Aktuálně: 5 019 inzerátů173 911 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

toko- smýkání hmyzu

anonymní (neregistrovaný) 18.01.2011, 08:17:52 xxx.xxx.172.126
Chtěl jsem se dotázat hmyzáků chovatelů, jak řeší přes léto sběr hmyzu. Padli mě do oka malé druhy toků a do budoucna počitám s jejich chovem. Uspokojil by mne jen pohled na ně, ale velkým duchovním blahem by se stalo, kdybych je také odchoval. Chovám papoušky takže hmyz je pro mě tabu. Základní krmení pro ně se dá koupit. Myslím tím granule. Kdybych ale chtěl odchovávat, bez živého hmyzu to asi nepůjde. Napadla mě myšlenka velkoplošného smýkání. Máme za dědinou velkou louku. Udělal bych si obdélníkový rám cca 2OOx50cm na víšku, natáhl na něj prosěradlo a zakončil jej "nohavicí" ve které by zůstával hmyz která by držela např. suchým zipem a já moch hmyz přenášet právě v té nohavici. Celé monstrum bych připevnil vedle auta a párkrát se projel po louce. Volieru bych potahal sítkou proti hmyzu která se dává na okna a hmyz bych vypouštěl ptákům. Ještě jsem se chtěl zeptat, co s velkými brouky? kdyby mi tam padli nějcí velcí, nebo smradlaví chrobáci, aby tokům neublížili. Chodim do práce takže bych nemoch běhat dvakrát deně po louce se sítkou, jak jsem čet v některých článcích, kde je zaměstnaná celá rodina. Nechci ptáky šidit. Pro rýpaly bych dodal, že toky nemám, ale uvažuji o nich takže přemýšlím o všemožném řešení jak je nejlépe krmit. Diky všem, Docid
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2011, 17:25:56 xxx.xxx.138.2
Zdravím, chov a následně odchov toků by nemusel být i pro "papouškáře" problém. V podstatě je krmíte granulemi, psí nebo kočičí konzervou, ovoce zelenina. Dnes se dá sehnat spousta krmení, ale k tomu se určitě zde vyjádří chovatelé těchto ptáků. Mně trošku pobavilo to jak chcete smýkat hmyz. Velice Vám doporučuji smýkaný hmyz, ale nehledejte v tom žádné složitosti. Použijte entomologickou síťku nebo i podomácku udělanou síťkou s dlouhým rukávcem. Chodte po louce pomalu a sitkou pohybujte zprava doleva. Tak, aby hmyz neměl šanci vylézt nebo vyletět. Po několika minutách smýkání se hmyz uvězněný na konci dlouhého rukávce rychle přesype do uzavíratelné nádobky. Pokud ovšem nebude čas na smýkání tak dnes seženete na trhu i jiný hmyz jako jsou cvrčci, mouční červi, voskoví červi aj., i tento hmyz by Vám měl postačit k odchovu. Jinak pokud budete chtít odchovávat tak by měli ptáci hmyz dostávat nejméně 4 x denně po určitých hodinových intervalech. Ale osobně bych se chovu těchto ptáků nebál, navíc pozorávín zjistíe sám co potřebují. Je ale správné, že si dopředu zjišťujete informace, je lepší být na vše připraven. Chovu zdar. J
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2011, 18:29:45 xxx.xxx.172.5
entomologii jsem se zabýval zamlada takže vim jak se smýká. Jen jsem chtěl smýkat trochu ve velkém. Cvrči, mouční červi se dají koupit, pravda, ale aby mě to nezrujnovalo kdybych měl pravidelně kupovat. Litr krmení 1OO- 300 kč není málo. Bál bych se těch brouků co bych nasmýkal aby po nich ptáci nepadli. Počkám až se vyjádří chovatelé se skušenostmi, i tak děkuju. Docid
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 18.01.2011, 19:40:00 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, v seznamu registrovaných uživatelů tohoto webu si najděte kontakt na Vladimíra Nováka. je to zkušený chovatel těchto ptáků. jistě Vám rád s chovem poradí. Zdraví Míla
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2011, 19:48:11 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer, když jsem před lety začínal s chovem toků, neexistovali prakticky žádné informace o jejich chovu, natož odchovech. Za roky, co je chovám a pravidelně odchovávám, jsem dospěl k názoru, že jejich úspěšný odchov nezáleží na množství a rozmanitosti zkrmovaného hmyzu, ale že rozhodují úplně jiné priority. Neblázněte se sestrojováním jakéhokoliv monstra (stejně by to nefungovalo a ani vlastník louky by určitě nebyl nadšený , že mu matláte trávu). K odchovu mladých postačí něco moučných červů (později zophobas), pokrájená syrová kuřecí srdíčka, vajíčka vařená natvrdo, tvaroh (tvrdý i měkký) a jeden úspěšný chovatel zoborožců dokonce krmí i namočené žemle v mléce! Vaše obavy z krmění velkými brouky jsou zbytečné - ve své domovině se tokové živí převážně velkým hmyzem, tedy i různými brouky. Pochoutkou jsou pro ně i sršni a vosy ( to by jste koukal, jak si s nimi poradí). S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 12:49:10 xxx.xxx.151.211
Dobrý den, chtěl bych se taky na něco zeptat. Taky přemýšlím nad chovem toků. Nikdy jsem žádným hmyzem nekrmil, tak se omlouvám za můj dotaz. Jak docílíte toho, že Vám hmyz neuteče či neuletí z misky? Mrazíte je či jinak je upravujete. Dá se smýkaný hmyz skladovat např. v mrazáku na zimu?Moc děkuji za odpověď. Martin
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 17:25:46 xxx.xxx.172.5
v nějaké staré literatuře jsem četl o kradičkách s dirkou. Hmyz vylézá po cvhilkách ven a ptáci je zobají. Myslim že by se dal smýkaný hmyz sušit. Docid

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.