Aktuálně: 5 004 inzerátů173 759 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

kakariki ven

lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 14.03.2011, 16:23:15 xxx.xxx.92.50
dobrý den mám tři páry kakariků, přez zimu byli v garáží a už od konce ledna jsem jim vypnul topení aby garáž vychladla a oni lépe překonali stěhování ven které jsem si naplánoval na tuto neděli. mám je dát ven, neublížíjim to.
Orina (neregistrovaný) 18.03.2011, 16:37:18 xxx.xxx.82.152
Ono to s počasím bude až do května do zmrzlých stejné. Spousta lidí pospíchá se stěhováním papoušků, když se v lednu objeví první sluneční paprsky a dokonce v únoru stoupnou teploty nad jarní normál. Jenže zima je zima a to se každoročně opakuje. Nevím jestli jsou chovatelé papoušků taky zahrádkáři a jestli sázejí jiřiny, gladioly, jestli dávají do truhlíku muškáty. Tenhle sortiment by taky žádný zahradník nedal ven před zmrzlýma. Je zvláštní, že když někdo dává do truhlíku muškáty ven, tak se neptá jestli může a kdy může a je to jen kytka. Zato chovatel papoušků by strčil papoušky do sněhu a nebo je klidně nechá přez zimu venku. Však oni to vydrží. Myslím, že zahradníci mají ke svým kytkám větší vztah než papouškáři k papouškům. Tohle Lukáši nepíši zrovna pro vás, protože vám ta zima už došla, že je to blbost dávat papoušky ven, ale je spousta chovatelů, kterým to buď nedojde a nebo si řeknou *však oni to pár dní vydrží*. A tady je tem rozdíl mezi zahradníkem a chovatelem.
nomis
nomis (245 příspěvků) 18.03.2011, 17:00:40 xxx.xxx.9.70
no jestli můžu,tak u Kakariků bych se toho nebál . .mylím,,že mrznout by už nějak nemělo,ale počkal bych ještě 14 dní . .Já dal ven Neofémy,zebry,chůvičky a rýžovníky a zítra je budu na 14 dní ještě stěhovat do budovy . .
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2011, 17:27:28 xxx.xxx.195.101
moc jsem to nepochopil,ted je mate venku s moznosti zaletu a budete je znovu uklizet? A kam do budovy nevytapene nebo vytapene?
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 18.03.2011, 18:17:13 xxx.xxx.92.50
Mě letos čeká teprve druhá sezóna, a byl jsem natěšený dost ale riskovat zdravý papoušků nebudu radši počkám i měsíc ale na velikonoce bych byl rád aby už byli venku a pokud možno měli budky. Už teď se mi jeden pár krmí. Tak doufám že se mi to letos vydaří.
nomis
nomis (245 příspěvků) 18.03.2011, 19:32:11 xxx.xxx.9.70
takže,mám venkovní voliéry s možností ukrytu,tam dávám drobotinu na sezonu! A na zimu je dávám dovnitř ,bez možnosti výletu ven. Ale letos jsem to možná uspěchal. Myslím , že je ale podcenuju,všechny páry mají utvořené úkryty,nebo hnízda . . jsou spokojené . .ale raději je schovám dovnitř.
martina (neregistrovaný) 19.03.2011, 16:23:23 xxx.xxx.73.222
Dobrý den záleží na druhu papoušků a na telotě zimování a také na orientaci a oteřenosti venkovní voliéry. Co se týče kakariků jsou-li zimování při teplotě kolem 5C a máte voliéru např. v závětří nebo tam mají nějaký prostor se závětřím, nesouhlasím s názorem Oriny vyndavat je až po zmrzlých (stejně tak australské druhy), měly by se před hnízděním ve venkovní voliéře aklimatizovat a načerpat vitamín d ze sluníčka.
Petr K (neregistrovaný) 19.03.2011, 17:52:21 xxx.xxx.124.238
ja mám kakariky a penanty cely rok venku ,a ptáci jsou zdraví a v pohodě. Akorát na zimu dám pře¨s voliery folii , aby jim tam nefoukalo.
fALBALA (neregistrovaný) 04.08.2013, 13:03:37 xxx.xxx.252.179
Tak nevím,myslela jsem,že kakariky je možno pěstovat i v zimě venku.Mohl by mi někdo poradit,který druh lze pěstovat přes zimu venku,bez možnosti zalétnutí .Postačí jen zateplené budky?
Petra (neregistrovaný) 04.08.2013, 20:08:47 xxx.xxx.224.3
Kakariki mám celoročně venku, jen jim přes zimu dávám kolem voliéry OSB desky, aby jim tam nefoukalo a nesněžilo. Větve mám různého průměru, aby jim neomrzaly nožičky a samozřejmě musím hlídat, aby měli pořád nezamrzlou vodu. A prosím Vás, pěstuje se mrkev nebo brambory, papoušci a ostatní zvířata se chovají!
lucinka281200
lucinka281200 (1 příspěvků) 07.10.2013, 13:26:04 xxx.xxx.167.47
letos jsem nečekal takhle brzo takový mráz a přišla sem o kakarika a jednu andulu,,každý chovatel mi navykládal jak mužou bít venku že nezmrznou a jedna noc trochu mrazu a už jsem oplakávala ptáčky a jednnu adndulu zachránila,,měla jsem je zakryté a stejně umrzli,,jen koreli zustali:(ted mi doma hnízdí kakarici mají 7vajíček jedno už vylíhle no na to že jsem začala od jara uspěch zatím,jen s kakariki:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.