Aktuálně: 4 979 inzerátů173 945 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 24.04.2013, 16:35:57 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Bohužel dnes mi umřela žlutá samička od mého plavého samce. A rád bych se poradil, jakou mutaci k plavému samci nejlépe pořídit. Vím že nejlepší je sehnat štěpačku ale v téhle době je to opravdu tvrdý oříšek. díky za tipy. L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 06.01.2013, 11:26:50 xxx.xxx.63.66
Dobrý den V některých případech samec zvládne obě samičky. Problém s oplozením by být neměl... i ve zvířecí říši jsou záletníci a proutníci... jedíné z čeho bych měl obavy jsou potyčky mezi samicemi... osobně chovám kakariki po párech ale můžete tuhle kombinaci zkusit.. chovu zdar L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 12.11.2012, 21:59:22 xxx.xxx.63.66
Dobrý večer Ten článek přesáhl mé očekávání :D Hledal jsem v zahraničí ale na domácí stránky se nepodívám.... pokusím se to během týdne nějak zpracovat... zatím sem ho pročetl jen letmo a vypadá to velmi nadějně.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 12.11.2012, 14:25:54 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Paní fojtková o odbyt kakariků bych se nebál. Letos jsem měl 18 mladých a pro 5 si lidé přijeli.... loni jsem jich měl 14 a přijelo si 6 lidí... jinak na burze už je to oněčem jiném... ale platí pokud máte ptáky pěkné tak domu pojedete s prázdnou přepravkou. Jinak standart kakariků stále hledám... nebo alespoň nějakou pěknou fotku z přírody podle které by se to dalo udělat... asi jasným parametrem bude velikost jak celkově kakarika tak asi i červených míst.... Co se případných webovek týče... nevidím v tom větší problém... v následujících měsících se budem učit tvorbu webových stránek ve škole... jinak zkusím vytvořit stránku na facebooku. Myslím že čerčany jako jakési sídlo není striktní... kdyby se našel dostatek lidí mohlo by se jednat o celorepublikovou záležitost... ale to už uvažuji moc dopředu... hlavní j zjistit jaký by byl zájem.. Chovu zdar L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 10.11.2012, 21:39:45 xxx.xxx.63.66
Dobrý večer Máte pravdu... podel mě jsou kakariki celkem opomíjení, každý je bere jako kozy, nebo chůvy a třeba i přehlíží ale jsou to opravdu užasní papoušci a chtělo by to pomalu chov těchto krasavců povznést na vyšší úrověň... Už jsem i na zahraničních portálech hledal standart kakariků ale bohužel nic.. pokud by někdo věděl o nějakých dobrých stránkách... dejte prosím odkaz... Chovu zdar L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 09.11.2012, 19:44:14 xxx.xxx.63.66
Napadlomě je mnoho klubů sdružující chovatele všeho možného ale sdružuje nějaký klub chovatele kakariků?? Neví někdo zda takovýto klub existuje? Popřípadě kdyby měl někdo zájem a chuť takovýto klub založit.. rád se toho zůčastním...
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 09.11.2012, 13:40:19 xxx.xxx.63.66
Pro 13.160 Dobrý den Spojéní - složitá cesta - bylo míněno schánění vhodného genetického materiálu za účelem udržení mutace s výsledkem vyzuálně plavých ptáků. Že papoušci tvoří vcelku pevné páry je mi známo a považuji to za základní informaci o papoušcích vůbec... osobně si myslím že kakarici jsou třošku specifičtí v tom že samec nemá problém uhájit více camiček a že samička se může těšit pozornosti více samců... odkazuji tímto na článek v časopise papoušci... konkrétní číslo bohužel nevím, tam bylo toto chování pospsáno v pírodě... Jinak mám osobní skušenost kdy můj nejlepší samec vystřídal 4 samice a kden má asi 90% úspěšnost odchovů.. s první samicí si nesedl.... druhá ochořela a byla u ní diagnostikována salmonela.. dodnes nevím kde to chytla, dávám si ale od té doby velký pozor na zbytky krmení a pod. ... s třetí samicí harmonizoval stejně jako s předešlou ale po půl roce umřela... veterinář diagnostikoval infarkt stím že se to občas stává.... dnes už je 20 násobným otcem se čtvrtou partnerkou a těší se oba skvělému zdraví... samozřejmě dělení párů je krajně nevhodné u velkých papoušků. u těch malých ale v zájmu šlechtění docházelo k tomuto konání vcelku často za účelem vzniku a udržení zajmavých a vzácnějších mutací. V každém směru ale děkuji za příspěvěk L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 08.11.2012, 14:55:06 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Pro 12.1: Ano bude do možná složitá cesta ale s tím počítám... dělám to pro radost a proto že mě to baví. Pro 74.2: Tak jak jsem psal pán byl prodejce co páky vykoupí a pak prodá... tudíž na obživu... pochybuji že pána ještě někdy potkám. To dorovnání vcelku nechápu... pokud něco chovám prtože mě to zajímá tak si něco málo zjistím... sám sem o kakarikiách přečetl 2 nebo 3 články kde jsem zjistil i něco o mutacích... můžeme polemizovat zda to bylo či nebylo fér ale otom tato diskuze není a byl bych opravdu nerad aby se zvrhla v nějáké mravokárenství... Vážím si ale vašeho příspěvku. L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 06.11.2012, 21:36:53 xxx.xxx.63.66
Ano modré kakariki jsem viděl na facebooku a na ifauně, je to velmi zajímavá mutace... bohužel i celkem drahá, tuším pár byl bydražen za 2800 euro. Já chovám kakariki a chodím na střední školu, mám je jako koníček ale ta problematika kvalitního chovu a mutací mě zajíma, proto když jsem viděl toho fallow tak sem ani nepřemýšlel a koupil ho.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 06.11.2012, 16:45:14 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Koupil jsem žlutou samičku k plavému samci v domění že je plavá mutace vázaná na pohlaví, ale jelikož to byl omyl a plavá je recesivní tudíž se v potomstvu plavá nevyskytne protože žlutá je dominantní a převáží, musím koupit ptáka stěpitelného na plavou nebo plavého...
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 05.11.2012, 17:22:55 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Velmi zjednodušeně recesivní je druh dědičnosti (mutace) který se projevuje jen v kombinaci se stejnou recesivní mutací a plavá mutace je recesivní mutace. Například: Skřížením plavého (recesivního ptáka) a zeleného (dominantního) vznikne zelené potomstvo s recesivním genem. Pokud tyto potomky budeme množit s recesivními jedinci konkrétně s plavými tak jedna čtvrtina mláďat by měla být plavá. Pokud se pletu at mně někdo opraví ale takto jsem se to učil ve škole v základech genetiky.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 04.11.2012, 18:14:56 xxx.xxx.63.66
Dobrý den To si dovedu představit, i tady sem čekal že si pán řekne vyšší cenu, ale otom že vím že je plavý sem ani nepíp... očividně netušil co nabízí... Já si plánoval udělat třeba za dva roky výlet do Německa nebo Holanska a přivést si nějakou takovou mutaci... a nakonec se mi vyplatilo jet na kladno o 15 min. dřív :D Původně jsem si chtěl koupit korelu albínu 0.1 k mému prlovému bělohlavému samečkovi, nakonec sem albínu nekupoval a sameček pujde do světa...