Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Zvířata samoléčitelé

sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 19.02.2011, 11:39:31 xxx.xxx.175.196
Již velmi dlouho se poměrně zajímavě diskutuje, zda odčervovat papoušky chemickými přípravky či dokáží některé přírodní látky odčervovat také spolehlivě. Nedávno jsem zde prezentoval názor, že zvířata ve volné přírodě vědí "co " použít aby byly ok. Tento týden jsem do svého čtenářského programu zařadil i knihu,která nese název Tajemsví kolem nás, ve které je rozebíráno samoléčení u primátů. Například v africké Tanzánii lze spatřit šimpanze, kteří jsou na pokraji svých sil kvůli silným zažívacím problémům, kteří se dovlečou k tropické rostlině Vernonia Amygdalina a mačkají z ní hořkou šťávu. Badatelé z Japonské univerzity,kteří takové zvíře pozorovali zjistili, že se šimpanz perfektně uzdravil do následujícího dne. Je zajímavé, že šimpanzové většinou pojídají plody........
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 19.02.2011, 11:47:19 xxx.xxx.175.196
.....z blízkého okolí a někdy podnikají velmi dlouhé výpravy za určitým tropickými rostlinami.Mezi tyto rostliny patří například Aspilia z čeledi hvězdicovitých. Vědci prováděli rozbory a zjistili, že šťáva z této rostliny chrání šimpanze před houbami a parazity. Osobně zastávám názor, že zvířata opravdu vědí, jak s sami v přírodě pomoci a proto také dokážou populace zvířat přežít. V chovu papoušků tvoří zažívací problémy velkou část zdravotní problematiky vůbec. Domnívám se, že papoušci také dobře vědí, kde co najít v přírodě, aby si pomohli od zažívacích problémů. U nás ve voliérách tuto možnost vlastního výběrzu nemají a proto u některých druhů dochází častěji k ůhynům díky trávicím problémům. Proto je tedy vhodné podávat papouškům denně již " horlivě" diskutovanou vrbu, jehličnany či česnek. jaký názor převládá u Vás?
jakub.ara (neregistrovaný) 19.02.2011, 12:20:01 xxx.xxx.205.201
Dobrý den, já osobně dávám čerstvou vrbu, protože rožvýkané listy uvolňují analgetikum, které uleví od bolesti, má proti zanětlivé účinky a pomáhá u otoků. A asi nejlepší je český česnek, vitaminy A,B,C,E.., Minerály Na, Ca, Fe, Cu, K, Mg, ... . Česnek zlepšuje imunitní systém, který se stává odolným proti bakteriím a virům. Působí proti plísním, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje trávení. Pomáha při odstrańování hlístů, roupů a škrkavek ze střeva (odčervuje.) Odpuzuje hmyz a cizopasníky. .... Proto já každou středu večer sundám vodu a dostanou ji až druhý den s rozmačkaným česnekem, aby se museli napít. Osobně si myslím, že přírodní látky léčí, a napomáhají ke zdraví, ovšem se nesmí jedna o ty šmejdy z Číny.
Orina (neregistrovaný) 19.02.2011, 13:23:44 xxx.xxx.102.244
Česnek dávám papouškům občas. Je zvláštní, že když ho senegalci nedostanou delší dobu, tak si jednotlivé stroužky nevybírají, ale vrhnou se na ně bez rozmyslu. Když pak podávám česnekové stroužky delší dobu, tak je ze začátku přebírají a vybírají, později se je prohlédnou, jednou klovnou a hned je vyhodí. Jinak dávám ve velkých množstvých všem papouškům 1x týdně sušené byliny, co v létě nasbírám. Mateřídoušku, jitrocel, heřmánek, lipový květ a podobně.Teď chci zkusit kůru z břízy. Na vrbové větve se vypravím, až bude trochu přijatelnější počasí, do sousední vesnice. Je to přeci dálka a zpátky to potáhnu na trakaři, aby to stálo zato.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.02.2011, 14:17:23 xxx.xxx.80.34
Já dávám česnek jednou za týden, tak jako Jakub. I když ho mají pravidelně, tak 2x do roka odčervuju a to na jaře a na podzim. Větve na okus měním každý víkend. Teď přez zimu ne, ale příští rýden už chci zase zajít. Dávám břízu, vrbu, smrk, borovici, modřín. Řekl bych, že nejvíc jim vyhovuje smrk, bříza a vrba. Smrkem maximálně prolézají a mají zábavu minimálně na půl týdne a o víendu jim větve opět vyměním. Tyto větve nedávám jen pro dobré zdraví ptáků, jak už jsem psal, tak je to i perfektní zábava, která je na dlouho zaměstná, zvlášť si to užívají králováci. To mi připomína, že dneska to je přesně rok, co jsem si je přivezl. Fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.