Aktuálně: 4 793 inzerátů175 678 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Kakariky - sameček x samička

Klára Fricová (neregistrovaný) 05.01.2013, 13:15:31 xxx.xxx.87.2
Ahoj, prosím o radu. Asi před dvěma měsíci jsme u nás na zahradě chytili kakarikyho. Nevíme, za je to sameček nebo samička. Jaký je rozdíl mezi nimi, jsem si už přečetla, ale když je sám, tak se to těžko rozezná. Chtěli bychom mu pořídit protějšek. Navíc začal dost přepeřovat, až se nám to zdá docela hodně. Přikládám foto. Je pořád zticha. Nevydává žádné zvuky. Jednou jsme mu našli na youtubu videa a to se trochupřidal. Děkuji za každou odpověď a názor. Klára
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 06.01.2013, 14:22:09 xxx.xxx.4.166
Týjo, to teda jsem ještě neviděl takhle přepeřovat, i když sám chovám kakariky pár let, hádám špatná strava, dáváte asi moc slunečnice nebo něčeho tučnéh, já jim dávám směs pro andulky a do toho pár zrnek slunečnice, zkuste i odčervit...a dejte jí ostropestřec...jinak si myslím že je to samička, i když je možné, že to plete jak je oholená :)
Klára Fricová (neregistrovaný) 06.01.2013, 19:20:13 xxx.xxx.87.2
Přidávám ještě foto celého papouška. Krmíme krmivem pro malé papoušky, které obsahuje proso a slunečnici. Je to kompletní krmivo. A minimálné dostává také od Vitakraft. Jmenuje se Vitalife special light. Omezíme tedy tu slunečnici a zakoupíme ostropestřec. Jak se odčervuje? Je třeba navštívít veterináře nebo zvládneme doma? Je přípravek pro odčervení k dostání? Děkuji, Klára
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 06.01.2013, 21:10:53 xxx.xxx.4.166
Někde jsem i četl, že někdo nedává slunečnici vůbec. Lze ji nahradit Kardi (to je rádoby dietnější)..Přípravek na odčervení lze zakoupit u veterináře, nejlepší je Panacur, nebo něco na podobné bázi :) Pokud seženete dobrého veterináře/ku, tak vám to prodá levně, já u veterinářky kupuji za cenu, která je asi 4 krát levnější jak na burze, nemluvě o kvalitě těch na burze. Jinak dává se kapka do zobáčku (nejlépe kapátkem, ne vstříknout, aby se neudusil). Myslím, že na to nepotřebujete k veterináři. A čím ještě krmíte? Zkuste zpestřit jídelníček, přijde my opravdu v špatném stavu. Zkuste, pokud nemá, tak dát misku s vodou, aby se mohl/a koupat.
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2013, 06:53:57 xxx.xxx.100.108
to peří je celkově katastrofa, nejen ta hlava :-( snad to bude tím pobytem "na volno" a ne nějakou nemocí :-( takové peří jsem u kakarika ještě neviděla, to že pelichají je známá věc, obzvlášť samičky na hlavě při snášce, ale tady je to peří mizerné všude. Zkuste ten jídelníček a uvidíte. Přeji hodně zdaru. dasa009
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2013, 07:07:51 xxx.xxx.15.32
Tragedie některých směsí kupovaných v obchodě je právě v přemíře slunečnice a jiných tučných semen. Orientujte se spíš na výběr Deli Nature, kde si vyberete směs i podle uvedeného obrázku a popisu co směs obsahuje. Některé směsi z obchodu jsou opravdu pro krmení ptáků spíš tragedie než potrava.
Klára Fricová (neregistrovaný) 08.01.2013, 08:23:51 xxx.xxx.222.130
Děkuji moc všem za rady. Máme koupené nové zrní od Deli Nature i ostropestřec. Ve zverimexu jsem narazila na prodavače, který kakariky chová, takže mi dal plno dobrých rad. Přidáme ještě travní drn. Vaničku s vodou už měl. Myslíte, že to je tedy spíš samička? Stejně teď nebudeme pořizovat dalšího, dokud se nedá do kupy. Ještě jednou díky a držte palce.
Michal (neregistrovaný) 08.01.2013, 11:23:45 xxx.xxx.4.166
Jj na drn sem zapoměl, to je taky dobrá věc :) Třeba mu dejte ještě i větvičku smrku, bude se mít čím bavit a příjemně to provoní klec nebo voliéru, když to cvaká :) Ještě, pokud nemá nezapomeňtě na grit (nebo obyčejný písek) kakarici se v tom milerádi přehrabují :)
Klára Fricová (neregistrovaný) 08.01.2013, 14:02:17 xxx.xxx.222.130
Grit i sépiovou kost má. Větvičku přidáme. Díky moc ještě jednou.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 10.01.2013, 15:22:15 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, můžu se prosím zeptat, odkud jste? Přesně tak vypadal náš, než jsme se vzdali chovu a prodali ho jedné paní. Snad jí neuletěl, to by mne velmi mrzelo :-( Často si vyčítám, že jsme si ho i přes všechny nesnáze nenechali. Pelichání jako takové není u kakariků způsobené zas až tak moc stravou, ale hlavně suchým vzduchem v místosti. Proto ten náš vypadal také takto zoufale, protože jsme ho měli ve voliéře v paneláku. Kakarici chovaní venku mají přeci jen lepší vzdušné podmínky, proto pelichání není tak tragické. Misku s vodou na koupání by měl mít denně k dispozici. Zkuste ho i často rosit. Drn by mohl pomoct, ale ten náš ho nechtěl Jo a podle fotky a jeho velikosti vzhledem ke zvonečku bych to tipla na sameček :-) Zkuste ho změřit od hlavičky ke konci ocasních pírek. Samec by měl mít okolo cca 28 cm.
Klára Fricová (neregistrovaný) 10.01.2013, 16:16:24 xxx.xxx.222.130
Bydlíme kousek za Prahou. Ale když jsme ho chytili, tak takhle nevypadal.Měl jenom vypadané peří na hlavičce, tedy na čele. Máme ho vevnitř, kde topíme dřevem. Je možné, že to je tedy z horka? Máme ho v místnosti, kde není tak teplo. Ale jestli ho měl někdo venku, tak by to mohl být teplotním rozdílem. Vaničku na koupání má od začátku. Změřit ho bude asi problém. Nenechá na sebe vůbec sáhnout. Když mu vyměňuji vodu nebo dám jablko, tak je úplně na druhé straně klece.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2013, 19:40:01 xxx.xxx.100.108
kakariki pouští peří i při změně, my chovného samečka přesunuli z voliéry do voliéry a vypelichal na hlavě - tolik má zkušenost. Ty drny jsou hlavně na to, že kakarici rádi hrabou jako slepičky, tak se zabaví a nenudí se.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 18.01.2013, 11:47:54 xxx.xxx.106.152
Kláro, tak to jsem klidná, do Prahy by ten náš nedoletěl. Navíc mi psala paní, co ho má teď, že je v pořádku, ale zatím jí moc neobrůstá :-) Nejde tak ani o teplotní rozdíl (i když z části asi ano), ale spíše o suchý vzduch v místnosti. Také jak píše 100.108, hodně se na nich podepisuje i stres (tedy změna místa, atd) Při měření na něho nemusíte chytat, stačí přiložit pravítko co nejblíže místu, kde sedí a tak nějak +/- to od oka odhadnout.
Renata (neregistrovaný) 16.05.2013, 13:52:14 xxx.xxx.71.162
koupila jsem si před dvěma měsíci kakariky asi samičku.Snažím se sní několikrát denně komunikovat,mluvit na ni,pískat.Z klece vyletí sedne mi za záda na obraz a kouká na počítač co tu dlubu.Pouštím jí videa kakariky.Ale to je vše.Když dám pomalu ruku do klece s mlsotama začne šílet a lítat po kleci.přitom na ni mluvím konejšivým hlasem.Uklidní se jen až vytáhnu ruku.Podotýkám,že jsem se jí ani nedotkla.Jen prodavačka v obchodě.prosím poradte.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.