jsem od chovatelky s Kubíčkem i 2 taková ta brusná bidýlka (prům. asi malinko přes 2cm), ale asi nejsou nic platná. Dám mu ty silné "klacky" (stromeek máme smrk, může být taky? Jinak seženu jiné). Je to můj mazel, je často a dlouho puštěný. Děkuji Majka
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2011, 13:08:04 xxx.xxx.30.34
nedávejte je mohou být nebezpečná poranění nožky o hrubý povrch
Eva P. (neregistrovaný) 10.01.2011, 14:28:29 xxx.xxx.204.249
To zvládnete sama, mě se osvěčily kleštičky na nehty, jen zlehka sestříhněte konec drápku tak, aby nebyl ostrý, u těch mazlíků jsou ty drápky problém, ikdyž je namají přerostlé, dost to škrábe.
Orina (neregistrovaný) 10.01.2011, 16:23:05 xxx.xxx.93.126
Já si pamatuju na moje první prohlížení drápků u papouška: ani ne stříhání drápků. Papoušek se mlel jako voda pod jezem. Rval mně křídla z ruky a já měla co dělat abych papouška udržela natož stříhat drápky. V momeňtě když už bych drápek mohla ustřihnout tak sebou papoušek mrsknul, že bych mu buď ustříhla celou nohu a nebo byly nůžky úplně mimo drápek, o nějakém pilování konečků drápků ani nemluvě. No, možná že jste šikovnější než já tenkrát, ale jestli vám to nepůjde, nechte si napoprvé drápky u papouška zastřihnout někým kdo to umí. Když střihnete víc, teče moc krve.
OstrovSlev (neregistrovaný) 11.01.2011, 18:06:34 xxx.xxx.64.182
Brusná bidla pro paoušky jsou jednoznačně nejbezpečnější. Při stříhání přerostlých drápků, můžete stříhnout více a poteče krev. To je pouze konstatování. Nechtějte být prosím doktory - zvěrolékaři.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.01.2011, 22:31:37 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, moji mazlíčci mají i brusné bidlo, i větve na obrušování. Přesto jim zhruba jednou za půl roku musím drápky přistříhnout. Pokud se chcete podívat, tak na stránkách mého papouška (viz má www) je video jak mu je stříhám. Jde pouze o zvyk. Hlavně nesmíte stříhat moc, jenom špičičku, tak asi 1 mm. Používám obyčejné manikůrové nůžtičky, ovšem musí být ostré, aby drápek neštípaly, ale stříhaly. Ovšem pokud nemáte zručné ruce nebo se příliš bojíte, pak pokud nepomohou větve, raději zkuste veterináře.
Majka (neregistrovaný) 11.01.2011, 23:59:13 xxx.xxx.149.45
Děkuji moc za radu a hlavně za video, na které jsem se hned koukla. Takže to zkusím, ale nenásilně a buď to zvládnu, nebo zajedeme k veterináři. Také jsem postavila (teda syn) Kubíčkovi strom, je na něm moc rád, je to takové jeho útočiště. A je to i výhoda, protože dost často letí na strom a udělá bobek (spadne pod stromem na lino a snadno se uklidí).
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2011, 15:54:51 xxx.xxx.30.34
nejsem zvěrolékař ale zkuste chodit naboso po smirkovém papíru a nebo po holém betonu za chvilku máte nohy dokrve odřené
Adf (neregistrovaný) 12.01.2011, 17:16:27 xxx.xxx.26.61
Brusná bidýlka a podobné výrobky (brusný papír) bych doporučoval nepoužívat. S délkou drápků vám stejně nepomohou a mohou způsobit vážné poranění.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2011, 17:27:04 xxx.xxx.96.73
Vložte foto pazúrov mníška možno že ich ani nemá dlhé.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.01.2011, 22:39:40 xxx.xxx.81.125
pro Majku: no je to fešák a strom má nádherný. Ti moji mazlíci mají podobný, jen ho mám ve velkém květináči a na vrchu je papír, na kterém je kukuřičná podestýlka kam také často bobčí, protože tráví na svém stromě hodně času. Jinak před klecemi a pod stromem mám také lino, které se velmi dobře udržuje. Také proto, že jsou to velcí nepořádníci a lino se prostě lehce zamete.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.01.2011, 22:48:16 xxx.xxx.81.125
pro anonyma 30.34 a Adf: je znát, že jste nikdy neměl/a v ruce kvalitní brusné bidlo, které vůbec nevypadá jako smirk či beton, ale na omak je jako kůra stromů. Moji alexové si na něj často chodějí čistit i zobáček, takže jim to nepříjemné určitě není. Přikládám foto:
Obrázek
Wera
Wera (9 příspěvků) 12.01.2011, 23:06:30 xxx.xxx.100.133
pro Majku, s přerostlými drápky to vyřešila moje paní tak,že si položila papouška na klín na záda,hlavu zastrčila pod tričko,nožku přidržela a svým pilníčkem na nehty papouškovi drápky obrousila a byl problém s poškrábanýma rukama vyřešen.
marsoun (neregistrovaný) 13.01.2011, 08:30:39 xxx.xxx.30.34
pro: Eva Procházková pardon je n jsem se zapoměl podepsat pokud jsou ta bydla jako kůra stromu tak v tom případě stačí silnější větev a jde to taky, jinak máte pravdu já zatím viděl jen ta obyčejná brusná bydla a dokonce jsem na fotce vyděl i následky po těchto bydlech, které zapříčinily uhyn papoucha a vím že by jsem je nepoužil. Staré dobré větve jsou plně dostačující a nemám u mníška problém. Můj názor je ten že je důležité mít pro papouška více průměrů a druhů větví jak v kleci tak na jeho stromě a pak to funguje.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.01.2011, 10:13:11 xxx.xxx.81.125
pro marsoun: to brusné bidlo má povrch jako kůra, ale narozdíl od kůry není měkké, takže se do něj nedělají rýhy, ale obrušuje právě drápky. Ta obyčejná barevná betonová bidla jsou určitě spíš na poranění, hlavně asi když se kousek ulomí. Mníška jsem ještě neměla, takže nevím jak je to u něj s drápky, ale korelám jsem je zastřihovala tak jednou do roka a měli také větve. U alexů jim rostou nějak víc. Kanárkovi, který na strom moc nelétá je musím zastřihovat častěji, přestože má v kleci také větve. Asi také záleží jestli víc šplhají, jenom sedění nebo chození po větvích moc nepomáhá k obroušení drápků.
Majka (neregistrovaný) 15.01.2011, 23:11:29 xxx.xxx.149.45
pro - 96.73 - zkusila jsem vyfotit ty drápky papouška. Snad je to na fotce vidět jak jsou dlouhé, jestli moc, nebo to ještě jde a nemusí se stříhat......
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2011, 23:13:14 xxx.xxx.149.45
...a ještě jednou, no moc to vidět není, musela by se zvětšit...
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.