Aktuálně: 5 013 inzerátů173 854 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

pomoc!!!!!

Jéňa
Jéňa (65 příspěvků) 20.02.2011, 08:59:47 xxx.xxx.4.246
Dobrý den CHtěl bych se zeptat jak mám odchytit papouška.Je to krásná rosela penant¨,včera jsem ji skoušel odchytit,ale uletěla mi.Tak jsem se chtěl zeptat jestli máte nějaký zlepšovák jak ji chytit. Děkuji
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 20.02.2011, 10:56:48 xxx.xxx.193.236
slyšela jsem spoustu zaručených rad jak chytit ulítlého papouška, povedlo se mi to jednou - to když si sám vlezl do otevřené voliéry a já pak jen zavřela dvířka. Pokud není ochočená, což asi penant není - málokdo si ho bere jako mazla - je to těžké.Prostě ho NĚKAM nalákat na zrní, kde se dá bez problémů zavřít.Mimochodem, slyšela jsem i o polévání vodou,aby pták neulítl, ale jak se trefit?Obvykle se člověk nestihne ani přiblížit ... :-( Přeji hodně zdaru. Dejte vědět,jestli se povedlo.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.02.2011, 13:28:51 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Asi před třema rokama jsme se taky snžili chytit roselu penant, ale bezúspěšně. Asi o rok později nám létal po zahradě papoušek zpěvaví. Každý den jsme mu dávali na takovou zídku naproti našich volier zrní, ale když jsme se přiblížili, tak uletěl. Až jednou přišel na návštěvu strejda a seděli jsme na zahradě. Zpěvák zase létal k zrní a strejda, který je myslivec se na něho zeptal. Kdž jsme mu řekli, že ho neumíme chytit, tak řekl, ať mu přinesu rybářský prut. Urval háček a na konci udělal očko. To dal na roh misky, kde spozoroval, že zpěvák sedí nejčastěji, aby na nás viděl. Zase jsme si sedli pod pergolu a papoušek asi za 5 minut přiletěl. Když byl v určeném rohu, strejda jenom zasekl prutem a měl ho na silonu. Potom už jsme ho jenom vypustili do zrovna prázdné voliery.
Petr (neregistrovaný) 20.02.2011, 14:19:19 xxx.xxx.230.164
Vzal jsem sítku na ryb.čeřínek,udelal kostru z dřevených latěk,zrní nasxpal dospod.Past fuguje na principu podložného dřívka na špagátu.Pták se jde nazobat zrní,já trhnu provázkem a konstrukce ze sítkou ptoka uzavře,jako v kleci,Ptáka pok rukou vyndám a přemístím kam chci.Petr
Eva P: (neregistrovaný) 20.02.2011, 15:32:20 xxx.xxx.204.249
na místo kam pták lítá sypat zrní, nad zrní umístit klec tak, aby při zatáhnutí za špagát sklapla, pak už si jen počkat se špagátem v ruce, tak se nám podařilo chytit dva ptáky, něco sme chytli i so síťky na ryby, ale to je spíš o štěstí

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.