Aktuálně: 5 007 inzerátů173 806 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů

Chov Eklektusů

fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.12.2011, 12:55:54 xxx.xxx.80.34
Michale, asi to je pták od ptáka a možná se ještě rozlétá, kdo ví. U Eklektusů létá i v přírodě hlavně samec ( tím nechci tvrdit, že samice nelétá, létá, ale méně), který shání potravu pro více samiček na jednou a létá pro potravu až v okolí 100 Km čtverečních. Na jednu samičku připadá více samečků a to tuším až pět, takže se může plně věnovat odchovu mláďat. Krásně o je vše popsané a zdokumentované v známém dokumentu o papoušcich ''Austrálie země papoušků''. Možná to je tím, ale normální to není, protože ve všech dostupných případech o kterých jsem slyšel, i které jsem viděl krmil samec samici, je tomu tak i v přírodě, opět to jde vidět v již zmiňovaném dokumentu.
anonymní (neregistrovaný) 01.12.2011, 19:31:42 xxx.xxx.74.6
Filipe, pravdepodobne sa jedná o silne vyvinutý materinský pud. Cíti potrebu kŕmiť, myslím si, že z nej bude veľmi dobrá mama.
Michal (neregistrovaný) 02.12.2011, 08:55:55 xxx.xxx.4.166
Dík, za info :) De vidět, že mám co dohánět ;) A´t se daří!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.03.2012, 23:06:30 xxx.xxx.80.34
Po delší době opět něco napíšu. Eklektusy už mám venku a k voliéře jsem přidělal zálet, kde je budu na noc zavírat, aby ráno tak nekřičeli (samec). Dneska i včera jsem je viděl, jak se krmí a byli i nějaké ''slabší'' pokusy o páření. Na konci března dám budku, ktrou už pro ně mám připravenou. Je z překližky o rozměrech 30x30x70 a s otvorem o průměru 11cm. Samec je v perfektní formě, i když měl po zimování horší peří, za tu chvilku co jsou venku se mu změnilo téměř k nepoznání na 100%. Samice je pořád slabší, ale už se vůbec nedá srovnat s tím, co mi před víc jk rokem ''vypadlo'' z přenosky.
Michal (neregistrovaný) 22.03.2012, 20:01:55 xxx.xxx.4.166
Tak hodně zdaru do sezóny! Ať jim to jde :P A informuj jak to vypadá :)
cone (neregistrovaný) 26.05.2012, 12:15:40 xxx.xxx.67.3
na stránkách svého přítele Gordona z Filipín jsem nalezl velmi zajímavou modifikaci /či mutaci?/ eklektuse
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2012, 12:55:59 xxx.xxx.92.194
Dobrý den Cone mohl by jste vložit odkaz na ty zmiňované stránky?děkuji Raduz07
anonymní (neregistrovaný) 07.06.2012, 22:00:03 xxx.xxx.92.1
For Fylip-Chovám ptáky asi 40 let, v mládí od andulí, zeber, kore,l tyrkysáků apod až po dnešní dobu eklekty, amazoňany. Nikdy jsem na ptácích nevydělal i když dnes v nich mám statisíce.....Ale Tvoji odvahu / nebo blbost /, dnes už vím, že spíš blbost bych už neudělal. Vím, že si dnes donese člověk i u drahých ptáků kdejakou nemoc nebo nemocné ptáky / já jsem skočil na špek Nedělníkovi /, ale dát k eklektům, i když je cena poloviční, než před pár lety , kdy jsem je kupoval já za 20, dát korely, které jsou dnes plné APV a PBFD, to je tedy odvaha.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.06.2012, 12:48:21 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, myslíte, že jsem sám kdo takto korely má? Podle mě je jedno, jestli jsou spolu ve voliéře, nebo by byli vedle a takto ve vedlejších voliérách chová velké a malé papoušky hodně lidí a neviděl jsem u nich žádné úhyny, naopak někdy jsou v lepším stavu, než velcí papoušci, kteří jsou v perfektně čistém prostředí, nikde ani smítko a nemají žádnou imunitu. Čistím jednou týdně, takže si myslím, že ve voliérách mám pořádek, ale přece jenom jsou venku a uhlídat všechno nejde. Myslím, že mnohem horší než korely je volně žijící ptactvo, které často sedá na voliéry, nebo sbírá zbytky ze země před voliérami. To je jenom můj názor, zajímalo by mě i to, jak se k tomu staví ostatní. Jinak korely už s eklektama nemám, samice je začala napsat a tak jsem je přemístil. Do voliéry jsem dal Eklektům kmenovou budku, samice v ní několikrát byla, sem - tam je vidím krmit se, ale jinak zatím nic, přece jenom jsou ještě mladí.
cone (neregistrovaný) 09.06.2012, 17:20:55 xxx.xxx.67.3
Velmi barevně zajímavá mutace či modifikace, kterou jsem našel na fcb
Obrázek
cone (neregistrovaný) 09.06.2012, 19:22:29 xxx.xxx.67.3
asi bych také vloli přírodní eklektusy, snad wosmaery nebou aruské, no to jsem jen přidal pro zajímavost, mnoho chovatelů neví ani o " obyčejné" modré či žluté mutaci.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.06.2012, 22:45:39 xxx.xxx.162.247
Jen pro zajímavost, Pane Šiška, nevíte jak se pohybuje cena za modrý pár eklektusů? Vím, že by se jich mělo dost odchovávat i v ČR, konkrétně tuším nějaký chovatel v Libereckém kraji.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2012, 18:05:22 xxx.xxx.88.1
Na P4S 0,1 E.r.solomonensis blue 20.000 liber . Ani jsem netušil, že stojí tolik.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.08.2012, 17:37:33 xxx.xxx.162.247
Takže po delší době další novinky od Eklektusů. Nevím, jestli dobré, nebo špatné, spíše obojí. První polovinu prázdnin jsem prakticky nebyl doma a tak se o papoušky staral taťka. Všechno zvládal perfektně, tak jako vždycky, stala se jenom jedna věc, která by se ale nejspíš stala i za mě přítomnosti. Samici eklektuse našel večer stuhlou, téměř se neuměla hýbat. Okamžitě obvolal známé a hned jel k veterináři do Hlučina, s kterým mám jen dobré zkušenosti. Po prohlídce , když už měla samice v křeči i zobák mu umřela v rukách. Podle P. veterináře Gajdošíka sežrala ze země kousek spadlého, už zkvašeného ovoce. Ve voliérách je pořádek, i tak se ale něco najde a stalo se to zrovna v těch největších horkách. Po příjezdu domů taťka znovu obvolal známé, tentokrát s tím, jestli někdo neví o dvouleté samice Eklektuse solomonensis. Nakonec známý sehnal pár, hned z vedlejší vesnice. Byl už zamluvený, ale Pán, který se specializuje na amazoňany, kakaďáky a hlavně Ary po delším rozhovoru souhlasil, že mi samici nechá. Měl jsem teď nějaké peníze z brigád, tak jsem si samici zamluvil. Jde o samici z ledna 2011, ručně dokrmená od třicátého dne, mluví asi dvacet slov, krotká ale není - na ruku nevleze. Po tom, co se dali se samcem dohromady byli jeden den poměrně ostýchaví, už druhý ale seděli jen vedle sebe, krmí se. Teď už se krmí, dělí se o piškoty, stále vedle sebe sedí, spí, probírají si peří, samice leze do budky. Harmonizují spolu prostě ještě lépe, než minulý pár. Snad už to teď bude bez větších problémů.
Michal (neregistrovaný) 12.08.2012, 15:20:34 xxx.xxx.4.166
Tak to je škoda, ale ten nově sestavený pár vypadá nadějně :) přeji hodně úspěchů :)
anonymní (neregistrovaný) 12.08.2012, 17:05:39 xxx.xxx.74.6
Ahoj Filipe. Je mi ľúto, že Ti uhynula tá samička. Nebude to náhodou tými korelami ako Ti písal 92.1 ? Ešte niečo, vôbec nespochybňujem starostlivosť tvojho otca o vtákov, ale uvedom si, že on ich nakŕmi a má ako živnostník svojej práce "vyše hlavy". Ty si vtáky odsleduješ najlepšie a zistíš oveľa skôr, že sa s papúškom niečo deje. Na tak dlhú dobu by si ich nemal nechávať na iných, hoci sú situácie ako napr. choroba,kedy to inak nejde. Ja osobne už ani nepamätám, kedy som bol naposledy na dovolenke.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.